Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Exclusivitate RDI : HD la Digi TV

Azi am aflat ultimile BOMBE pe care le pregateste Digi TV.

Lansarea pachetului HD : octombrie 2008

Numar de transpondere exclusiv HD : 2

Programe in format HD : minim 3 maxim ? (TVR, Eurosport,Discovery,NGC si multe alte bombe)

Tip de receiver : Humax

Pret : (il stiu dar e secret) cel mai mic de pe piata ! Calitate Humax la cel mai mic pret !

Pret abonament : (il stiu dar e secret) cert e ca nu va mai fi accesibil capsunarilor

codare : numai N3

Vor avea un prim lot limitat ca numar de receivere.Primul sosit , primul servit.

Cam atat deocamdata , nu pot sa spun mai multe pentru ca si asa concurenta e pusa pe jar.Cert este ca Digi TV este primul DTH din Romania ce va oferi programe in format high definition.

Asteptam bombe si de la concurenta Poate apare Boom Smarty 2 la Boom , Eurosport 1 la Focus etc...

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca grila de programe hd perfecta ar fi Protv HD,TVR HD,DISCOVERY HD,NATIONAL GEOGRAPHIC HD si un DIGIFILM HD pentru inceput.Apoi daca s-ar lansa un post HD pentru liga1 ar fi perfect desi nu cred acest lucru.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si ceva programe de filme? Cel putin pentru mine nu este o bomba sa bagi programele mentionate . Nu stiu citi se vor abona dar cu programele astea ai dreptate ca nu este o prioritate HD-ul (ai scris asta ca parere personala in urma cu ceva timp).Totusi la 2-TP-uri mai intra ceva?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pe un transponder nu vor intra decat 3 sau maxim 4 canale HD.
    Va dati seama ce costuri enorme impune inchierea unui transponder si transmiterea porgramelor in DVB-S2 / 8PSK.

Asa cum am spus si mai sus , pretul va fi pe masura , iar acest nou pachet va avea caracter exclusivist si nu este destinat abonatului clasic pe care-l are Digi Tv la ora actuala.

E posibil sa avem Digi Film in format HD , dar nu in prima faza.
    GSPTV nu va fi in format HD , deoarece contentul acestor programe este produs de Antena1.

La ora actuala atat Pro TV cat si TVR in format HD nu le pot considera decat doua canale aflate in faza de test.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Red face

Quote Originally Posted by mokanu View Post
    Cred ca grila de programe hd perfecta ar fi Protv HD,TVR HD,DISCOVERY HD,NATIONAL GEOGRAPHIC HD si un DIGIFILM HD pentru inceput.Apoi daca s-ar lansa un post HD pentru liga1 ar fi perfect desi nu cred acest lucru.
    ...daaa si TarafTV HD si Mynele ar fi bun...
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Azi am aflat ultimile BOMBE pe care le pregateste Digi TV.

Lansarea pachetului HD : octombrie 2008

Numar de transpondere exclusiv HD : 2

Programe in format HD : minim 3 maxim ? (TVR, Eurosport,Discovery,NGC si multe alte bombe)

Tip de receiver : Humax

Pret : (il stiu dar e secret) cel mai mic de pe piata ! Calitate Humax la cel mai mic pret !

Pret abonament : (il stiu dar e secret) cert e ca nu va mai fi accesibil capsunarilor

codare : numai N3

Vor avea un prim lot limitat ca numar de receivere.Primul sosit , primul servit.

Cam atat deocamdata , nu pot sa spun mai multe pentru ca si asa concurenta e pusa pe jar.Cert este ca Digi TV este primul DTH din Romania ce va oferi programe in format high definition.

Asteptam bombe si de la concurenta Poate apare Boom Smarty 2 la Boom , Eurosport 1 la Focus etc...

Fanta
    Daca e asa si acest pachet va avea un pret rezonabil si eu voi vrea, abia astept sa se lanseze exact cum ai spus.

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Un receptor Humax HD (1080i) cu CI este in jur de 275 euro.

Existand posibilitatea sa fie fabricate in Coreea nu cred ca va depasi 200 euro.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pytonu View Post

Existand posibilitatea sa fie fabricate in Coreea nu cred ca va depasi 200 euro.
    Digi Tv va subventiona pretul de distributie iar acesta , te asigur , va fi mult sub 200 Euro.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by pytonu View Post

Cred ca ai vrut sa spui Turcia

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Un vis pe cale sa devina realitate!
    Sa speram la o calitate OK (gen ORF sau SUISSE) si la cit mai multe programe.In aceste conditii,ramin la convingerea ca va fi un serviciu de succes.
    BAFTA

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Vesti f bune! Insa ProTv HD si TVR HD nu sunt puncte forte in pachet pt ca: a. se pot vedea DVBt cu investitie minima
    b. materialul HD al acestora este f limitat(probabil doar UCL va fi interesant din toamna).

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

se vad in dvb-t , doar in bucuresti . Sunt primu pe lista pentru receptoru HD!

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default mda,humax se intoarce...

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Digi Tv va subventiona pretul de distributie iar acesta , te asigur , va fi mult sub 200 Euro.
    aproximativ 138euro/receptor.apropo de capsunari,pai cam astia reprezinta 75%din abonatii digi.doar nu va fi digi hd doar pt fanta si kb

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

se fac liste pentru DigiHD? ...sa stim si noi ...ma intereseaza

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Chiar, vor mai fi liste pentru membrii RDI?

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)