Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default O mica informatie

Pe durata campionatului european Digi TV va schimba zilnic cheile operationale.
    Nimeni nu-si face iluzii ca ar impiedica gasirea rapida a noilor chei , dar tinta sunt receiverele de doi bani vandute naivilor ca solutie pentru vizionarea fara plata a pachetului Digi TV.La fiecare schimbarea AU va fi down la aceste receptoare.

Saptamana viitoare va fi ultima in care vom putea viziona evenimente PPV cu cartele N2.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    sal man mai faceti unpic de curatienie si la sectiunea receptoare sau pune pe acel moderator de care e vb sa isi faca treaba

ms!
    Tocmai am dat un ban pe 2 ani userului si IP-ului celui ce a postat acele key.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation intrebare??

sal tare FANTA cand incep mutarea canalelor p orizontaladar tpde pe thor 5 ms mult....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yrys99 View Post
    sal tare FANTA cand incep mutarea canalelor p orizontaladar tpde pe thor 5 ms mult....

Teoretic in cateva zile.Mutarea e inevitabila.

Fanta

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,...tinta sunt receiverele de doi bani vandute naivilor ca solutie pentru vizionarea fara plata a pachetului Digi TV"

Ok,dar ce ne facem cu cei care ar dori sa plateasca pt. Digi tv dar pur si simplu nu pot pt. ca nu sint echipamente...si asta de saptamini intregi deja...ei cum vor putea viziona Digi tv?
    Cerere exista in continuare dar echipamente nu...in dorinta de a incerca sa potoleasca setea romanilor dupa Digi tv foarte multi instalatorii autorizati au ajuns sa monteze chiar ei receivere de doi bani din aceasta cauza...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation am revenit...

ms mult pentru informatii...ce stii de cva canale noi pe noile tpdar de senso tv ( mai nou canal 1) va fii introdus in grila..ms mult si scuze dak deranje....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yrys99 View Post
    ms mult pentru informatii...ce stii de cva canale noi pe noile tpdar de senso tv ( mai nou canal 1) va fii introdus in grila..ms mult si scuze dak deranje....
    Despre Canal1 nu stiu mare lucru , dar cu siguranta daca va fi un canal interesant va fi preluat de Digi TV.

Din cate stiu prima preocupare a celor d ela Digi TV ar fi trecerea tuturor programelor pe polaritate orizontala.
    Pasul doi ar fi renuntarea definitiva la nagra2.
    Pasul 3 : distribuirea a 20.000 de receivere HD si lansarea unui pachet de 4-6 programe in format high definition.

Asa cum am stabilit si intr-un topic anterior exceptand 1-2 canale TV , Digi TV are in oferta sa cam tot ce este important pe piata TV din Romania.

Cam atat deocamdata.

Fanta

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation ms ms

ms pt informatii.....as vrea sa imi dai pe privat dak vrei id tau de mess?dak se poate .....dak nu o sa vb tot pe forum... ink odata ms fff mult...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Adevar ai grait, din februarie nu s-au vazut echipamente in custodie.
    Oare cat mai dureaza ?
    "Prefer sa incerc ceva greu si sa nu reusesc, decat sa incerc sa nu fac nimic si sa reusesc." Robert Schuller

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Despre Canal1 nu stiu mare lucru , dar cu siguranta daca va fi un canal interesant va fi preluat de Digi TV.

Din cate stiu prima preocupare a celor d ela Digi TV ar fi trecerea tuturor programelor pe polaritate orizontala.
    Pasul doi ar fi renuntarea definitiva la nagra2.
    Pasul 3 : distribuirea a 20.000 de receivere HD si lansarea unui pachet de 4-6 programe in format high definition.

Asa cum am stabilit si intr-un topic anterior exceptand 1-2 canale TV , Digi TV are in oferta sa cam tot ce este important pe piata TV din Romania.

Cam atat deocamdata.

Fanta
    Insit cu intrebarea : CAM-uri pendru DIGI mai primim
    In ideea ca pe viitor o sa avem si un pachet HD cei ce au deja receptoare HD CAM-ul ete cea mai buna si comoda rezolvare.
    f11

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Jalnic...DIGI nu are echipamente sa-si onoreze contractele incheiate de 2 luni...ce sa mai vorbim de hd sau de camuri NAGRA.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Este una din cele mai crete idei. Auzi , schimbarea zilnica a cheilor pe durata CE

Asa ca un mic pont , ZDF transmite meciurile de la CE free pe HOTBIRD in format 16:9 la o calitate net superioara de TVR1 transmis de DIGI.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

romanii din spania ce au apelat la "instalatorii" de aici pentru a vedea digitv in mod piratat acum se vad cu banii dati si cu o droaie de injuraturi in gura lor, pentru ca nu mai pot vedea canalele asa cum isi doreau (in mod ilicit) iar acesti meseriasi "instalatori" nu mai raspund la telefon sa le explice acestora de tapa pe care le-a dat-o romanilor. au intrat la fund.
    instalatorii care ofera astfel de munci ar fi bine sa explice oamenilor ce ofera ei si sa nu ii mai tzpuiasca. in caz contrar am sa postez numele unora dintre ei...ca stiu destui.
    precizez din start ca nu am primit o astfel de tzapa pentru ca am abonament la digi...sa nu se inteleaga ca fac gargara in urma unei tzepe.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

si ce te doare pe tine de ce fac altii?

invidia roade

hehehe

lasa-i in pace ca le ajunge sfarsit pana o trece digi in revizia noua.

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    si ce te doare pe tine de ce fac altii?

invidia roade

hehehe

lasa-i in pace ca le ajunge sfarsit pana o trece digi in revizia noua.
    invidios nu's...nu am nici o afacere directa sau indirecta cu rcs. ma doare ca suntem cea mai proasta natie..nu stim decat sa ne f***m unii pe altii...ca asa e romanu. e de discutat pe tema asta.
    scuzati de offtopic.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)