Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default DM 800 HD contra IPbox 900 HD

Vreau sa imi cumpar si eu un IPbox 9000 HD .

Care din cele doua le recomandati ?
    Dream 800 sau IPbox 9000 hd

Gbox, Ccam, Mg camd, ce suport are in general.

Care sunt punctele slabe la cele doua dar cele tari

Merg pe cele doua Gbox si CCam

Vreau receptor HD si evaluez:
    - Kathy - fara suport gbox, ccam
    - Ip box 9000 HD- hardware super- nu stiu despre software...
    - Dm 800 -

Astept parerile voastre- de la cei care aveti ori DM 800 ori IPbox 9000 HD
    Merci
    DM 800 HD . DM 500 . O oala de 0.9 m

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Iar vrei sa incendiezi atmosfera, si numa' ce se mai calmara spiritele...
    Cred ca sint citeva topicuri pe tema lui Dream 800 la sectiunea de Dreambox. Cit despre IPBox exista deja topicul lui mihaip. Nu stiu daca o sa primesti multe raspunsuri pe subiectul nou-deschis.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Alextm

Nu ai de ales, trebuie sa cumperi DM800, ca daca nu...iese cu scandal.
    Vezi ca in titlu spui de IP 900, iar mai jos intrebi de IP 9000.
    E o diferenta de hardware si de pretz intre cele doua modele.

Distractie placuta!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Scuze pt greseala din titlu....era vorba de IpBOX 9000 HD nu ipbox 900.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

E simplu : intra pe 10 siteuri importante de receptoare linux si vezi care are cel mai bun suport . Emulatoare , imagini , setari , pluginuri , skinuri , utilitare pentru emulatoare , utilitare pentru controlul din LAN sau internet .

E foarte simplu .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Blana am facut deja asta...vroiam un sfat "hands on" de la cei care au deja unul si il folosesc

Banned

Posts Thanks / Likes

Pai daca ai vizitat deja 10 siteuri mari pentru receivere Linux , cred ca ai avut rabdarea sa citesti ce spune fiecare si sa compari proportional suportul .

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca 10 siteuri nu te-au lamurit , de ce ar face-o al 11 lea

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    @Alextm se pare ca nu vrei sa pricepi doua lucruri impotrante: dm800 e celmai bun,germini e ceamai buna imagine! si nu in ultimul rad ceva si mai inportant sa fie original
    No lasa ca nu e chiar asa, si eu eram fan gemini cit nu aveam barry allen sa vad si alte imagini ca imi era lene sa tot flashen-esc, da gemini e o img destul de greoaie si nici pe departe cea mai buna. Si deoacamdata nu are de unde sa ia sa nu fie original. Deocamdata. Si desi sunt multumit de super-pitic eu nu as afirma chiar asa de tare ca e cel mai bun atita timp cit nu am avut alt receiver hd sa pot compara. Cu ce ai dreptate e ca intr-adevar e bun, calitatea imaginii chiar si prin scart e peste dublu fata de dm500 iar hdmi e suuuper. Si suport (ca asta de fapt e esential) are har domnului gramada din partea tuturor. Parerea mea merita cumparat, are bube da mici si oare care din concurenti nu are?

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

in curand un concurent puternic pentru DM 800 se anunta a fi echosmart 900 HD cu linux, supersuport si la un pret incredibil .....primele imagini cu acest receptor vor fi in premiera pe acest board...marti.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

nu..am glumit.DM nu are concurenta inca, bine ca a aparut ca altfel tot piticu era la putere.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

dupa cum ai observat din raspunsurile anterioare pe acest forum nu prea o sa primesti si alte pareri pt. alte receivere din simplu motiv ca aici este cea mai mare comunitate "dm xxx" din Romania, asa ca nu ti-ai ales bine forumul mai incearca si pe alte forumuri (sant destule si nu asa inversunate doar pt. dm xxx)
    practic nu stiu daca a aparut acest model pe piata noastra (era vorba luna aceasta sa apara) , cauta fratele mai mare "9000 HD" unde se comercializeaza la noi si intreaba acolo cand o sa apara.

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Dacă sunt mulţi adepţi ai DM pe acest forum, probabil că au şi de ce să fie. Să-i numărăm şi pe cei de la IHAD? Eu cred că tu de fapt nu eşti lupul, ci vulpea şi ai o problemă cu strugurii.
    Propun să-si ia omu' un Abacus sau cum naiba se numeau alea cu potenţiometru pentru acord. Cine ştie, poate că în viitor vor avea suport software de invidiat.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Banned

Posts Thanks / Likes

IHAD , forumul de baza al utilizatorilor Gemini Project/ Dreambox
    Registered members: 171.441

Restul e ..... tacere ..

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca genul asta pe threaduri ... bla vla VS bla bra ... este o tampenie ! VS de ce ... ce au ele intre ele bietele receptoare ...lasati-le in durerea lor ! mai bine luati-le pe fiecare separat si analizati-le tehnic , cu competenta , cu informare si , daca nu cer prea mult ... cu obiectivitate ! Sigur ca pentru cei noi nascuti ! he he ... suportul tehnic este o aiureala , ca tot nu stiu ei despre ce este vorba , cand vor ajunge sa aiba acasa , pe dulap , o gramada de receptoare si camuri cu viata efemera si suport 0 ...poate , poate vor intelege ! asta daca-i lumineaza Dumnezeu intre timp ! Sa fie limpede ...nu afirm ca IPBOX nu are suport tehnic ! nu afirm asta pentru ca a dovedit contrariul , dar , din pacate , cat timp vor fi in afara " curentului Enigma" ... vor ramine o simpla demonstratie ca se poate !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)