Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Contract cu Digi

Pe mine ma intereseaza un contract cu RCS-DIGI,am firma nou infiintata dar am lucrat la o firma de profil 2 ani.La Service- Expert mai precis,cred ca @Fanta cunoaste firma.echipe pot face nu e problema.daca se poate putin ajutor,sau macar un sfat

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default contracte...

Quote Originally Posted by badboylszj View Post
    de ce ati inchis threadul lui @Spaniolul?pe mine ma intereseaza un contract cu RCS-DIGI,am firma nou infiintata dar am lucrat la o firma de profil 2 ani.La Service- Expert mai precis,cred ca @Fanta cunoaste firma.echipe pot face nu e problema.daca se poate putin ajutor,sau macar un sfat
    ce d zeu nu ti dai seama ,fanta l a ajutat.nu s au intilnit la bodega.crezi ca spaniolul dupa ce ,,a criticat''digi mai prindea vreun contract?prin fanta?nucred.dar daca fantei ii place sa fie pupat in cur,treaba lui.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default te pot ajuta...

de ce ati inchis threadul lui @Spaniolul?pe mine ma intereseaza un contract cu RCS-DIGI,am firma nou infiintata dar am lucrat la o firma de profil 2 ani.La Service- Expert mai precis,cred ca @Fanta cunoaste firma.echipe pot face nu e problema.daca se poate putin ajutor,sau macar un sfat
    cu niste nr de telefon.dar nu de la digi.nu am fost la baut la ,,intilnirea rdi''asa ca nu mi am facut relatii.daca te intereseaza boom si max da mi pm.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by meskino View Post
    ce d zeu nu ti dai seama ,fanta l a ajutat.nu s au intilnit la bodega.crezi ca spaniolul dupa ce ,,a criticat''digi mai prindea vreun contract?prin fanta?nucred.dar daca fantei ii place sa fie pupat in cur,treaba lui.
    m-am prins ca l-a ajutat Fanta,dar mai pot fi si alti membrii care ma pot ajuta.Despre critica lui spaniolul stiu numai ce scrieti voi acum,sunt mai nou pe forum

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default un laudaros...

m-am prins ca l-a ajutat Fanta,dar mai pot fi si alti membrii care ma pot ajuta.Despre critica lui spaniolul stiu numai ce scrieti voi acum,sunt mai nou pe forum
    spaniolul asta.el e patron,are 2 magazine,3 echipe.un om cu o busola inseamna,probabil pt el echipa.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Va inselati , eu chiar n-am avut timp sa sunt la Digi TV pentru a-l ajuta pe spaniolul.Cred ca prieteni de-ai mei au vazut topicul si l-au ajutat sa obtina contractul.

Cand o sa am timp am sa va strang pe toti ce doriti sa distribuiti Digi TV , iar daca marele sef de la Digi are placerea sa ne primeasca o sa-l rog sa va faca tuturor contracte de distributie si instalari.
    Bineinteles daca si indepliniti conditiile impuse de RCS.

Eu m-am ferit sa fac astfel de "intermedieri" deoarece daca apareau scurtcircuite in relatia RCS vs montator cu siguranta eu sau RDI-ul eram scosi tapi ispasitori.

Fanta
    RDI
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    spaniolul asta.el e patron,are 2 magazine,3 echipe.un om cu o busola inseamna,probabil pt el echipa.
    Hai mo!nu fi tu intotdeauna Gigi-contra.daca astea sunt cerintele trebuiesc respectate.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default cerinte...

Hai mo!nu fi tu intotdeauna Gigi-contra.daca astea sunt cerintele trebuiesc respectate.
    din punct de vedere al dotari din ce a zis spaniolul ca avea,stateam peste el si eram si din primavara lui 2006 subdealer digi si in mod normal ar fi urmat si instalator.si nu am obtinut contractul.de asta m am dus si la nemernici de la boom.cit despre spaniol il stiu de pe alte forumuri.nu pot baga mina in foc ca l a ajutat fanta dar ,,intilnirea rdi''a contat.in fine nu mai conteaza.deja am inceput reprofilarea.bafta tuturor care vor sa devina instalatori

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default cam prea repede a fost semnat contractul...

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Va inselati , eu chiar n-am avut timp sa sunt la Digi TV pentru a-l ajuta pe spaniolul.Cred ca prieteni de-ai mei au vazut topicul si l-au ajutat sa obtina contractul.

Cand o sa am timp am sa va strang pe toti ce doriti sa distribuiti Digi TV , iar daca marele sef de la Digi are placerea sa ne primeasca o sa-l rog sa va faca tuturor contracte de distributie si instalari.
    Bineinteles daca si indepliniti conditiile impuse de RCS.

Eu m-am ferit sa fac astfel de "intermedieri" deoarece daca apareau scurtcircuite in relatia RCS vs montator cu siguranta eu sau RDI-ul eram scosi tapi ispasitori.

