Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Noul patch Condorde pt. Strong SRT 4155-4355 v0.4

Am vazut pe croteam la sectiunea Strong ca a aparut versiunea noua de CONCORDE, adica ultima de patch pt. reciverele Strong SRT 4155-4355, v0.4.
    A incercat cineva sa-l instaleze, e okay, din cate zic cei de pe croteam este mult mai stabil si face AU la Polsat.
    Poate confirma cineva acest lucru Se pot introduce key si pentru via 2.5?

Multumesc
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal!
    Still active!

somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

key pentru via 2.5? de unde, man?
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default strong 4355

Cind a aparut ca nu am vazut nimic nou,sau te referi la cel pus de dragonlexus.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default mda...

Pentru Merlin>
    Pai daca te uiti mai bine pe siteurile de upload gasesti si key de via 2.5 sau via2. Problema e ca trebuie cautate....
    Still active!

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Default Sal da lam incercat dar nu mi se pare ceva iesit din comun !

Sal lam incarcat si eu pe un srt 4155 ev dar nu stie au pe polsat sau nu isi poate face decat noaptea pa tps merge super

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default mda...

Poti sa-mi confirmi, daca se pot baga key pt. via 2.5 (via2), si face AU pe via1?
    Multumesc
    Still active!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@juniorstar2

Te rog, nu-mi trimiti si mie patchul cu pricina pe PM?
    Spune-mi daca aceasta versiune stie Diseq 1.1 (pentru comanda mai multor LNB-uri) mai bine decat versiunea anterioara, pentru ca acela prezenta greutati la comutare.

Daca am deja instalat Win XP pe calculatorul meu, pot sa fac operatia de patchuire Am auzit mai de mult ca nu ar merge cu XP, ci numai de pe Win 98.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

juniorstar2, cauta pe net chei de via2.5 si trimite-le pe pm, sa testez eu, daca zici ca ai gasit asa ceva. ok? hai, sa vad ce chei de via2.5 ai gasit matale dar sa trimiti repede, ca sunt nerabdator sa vad unde le-ai gasit si precizezi si site-ul de unde le-ai luat, numai atunci te cred, pe bune. fara suparare.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Juniorule ...

Juniorule .... ca sa-l citez pe regretatul Grigore Moisil ...
    " Lucrurile pe care ni le spui sint noi si interesante ... cu o mica corectie ... cele noi nu sint interesante ... iar cele interesante sint de-a dreptul vechi ! "

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default mda...

... mda, voi experti si atotstiutori ce sunteti totusi care e ideea pe care o abordati?
    Poate ca sunteti experti si eu am nickul "Junior"?
    Referitor la key-le via 2.5, pai gasiti pe ******** forum cateva, doar ca lenea la experti nu urla cand doare.
    Si inca ceva, totusi ce legatura are ultimul citat scris de un mihaip....... oarecare "expert" care le stie pe toate, cu patchul concorde
    Acest post l-am deschis sa vad ce se stie despre noul patch concorde, si iata ca doi experti cu dreambox fac pe interesantii.
    Scuzati "juniorul" ca a pus o intrebare banala unor experti deosebit de notorii in abordarea unei simple probleme..............................

junior

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

V 021500 08 B2F41252102452635D204532FDA010B22101ACDFABB1053210 FF2FB412059623 ;SCT chnnels pakeg:
    V 022600 08 1110B1245ADDF411FB20512C14A58962301ABBBFFCDD506239 8782EF54199FF0 ;Art Sport
    V 021100 08 4F2587ADB69625D4B56969695D0400000DF8FF45B105342369 6A4BADE4D4FC4C ;and tps the haking is notproblum the keys are problum these keys are up to date

@ pt. expertul mihap.......

A da si inca ceva, aici pe forum gasesti chiar si key de cryptoworks actualizate, doar tre' sa cauti......
    Still active!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@juniorstar2

Sper ca nu ma uiti cu ce te-am rugat...
    Cum se comporta noul patch?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default ...

@ Iceman

Personal inca nu am avut timp sa-l incerc, dar eminem093 se pare ca l-a instalat, poate el iti da mai multe detalii. Cand il pun si pe Strongul meu iti dau de veste cum misca.

Salutari

junior

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

@juniorstar2
    sa stii ca patch-ul asta concord v.04 nu e deloc nou, eu l-am instalat inca de la inceputul lui iunie.Fata de v03 pe care o gasesti la STRONG FILES in prezent nu stie nimic in plus(a facut AU pe polsat o perioada pana au schimbat rsa key si de atunci bezna pe polonezi) poate ca e un pic mai stabil in functionare doar atat.
    Cat despre keyle de via 2.5 treaba e urmatoarea: chiar daca sa zicem ca ar fi valide algoritmul de via 2.5 nu a fost implementat (inca) in nici un patch sau cam pt ca via 2.5 e spart doar la nivel profesional (in scopuri comerciale)si va mai dura mult pana o sa-l vedem pe receivere cu patch. probabil ca acele key au fost o scapare de la acestia!

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

juniorstar2, multe lucruri nu trebuie sa le vezi doar cu ochii, ci si cu mintea. ceea ce ai postat aici, acele chei de via2.5 sunt fake-uri. adica chei nefunctionale. dupa cate am discutat cu ovex, nu stiu din ce surse stie, cheile la via2.5 se schimba o data la 20 secunde, ca la nagravision 2. sa presupunem ca ceea ce ai postat tu aici ar fi fost chei valide. de atunci s-au schimbat de mii de ori. intelegi? si e putin probabil sa se revina la ele in scurt timp. intelegi acum de ce eu ti-am zis sa ne postezi chei de via2.5? asta ca sa te ajute in viitor sa gandesti logic. si inca ceva, viacces 2.5 este spart la nivel profesional deocamdata, nu se stie despre el mai nimic si de decodat la nivel de amator nici vorba. doar prin card sharing. pricepusi, juniorule cum sta treaba acum? repet, de la ovex am aceste informatii si ovex nu vorbeste prostii, el toteauna verifica cand spune ceva si poate sa dovedeasca ce spune.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)