Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
    Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Mooo...tu acuma te bucuri ca nu se mai vede cu chei...sau ca cei care vindeau receptoare,,compatibile DIGI,, au ramas fara paine....
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu e vorba numai de key, au picat si M0$C-urile, ecran negru pe DlGi FlLm

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

moscurile in general sau doar ppv nu mai deschide?

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

@abadon, spaniolul i-a cam atentionat pe toti credulii care luau de prin ziare receptoare patchuite ca sa vada digi ca vor lua teapa. le-a zis ca mai bine isi fac abonament oficial si vor vedea fara probleme long time programele digi, insa n-a fost ascultat. acum nu e bine sa te bucuri de nenorocirea nimanui, insa cand dai peste astfel de creduli care dau 3 milioane pe un echolite patchuit si cu chei digi, le mai si spui ce tepe pot sa ia dar ei nu te baga in seama, iti rad in fatza si zic ca doar fraierii platesc abonament, e mai bine sa pateasca asa ca poate in al 12-lea ceas se invata minte. chiar atat de mult costa un abonament la un dth autohton ca nu-si pot permite unii sa-si instaleze un kitt si sa se uite fara probleme la programele romanesti? mai ales ca ti se da totul in custodie si instalarea facuta de o firma autorizata e gratuita.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    moscurile in general sau doar ppv nu mai deschide?
    ppv-urile (deocamdata), numai astea au fost trecute pe n3.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    @abadon, spaniolul i-a cam atentionat pe toti credulii care luau de prin ziare receptoare patchuite ca sa vada digi ca vor lua teapa. le-a zis ca mai bine isi fac abonament oficial si vor vedea fara probleme long time programele digi, insa n-a fost ascultat. acum nu e bine sa te bucuri de nenorocirea nimanui, insa cand dai peste astfel de creduli care dau 3 milioane pe un echolite patchuit si cu chei digi, le mai si spui ce tepe pot sa ia dar ei nu te baga in seama, iti rad in fatza si zic ca doar fraierii platesc abonament, e mai bine sa pateasca asa ca poate in al 12-lea ceas se invata minte. chiar atat de mult costa un abonament la un dth autohton ca nu-si pot permite unii sa-si instaleze un kitt si sa se uite fara probleme la programele romanesti? mai ales ca ti se da totul in custodie si instalarea facuta de o firma autorizata e gratuita.

Deci nu mi se pare ...faptul ca acest anunt era facut pe un anumit ton?...perfect de acord...si eu am dat un asemenea sfat unuia care se pregatea sa ia o teapă...
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

La ora la care scriu la mine merg digi film si 1 si 2. Sa vedem pentru cat timp.
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Un vecin de-al parintilor (la Faurei) mi-a spus acum vreo luna si ceva ca are un Echolite vindut de cineva si ca ala ii ia 20 de lei la fiecare schimbare de chei la Digi. L-am invatat sa si le ia singur de pe net; o sa il intreb din curiozitate cit a dat pe receptor.
    SHALOM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nahhh... v-ati speriat? In curand vine intunericul
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa e, acum merge, probabil intentia a fost doar sa se arate pisica

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Merg si la mine,dar oare cat le mai lasa pe digifilm1 si 2 in Na2/Na3 si de cand o sa ramina doar in Na 3?De luni?Sau ...
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ma oameni buni da unde va e sfanta logica?Cum draq sa treaca in nagra3 din moment ce actualii abonati n-au primit carduri noi,nu poti sa iei masuri asa eronate fiti seriosi,pt cateva mii care vad cu emu sa le tai teava si la 1 milion de cotizanti mai ales acuma pe parcursul CE...ar fi prea de tot

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Au facut doar teste (parerea mea). In jurul orei 14.00 - 14.30 nu s-au vazut cele 2 programe.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default si de unde digi...

Quote Originally Posted by niros View Post
    de unde naiba sa si ia digi clienti astia potentiali?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Hai sa revenim un pic. Sa zicem ca schimba NA3 la Digi film . Oricum vinzarile la Digifilm cred ca sunt mici dar daca eu fac comanda pentru un film ce o sa se intimple ? Imi trimite intii alta cartela ? Ma trimite la casierie sa-mi schimb cartela ? Poate si receptorul? Pai atunci au ingropat complet DigiFilm. Ramine numai pentru testele lor ? Intreb pentru ca si Fanta a zis de aceasta strategie in care vor trece DigiFilm pe Na3. Sau cind nu cumpara nimeni e pe Na3 sa nu se vada pe moscuieli si cind cumpara cineva trec repede inapoi de Na2 sa ii mearga omului ce a platit
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)