Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: AKTA de KKO !

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default AKTA de KKO !

Dupa multi ani , mai bine de doi , mi-am pus pe un receptor HD o cartela MAX , deh ...sa se poata uita consoarta la serialul maraton "Tanar si nelinistit" ...un fel de Mahabharata ( se zice ca are 11000 de versuri ! ) a cinematografiei ! Deci am instalat MAXTV fara surprize ...chiar de loc ...o imagine la fel de mizerabila, prafoasa , imbecili i-am lasat ...imbecili i-am gasit ! sfanta consecventa !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Dupa multi ani , mai bine de doi , mi-am pus pe un receptor HD o cartela MAX , deh ...sa se poata uita consoarta la serialul maraton "Tanar si nelinistit" ...un fel de Mahabharata ( se zice ca are 11000 de versuri ! ) a cinematografiei ! Deci am instalat MAXTV fara surprize ...chiar de loc ...o imagine la fel de mizerabila, prafoasa , imbecili i-am lasat ...imbecili i-am gasit ! sfanta consecventa !
    Eu cred ca esti cam nervos pe consoarta pt ca te-a tot batut la cap sa-i pui tv cu "sapunul Opera" in 10000 de episoade.
    Cam asta e calitatea pe DTH-urile romanesti care pot fi vazute fara receptor dedicat ; pe Digi ai apucat sa vezi cat de execrabil se vede ? Ai mei au Digi la tzara si se vede naspa chiar cu tv normal , daramite pe un lcd mai mare... si mai ales daca ai gustat deja din senzatia HD
    ECHOSMART 791, parabola 1.4 Al, LNB Titanium- 0.3Db (cica) , actuator Strong 18", Turk42E - Hispa30W. DTH MaxTV

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mestere ... ma tem ai incurcat borcanele ... adica DTH-urile ! Am Digi si merge perfect ! nu sint un fan DTH dar Digi chiar merge bine ! semnal ( symbol rate ) si format imagine mai bune ca la Premiere ! Max este un gunoi pe orice receptor ! el nici nu are un receptor dedicat ... toate sint "gaselnite" de bani putini ! Ca in calculatoare ...principiul GIGO ...Gunoi la Intrare => Gunoi la iesire ( Output) !

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by GoguSat View Post
    Eu cred ca esti cam nervos pe consoarta pt ca te-a tot batut la cap sa-i pui tv cu "sapunul Opera" in 10000 de episoade.
    Cam asta e calitatea pe DTH-urile romanesti care pot fi vazute fara receptor dedicat ; pe Digi ai apucat sa vezi cat de execrabil se vede ? Ai mei au Digi la tzara si se vede naspa chiar cu tv normal , daramite pe un lcd mai mare... si mai ales daca ai gustat deja din senzatia HD
    Gogule, te-ai pus cu cine nu trebuie! Poti sa-i spui tata.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Imagine la Digi mai buna ca la Premiere? Cred ca stai prost cu vederea....Doame unde s-a ajuns....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by robi22 View Post
    Imagine la Digi mai buna ca la Premiere? Cred ca stai prost cu vederea....Doame unde s-a ajuns....
    Daca nici la recitire nu intelegi ce-a spus maestrul putem traduce

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Puteti sa traduceti cum vreti si in ce limba vreti..Cum naiba comparati Digi cu Premiere?Dar e treaba voastra..sa ridicati Digitv la rangul de super DTH..Este la fel de slabut ca toate celelalte!O adunatura de programe, multe si proaste.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Mestere ... ma tem ai incurcat borcanele ... adica DTH-urile ! Am Digi si merge perfect ! nu sint un fan DTH dar Digi chiar merge bine ! semnal ( symbol rate ) si format imagine mai bune ca la Premiere ! Max este un gunoi pe orice receptor ! el nici nu are un receptor dedicat ... toate sint "gaselnite" de bani putini ! Ca in calculatoare ...principiul GIGO ...Gunoi la Intrare => Gunoi la iesire ( Output) !
    Ah , scuze ... acum mi-am dat seama ; din greseala al batran incurca borcanele si baga mufa de la antena de bulgari in receptor in loc de mufa de la lnb ...
    Acum le-a schimbat si se vede HD chiar si pe un televizor Goldstar productie 1991.
    Cred ca o sa-mi pun si eu tot Digi ; vreo 3 ! In caz ca se innoreaza un pic sa nu mai patesc precum babacu , sa ma uit la patratele ; eu o sa le pun in serie , sa se vada si cand nu e senin.

