Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Cum scap de porumbei?

Am un apartament la etajul 4....are 2 balcoane deschise(n-am bani sa le inchid)...cum dracu fac sa scap de porumbeii astia nenorociti care imi caca toata ziua balcoanele.....
    Dau o lada de bere virtuala care ma scapa de monstrii astia care guruie toata ziua pe barile de pe balcoane....pana si antena trebuie sa o spala o data pe luna din cauza jigodiilor
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adrian1v2000 View Post
    Am un apartament la etajul 4....are 2 balcoane deschise(n-am bani sa le inchid)...cum dracu fac sa scap de porumbeii astia nenorociti care imi caca toata ziua balcoanele.....
    Dau o lada de bere virtuala care ma scapa de monstrii astia care guruie toata ziua pe barile de pe balcoane....pana si antena trebuie sa o spala o data pe luna din cauza jigodiilor
    Ha,gand la gand cu bucurie.Si pe mine ma supara acesti porumbei salbaticiti.Tot la et.IV stau,am balcoanele inchise,dar,si acuma vine necazul,si-au facut ale dracului cuiburile intre tigla si tavanul de scandura care acopera balconul.Pe langa ca tropaie de parca ar fi potcoviti,dar mai pica de sus si niste minuscule ganganii (paduchi de pasari ?).Acuma cu caldurile astea am stat mai mult in balcon cu scula aia de inregistrat de pe placi,si mai navigam pe net cu Laptopul (ca in casa cu furnalu',cel mare era jale,recte PC.)
    Si am tot vazut ca misuna ceva minuscul pe ecranul Laptopului,am luat lupa si atunci am vazut ca sunt niste ganganii cu multe picioruse.
    Cu ce se pot alunga,cu ultrasunete ? Sau cu ce.Ca anul trecut am urcat in pod,m-am tarat pe burta si am stricat cuiburile,dar ale dreacului,au reconstruit iarasi.
    .

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

pe aici prin zona asta am vazut ca multi isi pun o plasa la balcon , ca un fel de tifon da cu gauri mai mari. o fac special impotriva porumbeilor si a pescarusilor.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

ia-ti o pisica o saptamana in balcon si sa vezi daca mai vin

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lacusta View Post
    ia-ti o pisica o saptamana in balcon si sa vezi daca mai vin
    ... si apoi va intreba cum scapa de pisica
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Ganganiile de pe ei sunt paduchi. Nu latzi, ci rotunzi si pufoshi...Nu se iau pe hiuman biinuri.

Despre partea cu porumbeiii, mai greu. Daca scapi de ei vei atrage securea rasboiului...

Mai bine pace si intzelegere intre boboare shi iuzerii erdei, nu?
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Topic jegos. Hgfdgfui, dictator notoriu si iubitor de pasari, columbofil cu vechi state de plata, il inchide si-si asuma injuraturile. Discutati pe tema respectiva in alta parte, va rog. Q.e.d: inchis.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)