Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Portbagaj Renault Symbol ?

Stie careva cum pot monta portbagaj,ca nu am gasit gauri,am dat la o parte garnitura de cauciuc si nu am vazut gram de gaura.Ce e de facut ?
    As monta numai pentru a transporta o antena de 1,4-1,5m.Dupa aia l-as da jos.Ce ma sfatuiti ?
    In Resita nu am gasit antena de marimea asta,si din alta parte n-am cum sa o aduc,astia de la firmele din Resita cand le-am spus chiar de o comanda cu avans de bani o dadeau cotita ca nu au cu ce sa o aduca.
    Si pe usa nici inauntru nu intra ca nici aia de 1,2 care am avut-o montata la lucru nu a intra,a trebuit sa o duc in mana.Noroc ca erau numai vreo 300-400 m.
    Va multumesc in avans pentru sfatul ce-l voi primi.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca-i de aluminiu nu te risca. Am avut ocazia sa indoi de la vant antene de 1,5-1,8 chiar si la 40 la ora.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Daca-i de aluminiu nu te risca. Am avut ocazia sa indoi de la vant antene de 1,5-1,8 chiar si la 40 la ora.
    Mda,100 si ceva de km,e ceva sa merg ca melcul,la asta nu m-am gandit.Sa vad atunci pe careva cu vreo furgoneta,microbuz sau oricum ceva mai mare sa intre inauntru.Ca sigur as vrea una de aluminiu si atunci chiar ca nu as risca.Multumesc pentru avertizare.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)