Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
    dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Leacuri pentru mirosul neplacut al picioarelor

Testat pe gladiolele personale.
    Un borcan 800 gr.Trei sferturi umplut cu ceapa uscata alba taiata potrivit.Otet cat sa acopere cu un deget.Lasat cateva zile la macerat.Se maseaza picioarele odata la 2 zile.Dupa acest tratament picioarele va vor mirosii ca mainile,adica a otet .Lasand gluma,sistemul este ultraeficient
    Succes
    Serban Dinamita
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Cereti la farmacii acid boric ... presarati in ciorapi cateva grame , in incaltaminte si in apa in care va spalati "gladiolele" . La fel de eficient .... , testat de mine de foarte mult timp ! Daca nu gasiti in farmacii , cautati o farmacie cu laborator ... va vor prepara ei pe loc ... ! Este un praf alb foarte asemanator cu faina sau pudra de talc ,dar cu o structura fizica deosebita (se simte la pipait) ! Chiar daca va vor mai transpira "gladiolele" , veti ramane surprins de absenta totala a vreunui miros !

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Da,da avantajul la prima metoda esta ca dupa aceea poti folosi ceapa la salata
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Posts Thanks / Likes

Nu ma inebuniii Nicule' , si ce gust are salata ?! De "gladiole" desigur , sau de .... cimbru ?!

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Nu ma inebuniii Nicule' , si ce gust are salata ?! De "gladiole" desigur , sau de .... cimbru ?!
    O aroma fina exotica de oregano si bataturici
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Posts Thanks / Likes

Vad ca o dau in off-topic ... dar am citit ceva mai inainte un banc postat de Kroky si am ras in hohote ca un tampit ... cine m-a vazut a crezut in mod sigur ca m-am "dus" .... ! Cu aroma de oregano zici ... , mi-ai facut pofta de o pizza ... ! Am ajuns de la gladiole ... la mancare ... !
    Ce sa-i faci ... , totul este de la caldura asta , iti joaca feste !

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Testat pe gladiolele personale.
    Un borcan 800 gr.Trei sferturi umplut cu ceapa uscata alba taiata potrivit.Otet cat sa acopere cu un deget.Lasat cateva zile la macerat.Se maseaza picioarele odata la 2 zile.Dupa acest tratament picioarele va vor mirosii ca mainile,adica a otet .Lasand gluma,sistemul este ultraeficient
    Succes
    Serban Dinamita
    O sa va lacrimeze ochii de cate ori va aplecati sa va legati sireturile si n-o sa stiti de ce !

Eu am scapat cu crema de galbenele din aia de doi lei de la orice farmacie ; ideea e sa nu va dati si imediat sa va ridicati sa bananaiti prin casa ; daca aveti parchet laminat pe jos , in doua secunde sunteti la sol.
    Probat !
    ECHOSMART 791, parabola 1.4 Al, LNB Titanium- 0.3Db (cica) , actuator Strong 18", Turk42E - Hispa30W. DTH MaxTV

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am alta reteta. dupa ce-mi fac treburile las usa de la baie larg deschisa si nu trag apa la wc. atunci nu se mai simte mirosul gradiolelor .

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    eu am alta reteta. dupa ce-mi fac treburile las usa de la baie larg deschisa si nu trag apa la wc. atunci nu se mai simte mirosul gradiolelor .
    pai si cand te duci la femei ?
    te faci de tot -ul
    ECHOSMART 791, parabola 1.4 Al, LNB Titanium- 0.3Db (cica) , actuator Strong 18", Turk42E - Hispa30W. DTH MaxTV

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu va luati dupa satenicu! Uitati ce am patit eu cu leacul lui, dupa ce am stat cu piciorul in borcan, la macerat 4 zile:

[IMG]http://www.diabetes.usyd.edu.au/****/IMAGES/IMG03.JPG[/IMG]

Si ma si mincau foarte tare; asa ca le-am mincat si eu pe ele.

SHALOM

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Ce gust are salata.Hmmmm!Intreaba-l pe @horatyu,ca lui i-a placut salata care am facut-o la cabana in Austria cu cepa adusa din borcanul meu de tinctura pentru gladiole
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Hm.. gladiole,.. eu stiam ca sunt trandafiri.
    Este normal sa degaje miresme daca in momentul in care se scot ciorapii se pot rezema de zid.

Cea mai buna metoda sunt ciorapii de bumbac si un pantof bun din piele naturala (sa nu fie de sarpe sau crocodil ) .
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pe bune: de la o prietena biochimista am primit un sfat pe vremuri, da rezultate exceptionale: dupa ce folositi metoda sapun+apa calduta, intr-un lighean se pune apa calduta in care puneti bicarbonat de sodiu si faceti in apa aia baie la gladiole. Cei care ati invatat chimie si nu v-ati uitat numai la picioarele profei, veti intelege de ce. Eu nu inteleg ca profa avea si niste balcoane superbe, dar metoda e buna, testata.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Eeee nu prea e chimie. Adica bicarbonat de sodiu (nu stiu formula)+ H2O + ceva materie organica ( CH4 si bacterii) rezulta parfum frantuzesc?
    Miresmele sunt create de bacteriile si ciupercile care traiesc intr-un mediu propice (caldura si umezeala) de obicei intre degete.
    De ele se scapa foarte greu si sunt transmisibile. Doar cu tratamente medicale sau trenul poate rezolva problema
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Posts Thanks / Likes

Nicule,Nicule noi venim cu solutii si ei ne iau in tarbaca' si zeflemea , ce timpuri domnule .... ? E bine ca putem sa radem si e chiar indicat sa radem , dar ce te faci daca "gladiolele" si "trandafirii" te dau afara din casa ... , pot deveni chiar motiv de istericale' si alte alea daca te descalti cumva in mijloacele de transport in comun ... !? Sa pastram totusi o nota optimista ... intr-o zona in care rezultatele se simt (miros) !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)