Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Anomaliile de marketing ale rds, rcs

Sunt abonat in Craiova la tv cablu patronat de rds, am internet de la rds pe cablu dar sunt conditionat de abonamentul la tv cablu, deci nu pot avea internet daca nu am si cablu tv.
    Aceeasi firma ofera servicii DTH, m-am dus la domniile lor si mi-am exprimat dorinta sa beneficiez de serviciile digi tv evident, renuntand la cablu.
    Am primit cel mai idiot raspuns pe care nu-l poate da decat o firma neserioasa.
    Nu se poate! Trebuie sa aveti si cablu tv pt a avea internet chiar daca beneficiati de tv satelit.
    Prietene Fanta: Nu-i asa ca raspunsul este logic si demn de o firma competitiva?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Interesant, totusi pe pagina lor scrie ca se poate sa ai internet fara tv cablu:

http://www.rdslink.ro/cablelink/cable_abonamente.htm

Abonamente Cable Link

Serviciul Cable Link este destinat utilizatorilor care
    doresc doar conexiune internet, fara servicii catv.
    este adevarat ca abonamentul cel mai ieftin in acest caz este de 14,5 USD (fata de 9USD cat este daca ai catv)

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da, dar la Craiova nu vor, mai mult decat atat, la ghiseele lor au cu caracter de reclama niste fluturasi din care reiese ca difuzeaza pachetul social garatuit. Cand optezi pt. acesta spun ca nu exista un asemenea pachet. desi pe fluturasi scrie negru pe alb.
    Asta in conditiile in care un roman care locuieste la bloc nu are voie sa instaleze pe terasa blocului antena pentru posturile nationale, tvr1 si tvr2, dar nici nu le poate viziona daca nu este abonat la cablu, fiind insa obligat sa plateasca taxa de televiziune odata cu factura pt. energie electrica.
    Cred ca nici OPC-ul nu-si face datoria, fiind ,, manjiti,, de catre acestia.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)