Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default SD si HD canal 54

posturile SD din canalul 54 nu se mai vad
    stie careva de ce?
    au ramas doar Tvr HD ,TVR si TVR2

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

La Sibiu e aceeasi situatie ? Pe canal 54 se receptioneaza doar TVR 1,TVR 2 si TVR HD ?
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Canal 54

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    La Sibiu e aceeasi situatie ? Pe canal 54 se receptioneaza doar TVR 1,TVR 2 si TVR HD ?
    La Sibiu pe canal 54 inca functioneaza TVR1,TVR2,Antena1,Antena3 si National TV.Verficat astazi.
    Last edited by willi21; 22nd July 2008 at 14:20.
    VU+Uno,Amiko Mini HD,Opticum4100TSCR,SkyStar2 v2.3 , WaveFrontier T90 x 10LNB.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce situatie mai baiatule situatia e ca vreau dupa ce cobor de pe Transfagarasan sa trec pe la tine
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pana la sfirsitul lunii octombrie releul dvb-t de la paltinis va transmite inca 6 canale tv . sursa ZIARUL DE SIBIU

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

de 2 saptamani nu mai intra canalul 54 deloc in zona de nord.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    de 2 saptamani nu mai intra canalul 54 deloc in zona de nord.
    Nici la mine nu mai vrea.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La mine in Titan e ok.
    SHALOM

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

prin pantelimon nu sta nimeni , zona biserica capra - midal group sa stiu si eu daca merita efortul pt. un amplificator de uif sau nu , fiindca prind doar protv hd.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu stau linga Cora Pantelimon dupa blocurile gri.Adica pe Aleea Vergului.Cu antena in balcon la etajul 5 prind reflexie din blocul cu 18 etaje(ultimul inainte de Cora).Si merge sticla!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

“Pentru a constitui o companie care sa transporte semnalul de televiziune digitala terestra este nevoie de cel putin 300 milioane de euro. Pentru fezabilitatea sistemului, nu cred ca va fi nevoie decat de una, maximum doua astfel de companii”, spune Nistoran. Sorin Oancea, director general si actionar al postului de televiziune Antena 3, parte a trustului Intact, crede ca suma estimata de reprezentantul ANC este maximala. “Cred ca exista si solutii mai ieftine. Oricum, investitiile facute de trustul Intact in ultimii cinci ani au tinut cont si de trecerea la tehnologia necesara emisiei digitale terestre”, declara pentru Business Standard Sorin Oancea. Anul viitor vor fi acordate primele licente pentru televiziunea digitala terestra, intr-un sistem care permite emisia a zece canale pe o singura frecventa, la standarde High Definition. “Compania care se va ocupa de sistem isi va amortiza investitia in doua moduri: prin plati venite de la furnizori pentru transportul programelor si printr-o codare a programelor in sistemul pay-per-view”, potrivit presedintelui ANC. Marile grupuri media, Radiocom sau unele companii straine se pot califica pentru o investitie in DVB-T, spune Nistoran. “Ar trebui sa fie insa o firma independenta, ce nu are continut propriu, pentru a evita situatiile conflictuale”.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    “Pentru a constitui o companie care sa transporte semnalul de televiziune digitala terestra este nevoie de cel putin 300 milioane de euro. Pentru fezabilitatea sistemului, nu cred ca va fi nevoie decat de una, maximum doua astfel de companii”, spune Nistoran. Sorin Oancea, director general si actionar al postului de televiziune Antena 3, parte a trustului Intact, crede ca suma estimata de reprezentantul ANC este maximala. “Cred ca exista si solutii mai ieftine. Oricum, investitiile facute de trustul Intact in ultimii cinci ani au tinut cont si de trecerea la tehnologia necesara emisiei digitale terestre”, declara pentru Business Standard Sorin Oancea. Anul viitor vor fi acordate primele licente pentru televiziunea digitala terestra, intr-un sistem care permite emisia a zece canale pe o singura frecventa, la standarde High Definition. “Compania care se va ocupa de sistem isi va amortiza investitia in doua moduri: prin plati venite de la furnizori pentru transportul programelor si printr-o codare a programelor in sistemul pay-per-view”, potrivit presedintelui ANC. Marile grupuri media, Radiocom sau unele companii straine se pot califica pentru o investitie in DVB-T, spune Nistoran. “Ar trebui sa fie insa o firma independenta, ce nu are continut propriu, pentru a evita situatiile conflictuale”.
    Pentru fezabilitatea sistemului, nu cred ca va fi nevoie decat de una, maximum doua astfel de companii

Atata timp cat nu va exista competitie pe piata de broadcast preturile vor fi de monopol iar producatorii nu vor fi interesati sa difuzeze terestru.

"intr-un sistem care permite emisia a zece canale pe o singura frecventa, la standarde High Definition"

Cand Romania va breveta un asemenea sistem vom fi cei mai tari din lume. Nistoran - un alt diletant ce vorbeste fara sa aiba habar.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

mie imi gaseste numai tvr1 si tvr 2 pe 54 , insa la pro tv hd .. aud sunet si nu vad imagine .. .. lipsa pid video

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)