Asta as zice daca as vrea sa bat campii. Ideea e ca mie pe lcd de 82" mi se vede multumitor Max ; evident nu ca si Prem!ere sau Sh0w ! Astea cu 50-60% Quality se vad de plangi!
    "prafosenia" imaginii nu se simte probabil pentru ca am un televizor destept care o repara;
    In ce priveste Digi ... ma mai suna maica-mea sa se planga pt ca batranu e prea orgolios sa-si recunoasca gresala de a alege cel mai varza DTH de pe piata.
    Respect !
    Last edited by GoguSat; 12th June 2008 at 12:20.
    ECHOSMART 791, parabola 1.4 Al, LNB Titanium- 0.3Db (cica) , actuator Strong 18", Turk42E - Hispa30W. DTH MaxTV

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Voi ati vazut vreodata DigiFilm ? Daca nici acolo nu e calitate inseamna ca sunteti pe buna dreptate rauvoitori .

Calitate video vreau sa zic .

Quote Originally Posted by GoguSat View Post
    Astea cu 50-60% Quality se vad de plangi!
    "prafosenia" imaginii nu se simte probabil pentru ca am un televizor destept care o repara;

GoguSat , mai bine ai tacea : in televiziunea DIGITALA cu 20% semnal se vede IDENTIC ca si cu 100% semnal . Stai jos , nota 4 ....

P.S. Nici un televizor LCD nu repara imaginea unui stream transmis la o rezolutie 720 702 576 etc . Praf in ochii credulilor .

Bagator de/in seama Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am avut un post aici... multumesc celui care l-a sters

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post

GoguSat , mai bine ai tacea : in televiziunea DIGITALA cu 20% semnal se vede IDENTIC ca si cu 100% semnal . Stai jos , nota 4 ....

P.S. Nici un televizor LCD nu repara imaginea unui stream transmis la o rezolutie 720 702 576 etc . Praf in ochii credulilor .
    Corecta afirmatia cu semnalul; mea culpa; ma ambalasem si probabil am fabricat argumente.

La televizor am de comentat ; nici macar nu m-am uitat pe specificatii, ca sa ma las aburit de contrast fictiv de 1:1000000 si altele ; pur si simplu l-am pus pe baietasul ala de la magazin sa le puna pe toate de 82 la aceiasi parametri de contrast , luminozitate si culoare si Philips a castigat ; fara setarea optiunii de imbunatatire a imaginii se vedea ca si urmatorul in top , adica Samsung ; Sony era al 3-lea ! In momentul in care a activat butonul , diferentele erau vizibile clar.
    Si pe urma, nu poti sa te kacsi in gustul omului

Digifilm nu prind ai mei asa ca nu comentez; pot sa comentez de posturile din reteaua lui Sarbu care mie mi s-au parut ca se vad prost pe Digi .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Digifilm e ok...Dar restul..Nu prea se vede diferenta.Sa nu uitam ca Digi tv e o companie multinationala si in asta consta meritul..
    Ca si calitate si programe sunt la fel ca toti celalti.

As vrea ca Digitv si Antena1 sa se apropie calitativ de Premiere in ceea ce reprezinta transmia de fotbal.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca la Digi se vede mai bine decat la Premiere inseamna ca mihaip s-a uitat la radio.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Daca la Digi se vede mai bine decat la Premiere inseamna ca mihaip s-a uitat la radio.
    Ba voi chiar nu stiti sa cititi...ce dracu....omu a zis: format imagine....Doamne poate pe engleza intelegeti:IMAGE FORMAT
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default receptoarele digi tv....sant o mare varza!

am fost abonat digi tv si am observat ce"bune"sant receptoarele lor!vai de mama lor!imi cer scuze dar nici de spart nuci nu sant bune!in afara de niste dreptunghiuri albastre in care scria "comanda eroare"sau alte tampeni....deci,eu sant amator dar ...ce are digi...e ffff.slabut fata de laudele pe care le aud ,sau..vad!imi cer scuze ptr. ce am scris dar mam confruntat cu acele receptoare sud coreene f.slabute!ca de altfel si modemurile de la internet orange sau vodafone!la pomul laudat sa nu te duci cu sacul!multumesc!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)