Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 5 saptamani pana la inceperea campionatului

Mai sunt 5 saptamani pana la inceperea campionatului romanesc de fotbal si inca nu sunt aparate pt. cei ce vor sa treaca la DIGI TV pt. a vedea LIGA 1 (eu am cerere de pe data de 10-03-2008 pt. un aparat dublu),inca nu a aparut nici noul canal de sport de care se tot vorbeste ca v-a pune optiunile 2-8 si nici eventualele pachete de programe cu noile preturi pt. vizionarea meciurilor.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Deocamdata se pare ca nu e chiar clar ce o sa se-ntample cu Liga I:

"Seful stirilor sportive ale TVR este dorit de gsp tv, postul care va transmite meciurile de Liga 1. Radu Naum ar urma sa fie seful continutului editorial.

Vineri, Cristi Cretu, seful sportului la Antena 1 si Antena 3, a anuntat in scris conducerea televiziunilor ca renunta la proiectul noului canal."

http://www.tolo.ro/2008/06/16/gsp-tv...-pe-radu-naum/

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

Si mai sunt
    45 de zile pana la Olimpiada 2008 de la Beijing
    598 de zile pana la Olimpiada de Iarna din 2010 de la Vancouver
    1494 de zile pana la Olimpiada de Vara din 2012 de la Londra
    2054 de zile pana la Olimpiada de Iarna din 2014 de la Sochi

....si restul calculati si voi pt 2016, 2018, 2020....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

717 zile pnă la Campionatul Mondial 2010 din Africa de Sud.
    1446 de zile pnă la Campionatul European din 2012 din Ucraina şi Polonia.
    2173 de zile pnă la Campionatul Mondial 2014 din Brazilia.

Păcat că n 2012 cică va fi sfrşitul lumii.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E posibil sa fie mai mult decat doua canale proprii DigiTV/RCS destinate meciurilor din Liga1.

In aceste zile se discuta de 3 sau chiar 4 canale ce se vor numi GSPTV 1/2/3/4.

Voi incerca sa discut cu cei de la Digi TV si sper sa-i conving ca aceste canale sa fie codate numai in N3.Cine doreste sa vada meciurile din Liga 1 , are timp o luna de zile sa mearga la casierie si sa-si schimbe cartela.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    E posibil sa fie mai mult decat doua canale proprii DigiTV/RCS destinate meciurilor din Liga1.

Voi incerca sa discut cu cei de la Digi TV si sper sa-i conving ca aceste canale sa fie codate numai in N3.Cine doreste sa vada meciurile din Liga 1 , are timp o luna de zile sa mearga la casierie si sa-si schimbe cartela.

Fanta
    Wehehe, de ce esti rau? Inca nici eu nu mi-am schimbat cardul in N3! Acu ma pui sa fac cardchange... pentru ideea asta vii cu un pahar de apa minerala de Biborteni(Aqua Magnezia), dar rece sa fie
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Wehehe, de ce esti rau? Inca nici eu nu mi-am schimbat cardul in N3! Acu ma pui sa fac cardchange... pentru ideea asta vii cu un pahar de apa minerala de Biborteni(Aqua Magnezia), dar rece sa fie
    Bun eu am humax digi 2 si cand intreb la Cluj la caserii de cartele pauza ca habar nu au.Si atunci unde sa schimb cartela, ba mai mult de la call center digifilm habar nu au de codare N3.Si inca ceva este soft nou deja pentru n3 pentru humax digi 2?

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202, Longitude: 27.322, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Fanta
    Exagerezi ca de obicei. Receptoarele DIGI sunt mprăştiate n toate colţurile ţării n nebănuite locaţii. Poate nu ştii dar abonaţii care nu au casierii n proximitatea lor fac chetă ''n stil mare'' şi pleacă unul să plătească abonamentul. Cartelele N3 se distribuie doar titularului de contract la schimb cu N2.
    Dacă idea ta va funcţiona, să pleci de acasă la nceputul campionatului.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

soy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Fanta
    FANTA.....te prind blestemele celor care sunt peste hotare cu receptoarele digi...si stii prea bine ca nu-s putini. acestia (PRINTRE CARE MA NUMAR SI EU)ce vor face? parca era de datoria rcs sa trimita cartelele prin posta. plus ca imi trimit cartela din receptor in tara, evident cartele N3 la caserii nu vor fi, si uite asa voi ramane fara programele romanesti pana ce se vor gandi unii ca altii nu pot viziona nimic desi platesc abonamentul.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

E greu de crezut ca nu vor vinde nici o optiune.Asta nu pt ca nu ar putea transmite.Costurile de productie sunt foarte mari si nu cred ca Antena1 detine logistica pt a putea produce 7 meciuri pe etapa..

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by robi22 View Post
    E greu de crezut ca nu vor vinde nici o optiune.Asta nu pt ca nu ar putea transmite.Costurile de productie sunt foarte mari si nu cred ca Antena1 detine logistica pt a putea produce 7 meciuri pe etapa..

Antena va produce 9 meciuri pe etapa.8 pentru RCS/DIGI unul pentru ei.

Digi Tv NU va vinde nicio alta optiune.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Antena va produce 9 meciuri pe etapa.8 pentru RCS/DIGI unul pentru ei.

Digi Tv NU va vinde nicio alta optiune.

Fanta
    In 5 saptamani vom vedea...Atunci cum ramane cu GSP TV?

Sa dea Domnu sa fie asa dar nu cred..Si asta din cauza costurilor de productie si al logisticii de care are nevoie...E practic imposil.

In cazul in care nu vor vinde nimic vor da programul GSP Tv in regim Pay tv.

Cine crede ca totul se rezuma la cele 100 mil pt 3 ani reprezinta toata cheltuiala se inseala amarnic..Costurile de producti nu sunt deloc de neglijat, tinand cont ca vor transmite toate meciurile si nu vand nici o optiune.A incercat si Unity Media in Germania si nu a reszistat decat un an din cauza incasarilor slabe pe care le-au avut...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by robi22 View Post
    In 5 saptamani vom vedea...Atunci cum ramane cu GSP TV?

Sa dea Domnu sa fie asa dar nu cred..Si asta din cauza costurilor de productie si al logisticii de care are nevoie...E practic imposil.

In cazul in care nu vor vinde nimic vor da programul GSP Tv in regim Pay tv.

Cine crede ca totul se rezuma la cele 100 mil pt 3 ani reprezinta toata cheltuiala se inseala amarnic..Costurile de producti nu sunt deloc de neglijat, tinand cont ca vor transmite toate meciurile si nu vand nici o optiune.A incercat si Unity Media in Germania si nu a reszistat decat un an din cauza incasarilor slabe pe care le-au avut...

GSP TV nu va fi pay TV in sensul ca se va plati in plus pentru el.Programul va fi in pachetul de baza atat la Digi cat si la RCS.

Productia unui meci din Liga 1 nu costa mai mult de 5000 euro.Aceasta suma e un mizilic pentru un operator DTH ca si Digi TV.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cum poate s stie lumea dac au card de nagra 3?

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 2012?

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    717 zile pnă la Campionatul Mondial 2010 din Africa de Sud.
    1446 de zile pnă la Campionatul European din 2012 din Ucraina şi Polonia.
    2173 de zile pnă la Campionatul Mondial 2014 din Brazilia.

Păcat că n 2012 cică va fi sfrşitul lumii.
    parca in 2028?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)