Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Nu instalati geminii 4440 pe clone,vor cadea imediat,au un altfel de timebomb ce se activeaza la 12 ore dupa instalarea imaginii.
    Iata ca "razboiul clonelor" continua, asta era de asteptat, nu ma mira deloc.

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Tu ai clar o problemă!
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Normal ca are... ce credeai
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Totusi nu am inteles de ce tre sa instalati gemini?Eu am original si nu am pus imaginea asta.
    Cei care din diverse motive aveti clone spuneti adio imaginilor gemini.E chiar asa greu de inteles?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu instalati geminii 4440 pe clone,vor cadea imediat,au un altfel de timebomb ce se activeaza la 12 ore dupa instalarea imaginii.
    Concret, de data asta, ce se intampla?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

pe bune nici eu nu inteleg, cei care stiu ca au clone. ce naiba cautati sa bagati gemini asta... chiar e asa de principal pt voi ?..

ca sunt imagini, imho, mult mai bune... gasiti`va una pe plac si n`o cautati pe naiba cu gemini asta...
    Drеambox DM-500S + PLi® Jade Edition + GEMBIRD EE3-UNAS-1 (80Gb) + Linksys WAG54G

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Concret, de data asta, ce se intampla?
    se intampla ca si inainte stergerea bootloaderului.
    e normal pentru ca de acum fiecare imagine noua ce va iesi contzine driverele cu time bomb.
    treaba e ca sa cam terminat cu suportul dm500 clone.orice imagine va iesi de la lansarea noilor drivere va buli clonele.
    nu e vina teamurilor ci a dreammultimedia care introduc aceste drivere il noile CVS.
    o imagine noua contzine un CVS nou si evident drivere noi.
    daca driverele ar fi opensource sar putea creia sau modifica ca sa functzioneze pe clone.
    deci daca vretzi clone sanatoase folositzi doar imagini vechi.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@spaniolul ma bucur ca mai este cineva care mai avertizeaza pe cei cu clone.Dar ar trebui toti cei cu clone ori sa nu mai puna imagini gemini sau sa gaseasca "rezolvarea"problemei.Incepe sa devina un joc gen soarecele si pisica.Eu zic sa folositi NUMAI imagini care create de teamuri care au declarat ca nu vor introduce in imaginea lor "timebomb".Nu ar fi rau sa faceti o lista cu aceste teamuri pentru a sti omul de unde sa aleaga.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Acele imagini vor fi mereu inapoiate din punct de vedere al modulelor si driverelor .

Banned

Posts Thanks / Likes

Cine cumpara un produs , citeste inainte sa cumpere , nu cumpara cu ochii inchisi .

Daca cumpara cu ochii inchisi , atunci ....

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

adevarul este undeva pe la jumate, fiindca este imposibil sa reduci numarul clonelor vandute dintr-o data sau amploarea vanzarilor mai ales ca vor aparea si "clonele" modelului nou intr-un viitor apropiat, tot atat de adevarat este si presupunerea ta.
    da sigur vor exista si imaginii care nu vor contine "time bomb" fiindca altfel cea ce spui cu dream-uri originale vor avea de suferit prin disparitia incetul cu incetul a suportului soft (ca numar se vor izola) si asa existand probleme inca la noul produs.
    e adevarat se trece poate printr-un moment dificil pt. posesori de clone si mai ales pt. cei care vor imaginii geminii (nici o problema se pot pune la "naftalina" si cand se vor linistii apele se pot scoate), dar asta nu inseamna disparitia clonelor cu toate ca ar fii un lucru benefic da cam imposibil de realizat (prostitutia, coruptia au disparut cumva si sant destul de ilegale).
    in plus disparitia clonelor poate avea ca efect migrarea spre alte receivere care momentan au un suport soft mai slab, dar nu se stie nici o data ce ne rezerva viitorul vorba aceea "fiecare pasre pe graiul ei piere".
    e foarte bine ce faci spaniolule si iti multumim pt. informatiile aduse prin acest mod reducandu-se din primejdii si nici nu as vrea sa ma gandesc ce s-ar intampla daca toti care detin "clone sau originale/clone" ar renunta intr-o buna zii la imaginile geminii trecand pt. inceput la alte imaginii ,ar fii foarte benefica o concurenta de acest gen.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

O clona este cu 50% mai ieftina decat un original.....iar odata ce noile drivere de la DM contin aceasta ,,protectie,, este normal ca orice imagine bazata pe ele sa aiba un rezultat similar cu 4.3.1
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu astept clona lui DB 800.Daca o scot astia la vre-o 200€ sint dispus sa o iau.
    P.S. pentru cei care nu folosesc gemini ar trebui sa coste mai putin pt ca nu "beneficiaza" de suportul lor.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Problema in sine e alta,in fiecare saptamana/luna apar noi posesori de clone,unii stiu ce cumpara altii.....din nestiinta sau..pacaliti de vanzatori
    apropo, cum recunosc un dm500 original fata de o clona. care e diferenta intre ele
    mersi

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa adresa MAC care e de felul 00-09-34-XX-XX puncte puncte. Numa ca chinejii sa-au specializat si ultimele clone de D500s au acest MAC deja originalizat...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)