Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default rog dealerii Akta (Max) de pe RDI sa imi spuna daca e real zvonul

Din discutiile avute cu un prieten patron al firmei Aspect Serv Electronic (dealer Akta), mi-a povestit ceva despre un email expediat de la centru catre toti dealerii. In acel email e specificat faptul ca de la 1 iulie nu se mai dau doar cartele, ci kitt-ul complet cu plata pe loc. Kitt-ul primit de la Akta (l-am vazut azi in magazin) cuprinde receptor Topfield, antena, 3 lnb-uri, comutator diseq si suportul pentru cele 3 lnb-uri. Care ar putea fi cauza? Omul mi-a spus ca a discutat cu cineva de la Akta si treptat se urmareste inchiderea acestui dth. Primul pas a fost ca sa se indeparteze potentialii clienti prin obligarea lor de a cumpara cu o suma destul de mare kitt-ul de receptie. Mi-a mai spus ca dupa expirarea contractului dintre dth si abonat, conducerea Akta a luat hotararea de a nu mai prelungi contractul. Alt aspect este inchiderea promotiei cu primul an grautuit la pachetul de baza. Rog dealerii de pe forum sa spuna daca au primit si ei asemenea email sau daca cunosc acest aspect.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu sunt dealer dar abia mi-am prelungit contractul....si cu o oferta buna..

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default nu cred...

Quote Originally Posted by niros View Post
    Din discutiile avute cu un prieten patron al firmei Aspect Serv Electronic (dealer Akta), mi-a povestit ceva despre un email expediat de la centru catre toti dealerii. In acel email e specificat faptul ca de la 1 iulie nu se mai dau doar cartele, ci kitt-ul complet cu plata pe loc. Kitt-ul primit de la Akta (l-am vazut azi in magazin) cuprinde receptor Topfield, antena, 3 lnb-uri, comutator diseq si suportul pentru cele 3 lnb-uri. Care ar putea fi cauza? Omul mi-a spus ca a discutat cu cineva de la Akta si treptat se urmareste inchiderea acestui dth. Primul pas a fost ca sa se indeparteze potentialii clienti prin obligarea lor de a cumpara cu o suma destul de mare kitt-ul de receptie. Mi-a mai spus ca dupa expirarea contractului dintre dth si abonat, conducerea Akta a luat hotararea de a nu mai prelungi contractul. Alt aspect este inchiderea promotiei cu primul an grautuit la pachetul de baza. Rog dealerii de pe forum sa spuna daca au primit si ei asemenea email sau daca cunosc acest aspect.
    nu cred,abia am renoit contractul de distributie si astept si smarcardurile si kiturile pt custodie.logic ar fi decit sa l bagi in faliment mai bine l vinzi pe ceva.Mai curind cred ca aceasta observatie e tot o intoxicare.pina la urma urmei maxul destul de rar a avut promotii cu receptoare gratuite-custodie.oricum pina azi nu am primit nici un mail.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Ne bagi in ceata ''nebunule de la butoane''Eu din cite stiu max-ul e cel mai scump de ce ar merge spre faliment ?Plus ca a fost primul dth romanesc care a facut pasul spre HD,asa cum e el tvr-ul HD dar e...

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Ce mai pas au facut....au avut bafta ca era tvr acolo,dar ma rog atunci cand esti imprastiat pe 3 sateliti probabilitatea de a capata un HD moca e foarte mare.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

E ... s-au dat mari cu asta nu ? AKTA VA ADUCE TVR HD ...

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

daca se punea si pe astra atunci spunea ca a adus si bbc hd

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ce draq fratilor nu sunteti plictisiti de asemenea "bombe" aruncate aiurea cu falimente fabuloase ... daca se implineau toate "profetiile" mai aveam doar un singur operator DTH ( scuze un MEGAOPERATOR ) .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

S-a terminat doar promotia cu un an gratuit la pachetul de baza. Dar au aparut alte oferte in ceea ce-i priveste. Cardul se poate achizitiona ca si pana acum.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

am un prieten care are abo BAZA, nu a mai platit factura de 7 luni...nu i-a intrerupt abonamentul, ba mai mult cu trecerea la akta i s-au anulat toate datoriile cu conditia sa achite ultima factura de 22 ron...
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default da,da...

Quote Originally Posted by liviusky View Post
    am un prieten care are abo BAZA, nu a mai platit factura de 7 luni...nu i-a intrerupt abonamentul, ba mai mult cu trecerea la akta i s-au anulat toate datoriile cu conditia sa achite ultima factura de 22 ron...
    ma bucur pt prietenul tau...

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    stirea asta suna la fel cu falimentul iminent al lui boom

voi nu ati vazut ca deja e in faliment boom de enspe ani

deci nu mor caii cand vor cainii
    In concluzie e o bomba fara fitil si nu o sa explodeze nici macar pe acest forum

astept stirea ca si dolce o sa fie in faliment + focus + orice alt DTH nou aparut pe piata dupa digi si atunci numai unul sa ramana

horatiu & comp, acest mesaj l-am postat pentru dealerii max ca sa vad daca zvonul e real. ce legatura are asta cu boom? si inca ceva, ce mi se pare dubios este ca si boy2good mi-a confirmat pe messenger ca a aflat de acest lucru de la un amic cu relatii in fostul actionariat max, cum ca akta tinde sa se scape de dth si sa ramana doar cu retelele catv. boy2good mi-a spus (sper sa nu fi inteles gresit) ca cei de la akta au facut o oferta catre media pro daca nu doresc sa cumpere dth-ul. eu zic sa lasam totul la stadiu de zvon pana cand apare un comunicat oficial, dar fum fara foc nu iese niciodata.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default max

Quote Originally Posted by niros View Post
    horatiu & comp, acest mesaj l-am postat pentru dealerii max ca sa vad daca zvonul e real. ce legatura are asta cu boom? si inca ceva, ce mi se pare dubios este ca si boy2good mi-a confirmat pe messenger ca a aflat de acest lucru de la un amic cu relatii in fostul actionariat max, cum ca akta tinde sa se scape de dth si sa ramana doar cu retelele catv. boy2good mi-a spus (sper sa nu fi inteles gresit) ca cei de la akta au facut o oferta catre media pro daca nu doresc sa cumpere dth-ul. eu zic sa lasam totul la stadiu de zvon pana cand apare un comunicat oficial, dar fum fara foc nu iese niciodata.
    nu stiu ce vor face peste un an dar acum am semnat noul contract cu ei si miine trimit o masina sa ridice echipamentele.oricum din ce vad cu noua oferta vor atrage noi clienti ceea ce nu ar fi logis daca vor falimentul.sa vinda poate,dar faliment nu cred.daca ar fi postat kb sau fanta aceasta informatie i as banuit de anumite scopuri,asa deocamdata cred ca sunt niste informatii eronate...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Ma-am saturat de max.

Din decembrie renunt la max,imi iau abonament la Digi din cauza ca au decodoare dublu,pt.doua telivizoare.Asa eu ma pot uit la meciuri si sota la telenovele.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default max tv

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Din decembrie renunt la max,imi iau abonament la Digi din cauza ca au decodoare dublu,pt.doua telivizoare.Asa eu ma pot uit la meciuri si sota la telenovele.
    puteai si la max sa vezi pe 2,3 tv.de vreo 2 ani poti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)