Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @mihaip - ai testat cumva si asta ???

m-ar interesa daca ai avut ocazia sa-l testezi , ce parere ai.

http://www.hm-sat-shop.de/hdtv-recei...win-ready.html

mersi

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pacate eu fac teste doar pe receptoarele importate de prietenii de la diferite firme ! nu stiu ca Vantage sa fie importat in Romania de cineva si nu am avut ocazia sa-l testez ! Strict din performante ..pare a fi un DM8000 ... sau IPBOX9000 ... nu stiu de ce factura este suportul lor tehnic si la suma asta ...zau ca are importanta !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

badboy , nu e bun ca e negru si se vede praful . Poate are si alimentarea separata si atunci clar e descalificat .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa agit spiritele dar eu am fost personal la hm-sat si l-am vazut acolo, de altfel am vazut la ei muulte receivere care vor apare peste multe luni la vinzare (ei primesc de la toate firmele receivere de test), cunosc un vanzator care imi si face preturi speciale la receivere si verdictul lui a fost - uita-l. Si ca sa nu creada cineva ca mi-a zis asta doar asa ca sa-si vinda dreamboxurile, la dreambox au cistigul cel mai mic deoarece dream multimedia "tine de pret" in timp ce altii le ofera o marja de cistig mult mai mare. Fiecare cu parerea lui, eu unul nu zic ca dreamul e perfect, e chiar departe de a fi perfect dar care receiver HD e momentan fara "bube"? Momentan, fiind inca criza de emisiuni HD sfatul meu e sa nu va grabiti inca.

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu unul m-am uitat pe Seekmaster, la user's reviews, si n-am gasit pe marginea acestui receiver (destul de proaspat, de altfel) decit doua link-uri dedicate: un grup de discutii si prezentarea video facuta de Dr. Dish (Youtube). Prezentarea il zugraveste ca pe un receiver remarcabil. Fiind recent aparut, va dura o vreme pina sa aflam pareri. Dupa parerea mea (ca si a lui @ruk) e mai bine sa existe rabdare.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

mersi de sfaturi oameni buni.

am cautat si eu ceva despre el , dar e ffff putin detailat ,chiar si pe board la ei.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ce-i sigur este ... sigur ! ia-ti un DM800 ca nu vei avea motive de regret !

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

sincer , sharing nu-mi trebe , de imagini is satul cit timp mi-am pierdut cu dBox 2 si o data ce stii ce sa faci cu ele , nu mai prezinta interes.
    am devenit cam lenes , dar si timpul liber m-a cam parasit.
    la ce vreau eu sa vad platesc abo , iar batrinu meu Humax e pe baricade.

oricum , mersi de sfat .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)