Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Echipa pentru Liga I?

Daca se adevereste cred ca echipa pentru Liga I va fi destul de buna:

http://www.tolo.ro/2008/07/03/gsptv-...scu-radulescu/

Dar cine stie, poate nu se materializeaza.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Radu Naum ar fi un castig mare pt. gsp Tv ... restul ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Azi am vorbit cu Gradinescu si mi-a spus ca n-a semnat nimic cu Antena 1 si ca sunt in faza de "prietenie" iar in 2-3 vom avea raspunsul clar si oficial.
    Pana atunci speculantii marca "Tolo".

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu avem comentatori de sport. baleanu, gradinescu si care or mai fi sunt sub orice critica.
    naum nu e pentru fotbal.

gradinescu intr-un comentariu spunea ca donadoni e "dezgustat" de executia nu stiu cui.
    cand folosesti dezgustat trebuie sa fii stapan pe ce zici. ma intreb cum i-a testa gradinescu nievlul de dezgust lui donadoni.

iar baleanu, oameni buni, stie cel mult 30 de cuvinte in limba romana. iar comentariul lui e pur speculativ si nu are absolut nimic de a face cu ce se intampal pe teren, cu fotbalul in general.

bleah!
    De n-as fi fost roman, as fi fost dac. De n-as fi fost dac, as fi fost trac. Si tot as fi luat parte la nasterea lumii!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Cata View Post
    naum nu e pentru fotbal.
    Mi-a placut cand comenta "marea bucla". In tandem cu Radu Banciu e(sunt) fenomenal(i).
    FAbian23

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E offtopic : Radu Banciu e un dezaxat cu mari probleme psihice.Colegii lui de la Sport Total FM sunt de aceeasi parere.
    Eu daca l-as vedea in fata ar fi singurul om de pe pamant pe care nu l-as saluta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    E offtopic : Radu Banciu e un dezaxat cu mari probleme psihice.Colegii lui de la Sport Total FM sunt de aceeasi parere.
    Eu daca l-as vedea in fata ar fi singurul om de pe pamant pe care nu l-as saluta.
    Totusi, unii sunt geniali in ,,nebunia" lor.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu stiu man, nu-l cunosc. Eu doar l-am auzit pe Eurosport cand comenta alaturi de Naum Turul Frantei si nu mi-a lasat o impresie proasta.
    FAbian23

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default dezaxatii...

ce are face sanatatea mintala a lui RB cu felul cum comenteaza la ciclism?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Post meciuri

si cum vor fi trasmise meciurile unei etape vom vedea toate cele 9 meciuri ale unei etape la cele 2-3 canale

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Radu Banciu este singurul comentator sportiv care are "singe in el" si spune lucrurilor pe nume, fara sa faca pe el de frica celor de la liga sau federatie.
    Daca vrei exemplu de dezaxat, il ai pe Gabi Safta. Emisiunea lui ar trebui sa se numeasca" STEAUA TOTAL FM"

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    Radu Banciu este singurul comentator sportiv care are "singe in el" si spune lucrurilor pe nume, fara sa faca pe el de frica celor de la liga sau federatie.
    Daca vrei exemplu de dezaxat, il ai pe Gabi Safta. Emisiunea lui ar trebui sa se numeasca" STEAUA TOTAL FM"
    Nu-i poti compara vreodata pe Gabi Safta si Radu Banciu.Safta e un profesionist iar daca pe Banciu care ataca inutil pe absolut oricine il crezi jurnalist....
    Eu am urmarit emisiunile sale la radio si vreau sa spun ca face MULTE , enorm de multe greseli atunci cand face trimitere la rezultatele inregistrate in trecut.Habar n-are de jucatorii ce evoluau la echipa X in urma cu 2-3 ani.N-are niciun pic de cultura fotbalistica si in afara de OM (Olympique Marseille) toate echipele din lume sunt doar o adunatura de inculti iar dansul este absolventul de scoala profesionala echivalenta cu Oxfordul.
    Radu Banciu e un frustrat , poate l-ati vazut cum arata , iar colegi de-ai lui mi-au spus ca are inclinatii sexuale pe care nu vreau sa le comentez sub nicio forma.

Deja am discutat prea mult despre un noname al presei sportive din Romania.

Quote Originally Posted by liviusco View Post
    si cum vor fi trasmise meciurile unei etape vom vedea toate cele 9 meciuri ale unei etape la cele 2-3 canale
    Ai programul pe www.liga1.ro
    Last edited by Fanta; 7th July 2008 at 09:50.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu urmaresc transmisiile de ciclism (Tour de France) din '99 ... aceste transmisiuni au o savoare aparte cand la pupitru sunt Radu Naum si Radu Banciu ... nu sunt objectivi ... dar transmisiunile cu ei doi sunt extrem de interesante ... de abia astept etapa de azi

PS scuze se offtopic

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Gabi Safta mai are mult pana sa devina profesionist. Ru il stiu decand era amplificare pe Ghencea si ar trebui sa sti ca a fost implicat intr-o poveste urita, de aceea a si plecat de acolo. Cat despre Banciu poate are inclinatii "speciale" dar ca gazetar este peste multi alti si poate ai timp sa citesti si cartile pe care le-a scris si publicat asa ca omul are doxa.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu-i poti compara vreodata pe Gabi Safta si Radu Banciu.Safta e un profesionist
    Stiu ca este prietenul tau dar Safta e un rasist pe fata si nu are ce cauta in televiziune. Cred ca in fiecare etapa comentata de el GSPTV-urile ar lua sanctiuni de la CNA. La radio nu stiu ce baliverne scoate ca nu-l ascult.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)