Fanta
    RDI
    intr o ora jumate s a uitat cine trebuia si l a contactat pe iberic si au si semnat?no cred.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Te invit la mine ca sa vezi cu ochii tai parcul auto si echipele cum sunt dotate cat si cele 2 magazine,nu crezi ca intreci masura necunoscundu-ma personal?
    lasa-mi nr. tau in pm si te sun sa stabilim o intalnire,
    Lui Fanta iam multumit deoarece la scurt timp dupa ce am vorbit cu el sa produs minunea,omul care ma sunat doar sa prezentat si ma poftit la discutii ce sau concretizat,nici el dar nici eu nu am intrebat de unde ne cunoastem....asa ca multumesc inca o data tuturor celor ce sau implicat,lui Fanta de 2 ori deoarece este a doua oara cand am de castigat in urma postarilor pe RDI,stiu ca multi dintre voi nu ma inghiteti,cunoasteti doar un nick si atat dar sunt destui care ma cunosc personal si ma bucura faptul ca suntem mai mult decat niste simple nickuri pe forumuri,suntem PRIETENI! iar asta spune tot!
    da si cu instalatorii care au contract de 3 ani cum ramane ?
    mai ales ca au de recuperat si ceva cablu de la rcs !
    Sa faca garantii mai departe ?
    sa faca 50 de km sa activeze cartele moka ?
    Oare ce se va intampla din august ?
    Are cineva noutati ?
    Last edited by dgtall; 25th July 2008 at 18:44.
    "Prefer sa incerc ceva greu si sa nu reusesc, decat sa incerc sa nu fac nimic si sa reusesc." Robert Schuller

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default nu te cunosc...

Te invit la mine ca sa vezi cu ochii tai parcul auto si echipele cum sunt dotate cat si cele 2 magazine,nu crezi ca intreci masura necunoscundu-ma personal?
    lasa-mi nr. tau in pm si te sun sa stabilim o intalnire,
    Lui Fanta iam multumit deoarece la scurt timp dupa ce am vorbit cu el sa produs minunea,omul care ma sunat doar sa prezentat si ma poftit la discutii ce sau concretizat,nici el dar nici eu nu am intrebat de unde ne cunoastem....asa ca multumesc inca o data tuturor celor ce sau implicat,lui Fanta de 2 ori deoarece este a doua oara cand am de castigat in urma postarilor pe RDI,stiu ca multi dintre voi nu ma inghiteti,cunoasteti doar un nick si atat dar sunt destui care ma cunosc personal si ma bucura faptul ca suntem mai mult decat niste simple nickuri pe forumuri,suntem PRIETENI! iar asta spune tot!
    nu te cunosc fata n fata dar am mai discutat ,oarecum direct,prin ianuarie.tot asa te laudai cu magazine si nu stiu cite masini.cind te am rugat sa mi dai un nr direct la boom,tot asa o tineai ca ti trebuie minim4 masini si nu mai stiu eu ce.Noroc cu ,,ungurii''ce m au servit cu acel nr.Si apropo nu prea erai fan digi ca sa nu zic mai mult.laudai boomul si dolcele,mama,mama.Acu' e bun digi?

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 5 dthuri

In momentul de fata e bun si bachus daca dupa urma lui scoti bani si poti plati salariile,nu mai conteaza cine e in fata conteaza cum si cand plateste,sau dus de mult simpatiile personale,BAN la BAN trage,simpatiile personale asupra uni dth sau altuia te duc la limita minima de subzistenta,lucrez cu toti cei 5 in prezent,inclusiv cu maxx dar de la ei nu vand decat cardurile,nu se merita sa ai o anume preferinta in ziua de azi cand clientul e cel ce face piata si nu noi care suntem dealeri zonali,destui clienti au batut 70-90 km doar pentru ca nu au gasit in zona mea x DTH,asa ca acum am de la toti si sunt multumit restul.....nu mai conteaza,sunt instalari zilnice? sunt multumit,restul.....apa de ploaie!
    nu stiu ce sa zic.daca la 4 dthuri ai tinut greu-de ai vrut si digi-3 echipe ,inseamna ca eu ma descurc bine cu 2 dthuri,tinind 2 echipe.basca ca jidanul nu m a platit de prin aprilie.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cine cauta gaseste;

RCS & RDS – Bd. Libertatii, Nr 8 - 10, sector 5, Bucuresti T: +40 31 400 4440 F: + 40 31 400 4441 e-mail:[email protected]
    Felicitari,munca totdeauna e rasplatita.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default multumesc,multumesc...

Cine cauta gaseste;

RCS & RDS – Bd. Libertatii, Nr 8 - 10, sector 5, Bucuresti T: +40 31 400 4440 F: + 40 31 400 4441 e-mail:[email protected]
    lasa mistourile,intii vinde digi cit am dat eu si apoi da adrese... .Mai vorbim peste vreo 2 luni.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Cum adica misto? ce vrei sa spui,ca adresa e fictiva? te inseli,e cea reala,iar daca as avea echipamente intr-o saptamana as instala 150,atatea cereri pentru digi am strans in ultimile 3 saptamani,si vin in continuare
    Adresa nu e fictiva, echipamentele le vezi doar in poza. Asta nu ai inteles.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)