Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 700.000 de abonati noi ?

Unul dintre cei mai importanti jurnalisti Gazeta Sporturilor , care imi este foarte bun prieten , mi-a spus in acest weekend ca prevede o crestere de minimum 700.000 de abonati noi pentru trustul RCS/Digi TV.
    Cresterea s-ar baza pe interesul enorm pentru Liga 1 , care desi este hulita de toti inregistreaza an de an cresteri importante ale audientei la TV.

Acelasi jurnalist imi intarea convingerea ca lumea nu este deloc informata de faptul ca in afara de meciul de pe Antena 1 , microbistii care nu sunt abonati RCS/Digi TV nu vor mai avea posibilitatea sa vizioneze live la TV meciuri din Liga1.
    Mi s-a spus ca dupa articolele din Gazata Sporturilor de saptamana trecuta , redactia a devenit practic un call center unde suporterii neinformati sunau in disperare pentru a se lamuri ce-i aia GSP TV , Digi TV , pay Tv si multe alte intrebari pe aceeasi tema.

La ora actuala numarul de abonati (neoficiali dar reali) ai RCS/DIGI TV ar depasi 3.000.000 numai in Romania.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Unul dintre cei mai importanti jurnalisti Gazeta Sporturilor , care imi este foarte bun prieten , mi-a spus in acest weekend ca prevede o crestere de minimum 700.000 de abonati noi pentru trustul RCS/Digi TV.
    Cresterea s-ar baza pe interesul enorm pentru Liga 1 , care desi este hulita de toti inregistreaza an de an cresteri importante ale audientei la TV.

Acelasi jurnalist imi intarea convingerea ca lumea nu este deloc informata de faptul ca in afara de meciul de pe Antena 1 , microbistii care nu sunt abonati RCS/Digi TV nu vor mai avea posibilitatea sa vizioneze live la TV meciuri din Liga1.
    Mi s-a spus ca dupa articolele din Gazata Sporturilor de saptamana trecuta , redactia a devenit practic un call center unde suporterii neinformati sunau in disperare pentru a se lamuri ce-i aia GSP TV , Digi TV , pay Tv si multe alte intrebari pe aceeasi tema.

La ora actuala numarul de abonati (neoficiali dar reali) ai RCS/DIGI TV ar depasi 3.000.000 numai in Romania.
    Avand in vedere ca si la Digi Cablu a inceput mutarea Pachetului Baza prin receptorul Hyundai, va fi cresterea destul de mare, din punct de vedere calitativ e superfain cablutv prin Digi Cablu, plus vor avea clientii posibilitatea sa urmareasca si PPV.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

o asemenea crestere ar trebui ajutata si cu aparate si aici cred ca este o mare problema

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 700000...

ma indoiesc ca rcs/rds va putea face fata cereri si instalarilor de noi abonati.700000 intr o luna si ceva sunt vise.va fi scandal.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu a zis nimeni că această creştere va fi ntr-o lună. Dimpotrivă. Pnă se dezmeticeşte lumea şi realizează care e faza cu meciurile, va mai dura un timp.

n al doilea rnd, e vorda de creşterile totale (Digi TV + cablu RCS), iar un cablu se instalează foarte uşor, dacă abonatul se află ntr-o zonă deja cablată.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default cei 700000...

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    Nu a zis nimeni că această creştere va fi ntr-o lună. Dimpotrivă. Pnă se dezmeticeşte lumea şi realizează care e faza cu meciurile, va mai dura un timp.

n al doilea rnd, e vorda de creşterile totale (Digi TV + cablu RCS), iar un cablu se instalează foarte uşor, dacă abonatul se află ntr-o zonă deja cablată.
    e proverbiala lentoarea celor de la rcs/rds.la noi in oras ,desi sunt sigur ca ar ,,sparge''monopolul upcului,se screm de 1 an sa intinda niste sirme.cu receptoarele digi iar,pauza.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da.. bine a mai "mixat" "fata lu tata" "industriile" ..)))
    fiecare cu interesul sau..Intact -Gsptv va deveni lider in scurt timp pe piata televiziunilor de sport, iar Rcs -Digitv..o gramada de noi abonati = BANI
    Nu ma mira rautatile, sicanele.. ce vin din partea concurentilor directi a celor doua trusturi !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ddivi View Post
    Nu ma mira rautatile, sicanele.. ce vin din partea concurentilor directi a celor doua trusturi !
    Te referi la sicanele de pe piata in general, dar ele se refleclecta si pe net, mai ales forumuri si bloguri.

P.S. Subscriu la ideea suplimentarii numarului de aparate la Digi.TV dar si a numarului de echipe de instalri la CATV.
    In Bucuresti cei care au noroc asteapta 2saptamani pt catv(inca 2 saptamani pentru net).
    Nici la extinderea retelei peste UPC n-ar fi rau sa se grabeasca, sunt multi prieteni nerabdatori
    Last edited by geor4; 30th June 2008 at 20:57.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pana una-alta, au mari probleme cu lichiditatile...vor sa micsoreze personalul cu 25-30%...ceva probleme sunt si pe afara...
    Sa speram ca vor gasi o rezolvare...
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fanta ... eu m-am obisnuit sa privesc cu circumspectie afirmatiile ziaristilor care contin cifre ! ziaristul roman este un analfabet numeric ! pentru el 70, 700, 7000 , 70000 si 700000 ... sint niste notiuni complet goale de continut ! notiuni inventate de carcotasi pentru ai pune pe ei ... semidoctii ... in mare dificultate !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Ar fi bine sa fie bine ... si mai ales lumea multumita!
    Va spun sincer ca eu nu mai fac fata scandalurilor , plimbam oamenii saracii
    de la sar nervii de la loc...
    Mergem peste ei acasa sa le oferim servicii si cand au probleme sa se duca
    la 100km sa si le rezolve.(cele mai multe ,financiare)
    PAREREA MEA ESTE CA SEFUL MARE DE LA DIGI ESTE DEZINFORMAT TOTAL !
    De ce nu au curajul cei din conducere sa-i comunice realitatea din teren?
    Sau se fac ca nu stiu?
    Iarasi crestere cu X% adica Y abonati...pe digi cablu? hai sa fim seriosi
    "i-ati digicablu si puneti-l singur" ...in baie ,pe hol , gasesti tu un loc ...
    Vrei sa vezi liga ? aaa nu se poate daca ai digi2tv .E pe verticala . Te uiti la meci iar nevasta pe fashiontv
    M-am saturat

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    700.000 de cereri nu sint 700.000 de abonamente.in toata tara lipseste echipamentul cit si cei care il pot monta.

ce vorbesti....avem echipe de service...te pui cu noi?
    Y echipe x Z instalari = 700.000 abonamente
    plecam
    sa vina digiurile... unde sun ....la iasi? aduceti-le la craiova
    care e problema?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hdadi View Post
    ce vorbesti....avem echipe de service...te pui cu noi?
    Y echipe x Z instalari = 700.000 abonamente
    plecam
    sa vina digiurile... unde sun ....la iasi? aduceti-le la craiova
    care e problema?
    Moooo!nu fii lacom trimite si la cluj

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by badboylszj View Post
    Moooo!nu fii lacom trimite si la cluj
    aaa scuze...imediat
    fa necesar

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

momentan as avea nevoie de 1200 receivere duble,si vreo 1000 simple.trimit camionu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)