Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Serviciile Digi sunt ciudate

Iata oferta lor:

Alocare al doilea receptor simplu la contract existent

Oferta:
    - se va plati un singur abonament;
    - pachetul ales trebuie sa fie minim pachet de baza;
    - echipamentul suplimentar va fi oferit in custodie
    - contractul se va prelungi pe inca un an de la data alocarii celui de-al doilea echipament pentru contractul dumneavoastra
    Conditii:
    - pentru a putea beneficia de aceasta oferta Titularul trebuie sa se prezinte intr-un punct de prezenta Digi TV avand cartela alocata contractului initial si un act de identitate (BI/CI, pasaport etc)
    - perioada minima: minim un an de zile de la semnarea contractului initial;
    - achitarea la zi a facturilor emise;
    - oferta se aplica indiferent de modalitatea de contractare a echipamentului de pe contract;(custodie,chirie,cumparat)
    - in cazul in care pe contract exista alocat pachetul popular, in conditiile noii oferte pachetul minim va fi pachetul de Baza;
    - in functie de localitatea de instalare este posibil ca pe urmatoarea factura sa se emita o taxa de activare de 50 RON. Pentru mai multe informatii in aceasta privinta puteti contacta serviciul nostru de relatii cu clientii sau puteti solicita aceste detalii intr-un punct de prezenta Digi TV.

Astazi m-am prezentat la o casierie in ideea de a renunta la contractul care i-l am pe numele sotiei (contract incheiat din 2005) , sa predau cartela si sa primesc o a doua cartela pe contractul meu existent de la infiintarea DigiTV .
    Mi se spune ca va trebui sa fac ce vreau cu receptorul Hunday 1160 pe care l-am cumparat pe numele sotiei ,intrucat ei nu dau al doilea aparat decat in custodie.
    Bun , am inteles , si solicit ca al doilea receptor pe care sa-l primesc sa fie tot Humax 2 ,asa cum i-l am pe cel de pe numele meu ,si mi se raspunde ca daca vreau sa beneficiez de oferta lor o sa-mi dea ce vor avea in momentul respectiv (si asta cand vor avea echipamente ), si repet ,cu Hundayul cumparat sa ma spal cu el pe cap.
    Culmea , in spatele meu ,un tip sa ofera sa-mi cumpere receptorul si o intreb pe functionara din casierie daca dumnealui i-i da cartela pentru aparatul cumparat de la mine ,si aceasta i-mi spune ca da ,i se va da cartela pentru aparatul pe care proaspat l-ar fi achizitionat.
    Va intreb si eu asa ca un om normal ,si in deplinatatea facultatilor mintale ,daca considerati ca un proprietar de 2 receptoare trebuie sa arunce ,sau sa dea aproape degeaba un receptor si sa preia custodia unui alt receptor ?
    Eu consider ca era normal ca eu sa primesc o cartela imperecheata cu receptorul din proprietatea mea ,iar de receptoarele pe care dumnealor le pun la dispozitie in casierii sa se bucure si altul ca si asa este criza mare de echipamente.
    Mi s-a raspuns inclusiv de la relatii cu clientii (0314004001) ,ca astea sunt ofertele si nu se pot abate de la textul ofertei.
    Consider ca sunt chiar stupide ,si nici nu poate fi vorba sa ti se dea o legatura mai sus de cele ce i-ti raspund la telefon.
    De ce sa iau in custodie un alt echipament cand eu sunt proprietar de echipament?
    Astept si parerea celorlalti useri de pe acest forum.
    Scuze daca v-am plictisit cu acest text atat de mare ,dar sunt nervos la culme ,de tot ce se poate intampla in tara aceasta.
    Va doresc o zi buna ,nu ca a mea de astazi.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai nu e logic ? Orice produs cumparat e bun cumparat si orice produs in custodie ramane proprietatea operatorului care ti-l poate schimba cum vrea el .

Incearca sa mergi la Orange sa le dai un Nokia cumparat inapoi

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Pai nu e logic ? Orice produs cumparat e bun cumparat si orice produs in custodie ramane proprietatea operatorului care ti-l poate schimba cum vrea el .
    Dupa logica ta... daca asi avea un telefon mobil si vreau sa renunt la un abonament deja existent pe el si sa cer o cartela noua imperecheata cu alta cartela pe care o am (oferta de genul asta exista in Germania la mobile , Duo) nu pot sa iau. Dar daca vand la altcineva telefonul, ala poate sa primeasca cartela noua la el

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Incearca sa mergi la Orange sa le dai un Nokia cumparat inapoi
    Nu s-a pus niciodata problema ca omul vrea sa dea inapoi aparatul pe care l-a cumparat ...

Adrian.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by petrica_dumitriu View Post
    Iata oferta lor:
    De ce sa iau in custodie un alt echipament cand eu sunt proprietar de echipament?
    Astept si parerea celorlalti useri de pe acest forum.
    Scuze daca v-am plictisit cu acest text atat de mare ,dar sunt nervos la culme ,de tot ce se poate intampla in tara aceasta.
    Va doresc o zi buna ,nu ca a mea de astazi.
    Foarte bine scris, ai descris exact si situatia mea.
    Am 2xDigi.TV-Popular(abonamente le am de 2ani cred) si vreau sa trec pe un 1xDigi.TV-extraI+2receptoare, dar inca nu au echipament in custodie, ceea ce e o piedica serioasa.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)