Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Sandero versus Symbol Fidji.

Vreau sa schimb batrana mea Solenza Europa, decembrie 2004, cu una din titlurile de mai sus. Mai precis sa vand Solniţa cu circa 3000 euroi si să-l constitui un avans la una din alea doua. Ce să aleg Sandero chel cu 6890 euro sau Fidji cu airbag, AC si radio din standard, la 7500 euro?
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Vreau sa schimb batrana mea Solenza Europa, decembrie 2004, cu una din titlurile de mai sus. Mai precis sa vand Solniţa cu circa 3000 euroi si să-l constitui un avans la una din alea doua. Ce să aleg Sandero chel cu 6890 euro sau Fidji cu airbag, AC si radio din standard, la 7500 euro?
    Eu am Symbol Fidji,tare mi-ar fi placut Sandero ca eu vroiam Clio si astea seamana bine,dar de Clio nu am avut plapuma destul de mare,asa ca am luat Symbol Fidji.Nu e super finisata dar la dotari sunt multumit cu ea.Nu are genti de aluminiu,geamuri spate electrice si incalzire in scaune,ca atunci ar fi full.Asa e buna si cum e,mai ales vorbind cu cei care au inca de cand se numeau Clio,merg motoarele excelent,unul de exemplu nu stia sa deschida caota motor,ca nu a avut nevoie.
    Si ar mai fi un aspect.Sandero e model nou,inca nu se stie ce e bun si ce trebuie modificat.La Symbol care e deja model mai vechi,ma gandesc ca deja au fost eliminate problemele critice.In final alegerea iti apartine,succes.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Mda. Din schema sar variantele de masini adevarate enumerate de Blana pe motiv ca restul vreau sa-l achit in rate pe trei ani, la vreo 150 euro pe luna.

Cineva imi sugera Polo Happy sau Nubira 2. Da nu cred ca sunt asa de ieftine in varianta noua.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Autoturism
    VW Polo Happy 1.2 64 CP
    Rata de leasing de la 70 EUR
    Perioada de leasing 12 - 60 luni
    Avans 15 - 50%
    Oferta de leasing prin Porsche Leasing Romania

VW Polo HAPPY 1.2 64 CP, leasing financiar intern, rata incepand de la 70 EUR*, TVA inclus, avans 4164 EUR, valoare reziduala 1666 EUR, perioada de leasing 60 luni.

*Aceasta calculatie nu include asigurarea CASCO.Pentru asigurarea CASCO , Porsche Broker de Asigurare va ofera o paleta larga de produse.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Noroc ca nu esti singurul cu probleme de alegere. Merita sa te uiti pana la capat.

http://www.protv.ro/filme/pro-motor-...le=56330#56330

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Si mi-am mai amintit ceva.Sa fii atent (asta in cazul ca te hotaresti pentru Fidji) la oferta lor.Cu programul "rabla"care o estimeaza la 3.000 Euro,atrag in capcana.Un coleg de munca a dat o carcasa de Dacie,care au zis ei 3.000Euro,si scazut din pretul unui Fidji (ca acel coleg asa a vrut ca a mea,eu am dat 10.030 Euro),a reiesit dupa ei la 7.600 si ceva de Euro.A facut contractul si cand a luat masina,nu avea clima,instalatia audio era numai cu 2 difuzoare,nu avea faruri ceata,nu avea computer de bord,etc.Deci nu era Fidji.Omul a cedat pana la urma si a luat-o si asa,deh,rata era destul de mica (nu cunosc exact cat).
    Si a mai avut si ghinion pana la urma,el sta la periferia Resitei,intr-un cartier care a fost sat si e inglobat in Resita,a parcat masina sub un dud,s-au urcat niste capre pe ea si i-au facut harachiri din plafon,acuma se "judeca" cu proprietara caprelor.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Noroc ca nu esti singurul cu probleme de alegere. Merita sa te uiti pana la capat.

http://www.protv.ro/filme/pro-motor-...le=56330#56330
    Nu m-am brighidit care-i Symbolul cu Sensuala...

Unemployed Expert

Posts Thanks / Likes

Mai oameni buni, lamuriti)ma si pe mine ce-i aia ( ala ) o/un Fidji ! Mie imi suna a munte japonez sau ceva de genul asta. Sau e vreo tehnica de arte martiale
    Ma gandesc ca daca suntem la sectia asta ar trebuie sa vorbim de masini ( audi, bmw, si mai sunt vreo 2-3 ).
    baFTA
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Lightbulb Lancer frate :)

daca te poti intinde la un credit mai mare ia un Mitsubishi Lancer Classic 1.6L 12700e (tva incl)

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristinel View Post
    Mai oameni buni, lamuriti)ma si pe mine ce-i aia ( ala ) o/un Fidji ! Mie imi suna a munte japonez sau ceva de genul asta. Sau e vreo tehnica de arte martiale
    Ma gandesc ca daca suntem la sectia asta ar trebuie sa vorbim de masini ( audi, bmw, si mai sunt vreo 2-3 ).
    baFTA
    Uite aici la Serii limitate : http://www.renault.ro/configurator/model.php
    poti vedea " muntele FIDJI ", baga astia cateodata niste denumiri de te doare capu',dar asta e.
    .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu am avut clima, scala , fidji acum am grand tour , daca ar fii dupa mine ia un sedan sau ce am eu in cazul in care calatoresti mult cu familia.
    fidji este ok am fost multumit de el , acum depinde pentru ce il iei ca masina de familie sau pentru oras-servici? Daca ai copii ia una mai de familie ,daca esti singur una mai mica si sportiva care sa atraga privirile daca te gindesti la una din gama reanult intra pe reno.ro si acolo o sa vezi toate relele/bune la fiecare in parte fiecare marca are forumul ei numai tu ai puterea de decizie -financiara si placut "ochiului"

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by burlica View Post
    eu am avut clima, scala , fidji acum am grand tour , daca ar fii dupa mine ia un sedan sau ce am eu in cazul in care calatoresti mult cu familia.
    fidji este ok am fost multumit de el , acum depinde pentru ce il iei ca masina de familie sau pentru oras-servici? Daca ai copii ia una mai de familie ,daca esti singur una mai mica si sportiva care sa atraga privirile daca te gindesti la una din gama reanult intra pe reno.ro si acolo o sa vezi toate relele/bune la fiecare in parte fiecare marca are forumul ei numai tu ai puterea de decizie -financiara si placut "ochiului"
    Ieri am fost la un targ auto din Piatra Neamt. Am revazut Sandilaul, apoi Fijiosul, apoi Honde, Voalve si alte Mertzuri. Cred ca stau si cujet o vreme, n-o dau pe Solnitza chiar amu, mai strang niste bani, daca pot, si iau ceva mai gustos. Poate iau din Austria un Opelash sau un Suzuki.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)