Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Propunere sticky DM 800 HD

Propun un sticky pentru DM 800 HD.

Argumentez cu urmatoarele:

- suntem mai putini utilizatori iar thread-urile sunt multe si este foarte mult de cautat o informatie;
    - receptorul este destul de nou si are inca destule necunoscute pentru multi dintre noi ;
    - observ ca multe thread-uri se termina cu o intrebare ramasa fara raspuns. Cred ca nu are raspuns deoarece se pierde thread-ul printre multe altele.

Numai cele bune
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by netcity View Post
    Propun un sticky pentru DM 800 HD.
    pai aici nu este sticky http://rdi-board.com/showthread.php?t=63558

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Este. Dar din pacate este ca si cum nu ar fi.
    Ca sa fiu mai clar .... rog pe cineva sa uneasca totul intr-un sg. sticky si sa existe totusi si disciplina postului acolo unde este locul sau.

Chiar cer mult ?

Netcity

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pt a fi mult mai usor de gasit ce cauta omul, eu as propune chiar o sectiune. Receiver-ul asta e foarte posibil ca se va impune ca vrea lumea ca nu (nu ma injurati cei cu alte receivere ca eu sunt impartial), si din pacate are destule bube (nu ma injura @blana da asta e deocamdata realitatea) pe care cei care vorbim germana le-am putea rezolva cu informatii de pe alte forumuri (Dream multimedia, IHAD) sau din experienta noastra. Parerea mea ca existenta unei asemenea sectiuni nu ar arata faptul ca receiver-ul e "prost" ci ar ajuta lumea sa invete sa-l foloseasca la capacitatea lui, ca are destula, ar tine omul la curent cu aparitia de plugin-uri noi,imagini, cu update-uri, cu rezolvari ale bug-urilor s.a.m.d. Deci eu cam asa as vedea treaba, o sectiune dreambox800 si in ea citeva sticky (imagini, plugins, setings, skins, defecte/solutii ) si mai apoi restul de thread-uri. Stiu ca e mult cerut dar incet incet creste numarul utilizatorilor lui dm800 si povestea e aceeasi "cum fac asta? - vezi in threadul cutare (care are vreo 15 pagini cu aberatii, certuri si poze, in general informatii aproape zero.) Stiu ca e mult cerut si asta cere munca in plus, dar ar fi practic si util, chiar daca pt asta se va renunta la alteceva care nu mai e actual. Dar asta decid "cei de sus", e doar o idee.

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din pacate din ce in ce mai multi cautam ajutor (si il acordam) pe board-urile straine.

Dar fratilor cam cum ar suna asta:

"I have a DM 800 HD and my TVR card not work. Please help me."

sau

"Ich habe eine DM 800 HD und meine TVR-Karte nicht funktionieren. Bitte helfen Sie mir. "

Netcity

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)