Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: DM800 cu DN-HD?

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DM800 cu DN-HD?

Poate cineva sa confirme ca DM800 stie 8psk si vede DN-HD?
    poate cumpar si eu unul, cred ca e cel mai bun deal pentru DN-HD
    Ofset 32'' moteq sg 2100, invacom quad(lin+cir), pansat 2700, dreambox 500, ss2, Twinhan VP7021,
    18'' ofset dish + 18'' ofset bev

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by ecinema View Post
    Poate cineva sa confirme ca DM800 stie 8psk si vede DN-HD?
    poate cumpar si eu unul, cred ca e cel mai bun deal pentru DN-HD

nu stiu sa fi auzit vreun baiat de-al nostru sa se joace cu asa ceva si cred ca ar fi cazul sa incerci deoare-ce nu ai ce pierde .....HD e de viitor acum cu suportul vezi si tu ca LINUX este in vacanta din cite am remarcat.....au si ei dreptul deoare-ce fac un job minunat

sa auzim de bine
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post
    nu stiu sa fi auzit vreun baiat de-al nostru sa se joace cu asa ceva si cred ca ar fi cazul sa incerci deoare-ce nu ai ce pierde .....HD e de viitor acum cu suportul vezi si tu ca LINUX este in vacanta din cite am remarcat.....au si ei dreptul deoare-ce fac un job minunat

sa auzim de bine

1. DM-800 nu functioneaza cu Dish HD fara modificari de continut. Datorita diferentei intre Turbo 8psk existent in NA si 8psk existente in UE. Exista promisiuni ca se va implementa Skywalker 1 pentru Dream 800 sau 8000 cand va apare pe piata...dar deocamdata raman numai promisiuni. Ceea ce mi-a atras atentia chiar daca unii useri poate nu vor fi de acord este suportul Kathrein UFS910 pentru Enigma 2 care aduce un receiver la jumatate de pret in posibilitatea de a oferi performate video asemanatoare cu DM800 si deci l-ar putea face atragator pentru ce se gaseste peste garla.

2. Legat de vacanta...nici pe departe. Totul merge si la ora aceasta card sau cardless.

ultima aparitie neoficiala r q ca md 0.8 1c deschide tot si pe TD

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

tnx

asa este RQ e up dar OC vacanta ......sau poate ......se munceste
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

OC numai este sau cel putin public.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pop_eye View Post
    1. DM-800 nu functioneaza cu Dish HD fara modificari de continut. Datorita diferentei intre Turbo 8psk existent in NA si 8psk existente in UE. Exista promisiuni ca se va implementa Skywalker 1 pentru Dream 800 sau 8000 cand va apare pe piata...dar deocamdata raman numai promisiuni. Ceea ce mi-a atras atentia chiar daca unii useri poate nu vor fi de acord este suportul Kathrein UFS910 pentru Enigma 2 care aduce un receiver la jumatate de pret in posibilitatea de a oferi performate video asemanatoare cu DM800 si deci l-ar putea face atragator pentru ce se gaseste peste garla.

2. Legat de vacanta...nici pe departe. Totul merge si la ora aceasta card sau cardless.

ultima aparitie neoficiala r q ca md 0.8 1c deschide tot si pe TD
    De fapt intrebarea mea se refera exact la asta; pentru ca nu stiu care ar fi mai avantajos pentru N.America DM800 sau Kathrein UFS910.
    Ce vrei sa zici prin modificari de continut? hardware sau software?
    Banuiesc ca nici Kathrein UFS910 nu vede 8psk DN-HD?
    Am tot cautat pe net un distribuitor in North America pt DM800 sau Kathrein UFS910 si nu am reusit sa gasesc nimic concludent
    Ofset 32'' moteq sg 2100, invacom quad(lin+cir), pansat 2700, dreambox 500, ss2, Twinhan VP7021,
    18'' ofset dish + 18'' ofset bev

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cel mai avantajos ar fi spun eu Captiveworks 3000 care se bazeaza pe linux-sasc-ng cumparand separat un adaptor genpix care opereaza cu ambii provideri de HD. Modificari hardware si soft vor trebui facute la DM800 sau Kathrein UFS910 despre care nu a auzit inca nimeni datorita exclusivitatii t urb o 8ps k in NA. Nimeni nu doreste sa riste si sa comercializeze receivere t ur b o 8ps k...exceptand genpix. De aceea spuneam despre Kathy deoarece la jumate de pret poti avea access la v e b HD. In aceleasi conditii functioneaza si DM 800. Distribuitor de DM sau Kathy in NA nu am gasit nici eu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)