Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default G**x sau C**am ?

Salutare tuturor, am o intrebare pt cei ce folosesc ambele "sisteme" si anume, un prieten bun vrea in vreo saptamina sa-si ia un dream "mic" nu hd, si fiind grec bineinteles ar vrea sa vada Nova; nevasta-sa e romanca si ar vrea sa vada ceva de la noi. Bineinteles ca vor lua si un abo sa-l dea la imparteala, dar pina atunci, cu ce se deschide Nova cel mai bine, cu g**x sau C**am? Eu personal il folosesc pe "ghebos" dar nu imi merge chiar totdeauna, sa fie oare din cauza ca nu am decit foarte putini peer-i? Sau se descurca c**am mai bine cu nova?

Mersi tuturor de raspunsuri.
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

din propria experienta ity spun urmatoarel: cu gbox trebuie configurat prin newcs si mere super la cccam il citeste direct cu cccam 2.0.9 in schimb deschide cu anumita intarziere [nu mereu] asa k tragi singur concluzia [asta numai daca foloseste card original ,,nu gamma,,
    Dreambox_82

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

privind problema data, zik io cccam iar merge mai ok la om. pana il invetzi tu cu gbox , cum sa isi faca retea , cum sa schimbe , ce setari sa faca , cred ca s-a plictisi:P)
    ar fi cam asha:
    -gbox=fast zapping , suport la toate , mai putin n2-n3 si cativa provideri
    -cccam=nu cu mult mai lent , dar , no freeze pe n2-n3 , stie au , stie key , stie de tate , actualizabil ....

nu zik sa faci nici una nici alta, dar zici sa faci una si sa ramai cu ea:P)
    altfel ii avea intruderi si nu ii stii de ce:P)

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DREAMBOX_82 View Post
    din propria experienta ity spun urmatoarel: cu gbox trebuie configurat prin newcs si mere super la cccam il citeste direct cu cccam 2.0.9 in schimb deschide cu anumita intarziere [nu mereu] asa k tragi singur concluzia [asta numai daca foloseste card original ,,nu gamma,,
    Sorry daca nu m-am exprimat cum trebuie, el va lua un card da nu de nova ca i prea scump si n-are bani de el (chelner cu 6/ora), poat eva lua nevasta-sa ceva din romania sau nu stiu inca ce, intrebarea era in sh**e care merge mai bine sa deschida nova.

Quote Originally Posted by sinangel View Post
    privind problema data, zik io cccam iar merge mai ok la om. pana il invetzi tu cu gbox , cum sa isi faca retea , cum sa schimbe , ce setari sa faca , cred ca s-a plictisi:P)
    ar fi cam asha:
    -gbox=fast zapping , suport la toate , mai putin n2-n3 si cativa provideri
    -cccam=nu cu mult mai lent , dar , no freeze pe n2-n3 , stie au , stie key , stie de tate , actualizabil ....

nu zik sa faci nici una nici alta, dar zici sa faci una si sa ramai cu ea:P)
    altfel ii avea intruderi si nu ii stii de ce:P)
    Pai daca ar fi g**x i-l fac o dat asi gata, la mine merge 2.1b de 3 ani fara probleme. Si c**am stie key, e actualizabil, ok; dar cu key deschide nova sau asta nu merge decit in share sau cu gama-card?

Mersi oricum de raspunsuri deocamdata

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    nu merge decit in share sau cu gama-card?
    Exact asa.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris View Post
    Exact asa.
    No bun, deci ce trebe sa mearga bine, g**x sau c**am, care e cel mai bun pt nova? De fapt asta era intrebarea de la inceput. Ca ale noastre merg si cu una si cu alta, sau probabil vor merge cu card oficial.

Memento Mori Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

No bun, deci ce trebe sa mearga bine, g**x sau c**am, care e cel mai bun pt nova? De fapt asta era intrebarea de la inceput. Ca ale noastre merg si cu una si cu alta, sau probabil vor merge cu card oficial.
    Pt Nds (nova) din cite stiu eu, merge mai bine Cccam. Eu folosesc de aproape 2 ani si nu ma pling.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nova pe Hotbird13 este codat in I****o 2.
    Si merge foarte bine cu g**x.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    deci cea ce vor ei sa vada merge perfect cu cartela max la 5est=))
    Pai da, da i da cineva linie cu cartela de max? Linie buna prin care sa-i mearga si nova? Ca astea parca is cele mai hulite pe aici (dupa boom). Sau altfel, ce sa ia sa dea la schimb ca sa primeasca cit mai multe linii astfel ca nova sa-i mearga sigur? Bineinteles ca asta ar fi o idee buna cu max-ul fiind posibila receptia cu o antena cu multifeed Astra-Hotbird-Sirius, astfel avind tot ce vrea, 1W e cam departe la multifeed cu Astra 19 zic eu.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Salutare tuturor, am o intrebare pt cei ce folosesc ambele "sisteme" si anume, un prieten bun vrea in vreo saptamina sa-si ia un dream "mic" nu hd, si fiind grec bineinteles ar vrea sa vada Nova; nevasta-sa e romanca si ar vrea sa vada ceva de la noi. Bineinteles ca vor lua si un abo sa-l dea la imparteala, dar pina atunci, cu ce se deschide Nova cel mai bine, cu g**x sau C**am? Eu personal il folosesc pe "ghebos" dar nu imi merge chiar totdeauna, sa fie oare din cauza ca nu am decit foarte putini peer-i? Sau se descurca c**am mai bine cu nova?

Mersi tuturor de raspunsuri.
    In mod normal, cu orice card local(mai putin Boom) ar obtine peers ca lumea...
    NOVA Greece/ Cyprus e unul din DTH-urile europene mai putin cautate/ aglomerate...personal, accesind un canal din pachetele mai sus enumerate(si avind un peers "ca lumea") nu am avut niciodata probleme de accesare cu EMU CCcam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)