Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Preturi DIGI in strainatate.

Propun sa facem o lista de preturi pentru pachetul DIGI in strainatate, sa vedem unde se fura mai mult.

Grecia:

Receiver + 3 luni abonament = 300 euro

P.S. Norocul meu a fost ca mi l-a trimis soacra din Bucuresti, dar m-am interesat si am gasit in foarte multe locuri DIGI tv, preturile variaza intre 300-350, abonamentul la majoritatea este pentru trei luni.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Preturi DIGI in strainatate.

Quote Originally Posted by Mickylaura
    Propun sa facem o lista de preturi pentru pachetul DIGI in strainatate, sa vedem unde se fura mai mult.

Grecia:

Receiver + 3 luni abonament = 300 euro

P.S. Norocul meu a fost ca mi l-a trimis soacra din Bucuresti, dar m-am interesat si am gasit in foarte multe locuri DIGI tv, preturile variaza intre 300-350, abonamentul la majoritatea este pentru trei luni.
    Sunt taaare curios cine distribuie asa ceva in strainatate?
    Sunt firme cu sigla, inscrise, sau numai samsari ici-colea, care promit marea cu sarea ... ?
    Distribuirea fiind evident ilegala !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Evident este ilegal.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai terminati fratilor cu prostiile
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul
    Mai terminati fratilor cu prostiile
    Ai dreptate ! !
    Poate cei din afara vor sa se intoarca la celebra "bara neagra":semnal encrypted ! ! !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mickylaura.
    Mai bine propuneai sa te arunci inaintea trenului decit sa scormonesti KAKA.
    O intrebare , Ai digi si te uiti si nu te intrebat nimeni de unde il ai,asa ca uitate si nu mai face valuri.
    Dar asa este natia asta ROMANEASCA ,pina la aparitia DIGI toti de afara au injurat ca numai romani nu au DTH,iar acum ca DIGI TV este flexibil si nu pune multe intrebari se gasesc uni care nu au ce face si pun intrebari PROSTESTI.
    Asa ca m-ai bine trageai o BASI_A inainte sa scrii pe forum.
    Dar asa este romanu ,face ca si ciinele,se linge la cur pina face rana si dupa aiia ,se linge sa ii treaca.
    Sper ca termina-ti cu prostiile

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

De ce bre? Aici vand arabii la digi de le sar capacele! Atunci hai sa suportam spaga si traiasca pirateria arabilor. N-am zis sa moara capra vecinului, dar sari in sus de parca ti-am deranjat afacerea.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mickylaura.
    NU AM AFACERE DE NICI UN FEL.
    Dar poate ma bucur ca platesc 300 si am ceva BUN ,si toata lumea este multumita.
    Oricum ,arabi fac afacere cu de toate .cu noi s-au fara noi.
    Dar mai spun odata , daca tot punem intrebari prostesti si vrem s-a facem ordine ,intr-o zi DIGI o sa ia masuri drasnice si atunci incepem s-ai injuram,dar vina ne apartine.
    Orcum nu facem noi ordine in lumea asta.Asa ca uitate si stai linistit.
    Pina nu a fost DTH eu personal am platit 1500 eu. pentru un ATLANTA ca sa pot vedea 2 canale,si am fost multumit.
    Ia VIATA asa cum ESTE.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ai dreptate gigi-sat,dar a vrut sa se bage in seama si el si a reusit...
    adi.H

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Cine crezi si prin ce mijloc ar putea sa opreasca vreodata tipul acesta de piraterie?

1. Costurile care le-ar suferii firma in cazul in care s-ar hotara sa ia masuri sunt enorme.
    2. RCS n-are practic nici o putere asupra firmelor care nu sunt in tara.
    3. Niciodata RCS nu va face ceva pentru piraterie deoarece ar pierde clienti, practic si-ar taia creanga de sub picioare cu alte cuvinte.

