Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default telefonia celulara

Salutare la toti.Va rog sa va dati cu parerea cam care companie de telefonie mobila ar fi mai rentabila-serioasa aici in Canada(Quebec)fiindca as vrea sa -mi fac abonament si nu ma pot hotarih si de aceea asi vrea sa cunosc parerea celor mai vechi pe aici.Eu ashi vrea un forfet familial(cu doua tel gratis intre ele).Multumesc .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

aici e cam hotie, daca vrei GSM nu ai de ales....Rogers sau Fido sint aceeasi companie...alti GSM-isti nu prea sunt, se pare ca o sa vina Vod(k)afone...dar nu se stie cand, daca nu vrei neaparat GSM poti sa incerci si un Bell, au planuri interesante, insa calitatea de doi lei.
    FORUM RULES
    Nomad Iresponsabil

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Rogers taie si spanzura, calitate buna fata de Bell, iar toti te rup la buzunar.
    Cel mai bine e sa vanezi oferte, mai ales in perioada sarbatorilor.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Salut,
    Cum zice si yo3gjc, aici e HOTIE! Comparat cu Ro sau alte zone, preturile sunt gigantice.
    Depinde de cat de mult vorbesti in general. Eu nu vorbesc mult si sunt multumit de Rogers Pay As You Go. Sunt multumit in sensul ca nu folosesc servicii si nu platesc mult (10CAD +tx / luna); dar nici nu visez la transfer de date si chat-uri grele pe SMS... Din cauza preturilor mi-am vandut iPhone-ul (2.5G) asta-primavara; n-ai ce face cu el la tarifele astea.
    Pana nu se sparge mafia dintre Telus, Bell si Rogers (ceilalti mi se par prea mici si neimportanti inca) nu e nici o sansa ca preturile sa scada.
    Dar stati pe aproape ca se da cu var: Bell s-a vandut si e curatenie mare la ei acum iar Telus se gandeste ca GSM-ul nu e o idee chiar asa de rea (adica vor si ei clienti care sa cumpere iPhone de la ei).
    Vom mai vedea. Pana atunci, succes la cumparaturi!
    Aegyssus

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sper sa se faca curatenia pe la telefonia din Canada pt ca e hotie pe fata si nu e concurenta.Cu citiva anii in urma AT&T era bagat cu Rogers si aveai plan in US unde vorbeai in Canada fara long distance si fara roaming.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default telefonie celulara

Quote Originally Posted by sebitson View Post
    Salutare la toti.Va rog sa va dati cu parerea cam care companie de telefonie mobila ar fi mai rentabila-serioasa aici in Canada(Quebec)fiindca as vrea sa -mi fac abonament si nu ma pot hotarih si de aceea asi vrea sa cunosc parerea celor mai vechi pe aici.Eu ashi vrea un forfet familial(cu doua tel gratis intre ele).Multumesc .

A aparut o noua companie celulara.Incearca.
    http://www.koodomobile.com

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Va multumesc la toti pentru lamuriri,am cumparat pe KOODoo(100 min,5 favorite,free seara de la 19 si weekend,afishaj numar - 35 +taxe).Va mai dau detalii dupa prima factura.Salutare

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)