Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
    Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Audiente extrem de mici la GSP

Primele meciuri transmise de Gsp au avut niste audiente foarte mici dupa masuratorile ale caror rezultate au fost facute publice.Astfel meciul Rapidului a avut o audienta de vreo 12 ori mai mica decat amicalul Stelei ceea ce dovedeste ca transmiterea meciurilor de o singura platforma o va face sa cada in anonimat.Dupa parerea mea daca nu se vand rapid drepturile si altora Rcs Rds va pierde o multime de bani ,iar meciurile vor fi vazute cam de toti atatia telespectatori cati intra intr-un stadion.

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Vantu a facut masuratorile ?

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu Motanul.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Primele meciuri transmise de Gsp au avut niste audiente foarte mici dupa masuratorile ale caror rezultate au fost facute publice.Astfel meciul Rapidului a avut o audienta de vreo 12 ori mai mica decat amicalul Stelei ceea ce dovedeste ca transmiterea meciurilor de o singura platforma o va face sa cada in anonimat.Dupa parerea mea daca nu se vand rapid drepturile si altora Rcs Rds va pierde o multime de bani ,iar meciurile vor fi vazute cam de toti atatia telespectatori cati intra intr-un stadion.
    Foarte bine. Cine vrea meci ori plateste pentru el ori isi cara hoitul catre stadion

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Las ca sunt meciuri in Divizia lui Mitica la care ar trebui sa ne plateasca ei ca sa ne enervam.Ca numai fotbal nu se poate numi...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Las ca sunt meciuri in Divizia lui Mitica la care ar trebui sa ne plateasca ei ca sa ne enervam.Ca numai fotbal nu se poate numi...
    Nu te obliga nimeni sa te uiti la circul lor.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

pana se prind babaci pe ce frecvente sa le caute...la parintii mei a trebuit sa le aranjez posturile, sa se descurce

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Stai linistit ca nu pierd eu vremea cu toate porcariile.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Strugurii sunt extrem de acrii . Daca era GSP la Boom sau la alt operator anemic era un super canal cu super audiente )

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Strugurii sunt extrem de acrii . Daca era GSP la Boom sau la alt operator anemic era un super canal cu super audiente )
    De data asta ai dreptate multa. Mie-mi place GSP si chiar m-am uitat la meciuri....subtirica calitatea dar sa speram ca se poate si mai bine. A fost doar prima etapa....

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

audientele pot fi acum "subiective"......important de stiu ...dintre toate aparatele de masurat audienta cate erau la abonatii rcs....iar daca toate acestea se aflau numai la abonatii rcs..cred ca dadeau alte audiente.
    e de discutat.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ca deoacamdata au audiente mici e normal.Nu toata lumea are acces.In cazul in care GSP va fi preluat vor audiente mai mari.

Sigur nu va ramane asa..

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce e alea GSP?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E clar sunteti rautaciosi.Ce audiente vreti sa aiba gsptv daca se stie de la inceput ca se prinde doar la 35% din cei cablati in Romania.daca vrei sa vezi audiente intreaba la birturile din sate care au avut mai multi consumatori cei care sunt abonati la digi tv sau cei care aveau boom,dolce, focus, max?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aberatii ..... multe aberatii ! Sa nu se uite ca DIGI+RCS au aproape 2.800.000 de abonati.Daca aceste drepturi erau la UPC+Focus sau Boom ori Dolce ce audiente ar fi avut ?

In primavara lui 2007 Kanal D avea in program optiunea 1 si 4 ! Kanal D era in aproape toate grilele operatorilor de cablu si DTH.Vreti sa va reamintesc audienta meciurilor din prima etapa ? 1.5%.

Cine vorbeste de audiente bate campii , abia azi dimineata s-au primit audientele OFICIALE pentru ziua de sambata.Dupa cum era normal Pro TV a zdrobit concurenta , dar nu poti compara PRO TV-ul si Steaua cu nimic altceva.

Audientele obtinute de GSP TV sunt incurajatoare , din ce-am primit si eu azi dimineata (pana diseara sper sa primesc lista completa) un talk show de sambata dupa-amiaza avea o audienta de 0.4-0.5%.

Nu sunt avocatul GSP-ului , eu sunt scarbit de echipa lui Ioanitoaia , dar orice inceput e greu.

Daca cineva spera ca RCS-ul si GSP-ul dau faliment ca n-au audientele ProTV-ului se insala amarnic.
    Daca nu vedeti meciurile din liga 1 la operatorul vostru de catv sau DTH nu e vina RCS-ului sau a lui Voiculescu.Aceste meciuri sunt de vanzare.E normal sa coste ceva atat timp cat RCS-ul plateste 34 de milioane de euro pe sezon.

Cam atat deocamdata.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)