Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile avantaje,dezavantaje la aparate semnal satelit

salut,
    am urmarit forumul,nu imi putui face o parere cat de cat despre ce sa-mi cumpar.imi trebuie un aparat pt gasirea semnalelor satelit.voi ce-mi recomandati ?
    ma duc la nemti si as cumpara de acolo.poate or avea si ei din productia proprie,dar daca nu stiu limba nu gasesc pe net mare lucru,nici adrese de magazine nu stiu,mi-as mai da seama din calitati tehnice eventual cate o poza.
    am gasit la ei pe o adresa primita:satlook micro+,sefram,teleman,unoam ap01[asta daca bine am priceput].toate comparate cu preturile de la noi sunt mai ieftine.

rog, pe cei care vreau si lucreaza cu astfel de aparate[nu ma refer numai la cele enumerate] sa ma calauzeasca in ceea ce cred ca ar fi mai practic.

va multumesc.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

ti-as recomanda din gama Unaohm. cere catalogul si alegi modelul potrivit pentru ce vrei sa faci. ar mai fi satlook micro plus. foarte precis, iar acumulatorul tine foarte mult. despre teleman nu sunt incantat, se duc cam repede.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

numai pentru reglaj antene satelit iti recomand cu caldura satlook micro+,al carui raport calitate/pret este cel mai convenabil!Eu detin cateva bucati si probleme prea mari nu am avut !Are toate functiile principale mai putin functia de spectru !

Daca doresti ceva mult mai avansat sunt aparatele de masura din gama Unaohm, am avut ocazia sa butonez un aparat care are mult mai multe functii si facilitati de masurare a semnalului decat satlook .... dar pretul urca considerabil fata de satlook!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)