Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Probleme MAX-TV/Activare

Salut am primit acum citeva zile zece cartele de La MAX-TV si nici in ziua de azi nu merg, bagate in Dragon, D-Box cu camd3 si in Matrix 108. cei de la Max-tv spun ca cica cei de la care am cumparat cartela trebe sami dea informatii daca este sau nu activata cartela. dupa ceva imp ma suna un alt individ de la max-tv nr. cel. 0040723210000 care mia dat info despre max-tv cerute acum doua saptamini,
    intrebarea mea, cum pot sami dau suta la suta seama daca este sau nu activata?
    1m Toroidal (Astra;Hotbird;Sirius;Thor)
    DM500 DM800 Vu+duo

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

din cite stiu eu si la MAX trebuie sunat pt activare. Ca sa vezi daca e activata sau nu baga cardul in dreambox, selecteaza newcamd ca emu si fa telnet pe dream pe portul de Entitlements (default e 14001)...asa o sa vezi daca cardul e activat si cit e valabil abo.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

OVEX.
    O intrebare de normal consumator,daca nu ai DREAMBOX unde afli s-au unde o bagi (in cur)?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pentru activare ... trebuie sunat la MAX, dar acestia o activeaza numai dupa ce vad contractul semnat si plata pe o luna, lucru pe care-l confirma omul lor din teritoriu ... care si aduna de la pravali si chioscurile de ziare (vanzatorii mititei ), contractele completate si copiile dupa buletinele de identitate ... Asa se lucreaza la mine in zona ...

ovex

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

multumesc de informatii, chiar acum am dat iara tel. la max si din nou au spus ca distribuitorul trebe sami dea informatiile necesare, sau sa faca din nou o activare. asteptind si asteptind, se duc banii pe zece contracte.
    DM500 DM800 Vu+duo

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

it`s time to change the provider.
    Un call center este necesar pt. orice operator,daca nu atunci sa preactiveze cardurile din server ca si la Focus de exemplu.
    Oricum un nr. de telefon disponibil pt. problemele de carduri trebuie sa existe-este vorba de imaginea operatorului.Ce are dealerul cu activarea cartelei.Dealerul trebuie sa trimita prin mail ori fax situatia cardurilor vandute si tipul de abonament si atat,restul depinde operator.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

La capitolul ACTIVARI puncte PLUS pentru FOCUS si DIGI.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

cred ca episoadele urmatoare sint de genul, "nu se poate domne, va garantez ca cartelele sint activate!" asta este dulcea si bine cunoscuta romanie.
    DM500 DM800 Vu+duo

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gigi-sat

FOCUS ii cel mai tare la capitolul asta. Seriile cardurilor sunt bagat toate in server. Cand bagi prima data card-ul virgin in receiverul care are semnal de la unul dintre canalele din pachet, activarea se face automat in max. 5 minute, fara telefoane si alte contactari. In acest fel vanzatorul poate prezenta serviciul potentialului beneficiar si abonat fara a face un contract.

Mi se pare o chestiune de FAIR-PLAY ... "ARATA-MI SA VAD INAINTE SA CUMPAR ... "

ovex

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default In Romania nici in ora exacta nu mai am incredere!!!

Nu apare o problema la concurenta , ca sa nu apara unul care sa traga clopotul : LA NOI E MAI BINE!
    PROBLEMA E CLARA:CEL DIN TERITORIU E HABARNIST! ASTA NU INSEAMNA CA MAXUL AR AVEA EL CA SI PACHET CEVA IN MINUS(in afara de citeva canale compensate cu calitattea)
    ASTA E PROBLEMA! LASATII PE TOTI SA TRAIASCA! E LOC PENTRU TOATA LUMEA! NU MAI TRAGETZI CU PRIMA OKAZIE SPUZA PE TURTA VOASTRA!
    PS: nu am incredere totala ca problema e reala ! e posibil ca problema sa fie la utilizator! sau poate nu are o problema ci doar vrea sa atraga atentia " nenorocitii astia ce ne faq daca ne vom abona"
    Eu oricum nu vad de ce nu s-ar putea rezolva ...exista fax....email+scaner...n posibilitati de activare cu ajutorul bucurestiului...asat fiindca avetzi in zona un .....
    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

PS: nu am incredere totala ca problema e reala ! e posibil ca problema sa fie la utilizator! sau poate nu are o problema ci doar vrea sa atraga atentia
    @Marian
    daca esti inconjurat doar de mincinosi si atragatori de atentie asta nu inseamna ca si restu de oameni sint lafel!
    miam postat pur si simplu problema sperind ca exista o solutie rapida.si atita timp cit modulu imi spune clar "NO Right" inseamna ca problema este de la validitatea cartelei.(parerea mea)
    DM500 DM800 Vu+duo

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi-sat
    OVEX.
    O intrebare de normal consumator,daca nu ai DREAMBOX unde afli s-au unde o bagi (in cur)?
    in cur iti bagi tu creierul de maimutza. In CAM Viacces primesti aceleasi informatii, dar din cite a scris omul nu am vazut sa aibe un asemenea CAM.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gigi-sat & @ALL

OFFTOPIC

Invatati si voi sa cititi ca lumea un nickname. Eu si cu @onyx suntem prieteni buni si impartasim idei si concepte comune, dar suntem 2 indivizi aflati in locatii diferite, la distanta de 300 km.

Multumesc pentru intelegere ...

ovex

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ovex
    OFFTOPIC
    nu te bucuri de calificarea Clujului?
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@yang

Inca beau pastile de inima ... Era sa chem SMURDU

ovex

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)