Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default TVRinternational

Si sa mai iau cartela daca si asta free se vede in halul asta ?

Si semnal este ,har domnului.

Dar cum s-a mai spus si in alta parte,meseriasii dela butoane probabil au alta treaba.
    .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pai cred ca ai probleme cu receptia!
    Urmareste si BER-ul cand ai acele dropuri... chiar daca ai semnal.
    Si eu am aceiasi problema pe multi sateliti pe fregvente mai mici de 12GHz, eu am impresia ca e de la un Spot GSM din zona...
    PS: tot la fel o sa se vada si cu cartela

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by GO4DVB View Post
    Urmareste si BER-ul cand ai acele dropuri... chiar daca ai semnal.
    Si eu am aceiasi problema pe multi sateliti pe fregvente mai mici de 12GHz, eu am impresia ca e de la un Spot GSM din zona...
    Numai pe TVRi si pe Antene cateodata face asa,pe Eut.w2 16E,pe alea regionale merge bine.In rest pe alti sateliti cu semnal si mai slab nu face asa ceva.Telefon cordless nu am in apropiere,ca am patit-o si stiu.Dar daca se vede ca imaginea statica se vede,numai cea care se schimba (casa-i la digital)aia face asa.100 % e de la ei.BER-ul intradevar uneori o ia razna,parca e releu de semnalizare.Dar si cand e zero tot asa se vede.Mentionez nu intotdeauna,cateodata se vede bine.
    Dar deh,ma multumesc numai cu programele pe Astra 19,2 E,alea's serioase au si epg,sunt stabile,etc,etc.
    Pe Eutelsat nici ora nu corespunde,ce pretentii sa mai am.
    .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

problema apare de la detectoarele de radar cand trec prin fata antenei.
    boy2good

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by GO4DVB View Post
    eu am impresia ca e de la un Spot GSM din zona...
    Nu are nici o legatura statiile de telefonie mobila cu aceata problema,crede-ma,trebuie sa mai sapati,problema cred ca este alta,nici de cum site-uri GSM.
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

si eu am probleme de genul asta, sporadic. Dar numai pe Antene si pe National de pe W2, cateodata. Se manifesta exact la fel. Nu am bruiaje de nici un gen in spatele blocului, iar antena e f. bine reglata. Deci?
    VU+ UNO (BlackHole) & Dreambox 500+ S, LNB Inverto Black Ultra, antena 1.1 m TRIAX, Optibox H-H DM3800 USALS, Telekom - Focus - Freesat

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cum spuneam mai sus totul se datoreaza detectoarelor de radar de pe masini.daca aveti unul puneti masina cu el indreptat spre antena si o sa vezi veselie.manifestarea se face pe w2 si pe satelitul cu [email protected] sa ne tii la curent cu treaba aia cu @nic_v.poate iese ceva
    boy2good

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

am vazut aceeasi problema si pe amos boom . cand venea proprietarul acasa se alegea praful . in general pe tp-ul cu programele proprii boom.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mayerling View Post

No,hai s-o luam babeste,la imaginea asta se vede ca partea statica e OK,numai ce e in miscare,adica in schimbare,numai acolo apar macroblocurile.Restul este OK.
    Pe postul Techni Tipp TV (Astra 19,2 12.602 H 22.000)au prezentat si se mai da in reluare pana la saturatie,principiul transmisiei digitale.Acolo au prezentat babeste,cum e cu imaginea statica si cu cea in miscare,de aia ma gandesc cu nu are de-a face cu detectoarele Radar (dar mai stii ?.o sa urmaresc).De ce nu apar macroblocuri pe toata imaginea ?.Stau departe de sosea,in parcare la mine nu stiu pe careva sa aibe asa ceva,dar cum am zis o sa urmaresc.Probabil stie el @Piciul ce stie.Cred ca problema e pe Eutelsat W II 16 E ca si pe Antene se mai intampla,sau de la statia de Uplink,or fi pe acolo ceva Radare (militare ?).
    Oricum m-am ambitionat si o sa urmaresc mai des aceasta problema.O sa fac si un grafic daca va fi nevoie.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)