Nu te infoi, nu mai suntem pe timpul lui Ceausescu, avem dreptul la opinie si discutie libera. De ce este tabu subiectul despre contrabanda DIGI? Clientul este de vina! Totul este bazat pe cerere si oferta, cauza si efect, asta a ridicat si preturile.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

jejeje, mai mincator de rahat ca romānu' nu gasesti, indiferent in ce colt de lume a ajuns, majoritate tot mentalitatea de acasa a pastrat-o.
    sa nu spuneti nimic ca va taie digi semnalu'
    aproape orice tara care isi respecta cetatenii are programele nationale free, pe tema asta ar fi bine purtata o discutie si luata atitudine,
    marea majoritate din restul emisiunilor care mai sint pe digi le puteti avea de la providerii din tara in care locuiti, in afara celor de pe protv si antena1 care oricum propaga mai mult incultura.
    cei care au nevoie de filme traduse in romāneste ar fi mai bine sa se duca la un curs de limba sau sa se intoarca de unde au plecat daca nu se pot adapta in noua locatie.
    Mickylaura in banii care īi dai intra si o suta de parai, pretul cardului care probabil va ramine la cumparator, oricum omul trebuia sa se asigure +receptorul+3 luni abo+transportul+spaga care o mai da ca sa i se faca abonamente nenumarate, asa ca pina la urma nici nu e chiar asa de mult.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Preturi DIGI in strainatate.

Mikylaura , cred ca gigi are dreptate; daca vrei asa multa libertate de exprimare si respectarea legilor si órice mai vrei tu , intoarce-te in Romania , inscrie-te intr-un partid - sau fa-ti unul - si pune capat "speculei", bisnitei si tuturor relelor care inca se mai intampla in Romania; in televiziune se platesc drepturi de autor - copy-ryght , cei care au cumparat licenta - au cumparat-o doar pentru difuzarea pe teritoriul romaniei - deci sub nici o forma pentru difuzarea in strainatate - acolo unde spui ca te afli ; faptul ca beneficiezi de gigi tv . focus sau max tv , este o scapare ...deocamdata ! Tocmai de aceea ar fi bine sa nu mai deschizi topicuri de astea - sa nu mai dai idei si la altii ! Apropo : sunt foarte curios cum de te interesaza asa tare "mercurialul" aparatelor gigi tv in afara? Pentru ce? Esti statician....concurenta....sau cine esti de fapt?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca vrei DTH romanesc "legal" ia de aici: http://www.satelittv.ro/container.html
    Totul e perfect legal cu conditia sa nu folosesti serviciul decat pe teritoriul Romaniei. Deci tipii au acoperire legala
    Astfel, daca doriti sa faceti un cadou celor de acasa, parinti, frati, sau alte rude, noi va putem intermedia livrarea echipamentelor necesare receptiei la orice adresa din strainatate si va putem intermedia contractarea pachetelor de programe, doar cu conditia ca dumneavoastra sa faceti receptia doar īn Romānia.
    Receptia acestor programe īn alte state europene este ilegala ca si īn cazul vizionarii unei casete video sau DVD pirat.
    Si nu se opresc aici, tipii lucra la un nou "proiect":
    In curand vom putea sa va livram pachete de programe mai variate, fara a mai fi necesar sa cumparati si decodorul de acces.
    In curand va fi suficient doar sa introduceti cartela de acces in receptorul domneavoastra pentru a receptiona toate programele romanesti sau in limba romana.
    E interesant de studiat si prima pagina a site-ului, vad ca au aparut noutati.
    Mai bine ar lucra ceva moldovenii astia, decat sa se ocupe de "afaceri". De ex., sa imprastie gunoi pe camp. De fapt da, aveti dreptate, care camp...?

Oare chiar nu-i vede nimeni?
    cānd nu ştii ce faci, lucrează cu grijă

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sa vedeti voi cand vin casele de difuzare al filmelor si reclama acest fapt posturilor de televiziune,si vor cere mai multi $ pt. difuzare,sa vedeti voi ce "suturi" va lua Di*gi de la Mediapro,Antena,Prima,Tvr...samd.
    Voi nu va-ti dat seama inca ca trecerea peste granita al cardului (nu al receptorului) este ILEGALA,nu exista nici o forma legala de-al "intermedia".
    Este destul sa se "autosesizeze" reprezentantul de la SonyPictures,20th CenturyFox,Universal...etc. si "dragul" de Di*gi se va gasi cu cateva citatii prin tribunale,pt. ca nu garanteaza contractele,lucru care va atrage si posturile de tv cuprinse in grila(evident nu toate).Cand casa de filme va cere mai multi bani pt. difuzare,sa vedeti voi inflatie de preturi la pachete.
    Sunt chestii juridice de care treisferturi de posesori de kituri si useri de pe forum habar nu au doar dau din gura.Sati jos si cugetati.Inca ceva ,pretul de distributie este"inghetat" doar pe teritoriul Romaniei, peste granita este ilegala comercializarea,iar cine o face o face la pretul stabilit dupa bunul plac,riscul este 100% al persoanei respective.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Vraja marii ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)