Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default De la 01.06.2008 - voce+clicknet+dolce= 14,9 EUR

de la 01.06.2008, in toata tara (momentan doar in anumite orase)

confort 50 + clicknet 6mb + dolce variety special = 14,9 EUR
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default mda...

Quote Originally Posted by amadeus View Post

scump,dincolo era mai ieftin...

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

14,9+ tva ,ca si eu am furat-o,ci oferta mai veche

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

- confort 50 + clicknet 6mb + dolce variety NORMAL ar costa 7,80 + 12,50 +3,90 = 24,2 EUR
    - cu NOUA OFERTA costa 14,9 EUR

ambele preturi sunt fara TVA
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amadeus View Post
    - confort 50 + clicknet 6mb + dolce variety NORMAL ar costa 7,80 + 12,50 +3,90 = 24,2 EUR
    - cu NOUA OFERTA costa 14,9 EUR

ambele preturi sunt fara TVA
    din pacate nu va fi chiar in toata tara,sunt destule zone cu centrale digitale si nu iti pot instala serviciul clicknet
    PS taxa pt al doilea decodor nu intra in pretul de 14,9 eur

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

banuiesc ca acest pret e pentru noi abonati, nu si pentru noi care platim o caruta de bani.
    Last edited by szili_boy; 21st May 2008 at 12:16.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by szili_boy View Post
    banuiesc ca acest pret e pentru noi abonati, nu si pentru noi care platim o caruta de bani.
    pai daca ti-a expirat perioada contractuala nu vad de ce nu ai primi noua oferta
    Daca suni sa-ti rezilieze contractul cu siguranta iti va da noua oferta

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by szili_boy View Post
    E valabila si pt abonatii vechi, se face migrare. Singura conditie e sa adaugi un serviciu nou. De ex: eu aveam confort 50+clicknet 2 mega si m-au trecut la confort 50+clicknet 6 mega+dolce.

zu Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    E valabila si pt abonatii vechi, se face migrare. Singura conditie e sa adaugi un serviciu nou. De ex: eu aveam confort 50+clicknet 2 mega si m-au trecut la confort 50+clicknet 6 mega+dolce.

+Semnarea unui nou contract pentru inca 2 sau 3 ani (conform operatoarei de la 930)

Bafta!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pe 3 ani ?

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Pe 3 ani ?
    Cat a mai ramas din contractul actual + 2 ani, asa am inteles eu. De semnat, n-am semnat nimic...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post

eu am confort unlimited cu clicknet 4 mega, asta inseamna ca ar trebui sa migrez inapoi la confort 50 ca sa beneficiez de noile tarife

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amadeus

Cu siguranta ca Dolce este singurul operator de pachete[TV+Internet+telefon{fix,mobil?}]-deocamdata-care raspunde{fortat}provocarilor de la RDS-Digi TV,incercind sa fie in trena acestuia.Info-ul tau,coroborat cu alte informatii culese din alta parte,ma pune intr-o dilema,in niciun caz hamletiana,ci ...pur balcanica:sint abonat clicknet{la net},si abonat la Digi Tv pentru programe Tv,iar la usa mea atirna cablul optic de la RDS pentru internet{si nu numai?},gata,gata... sa intre in casa!Acum,imi pun intrebarea,nici nu stiu daca e serioasa,sau mai mult retorica:la care operator din cei doi am sanse sa am servicii in totalitate precum spune reclama{oferta}?
    "Dublarea" vitezei la Clicknet e de fapt un fel de inbunatatire a vitezei si nicidecum o dublare,ceea ce e bine atita vreme cit n-am platit nimic in plus.Pe de alta parte,cei de la Digi TV inca n-au rezolvat problema semnalului de receptie pentru antenele DTH,citeste antene mici{intre 0.60-0.80m},incit sa fim siguri ca si pe ploaie de vara sa prindem semnal util fara probleme!Iar RDS-ul are o oferta care inca este tentanta{cit timp?},dar inca nu stiu cum s-o apreciez,pentru ca nu stiu.In schimb cei de la Romtelecom{Dolce,Clicknet}vin cu o propunere care seamna cu cea de la RDS,adica pachetul{tv,net,telefon},ce costa tot 45 roni!
    Din replicile de pe acest thread,inteleg ca problema e daca acceptam termenul de contract pe care ni-l impune un operator sau altul!Eu am contract de doi ani cu Clicknet,intrat in al doilea an,ultimul,dar in acelasi timp mai stiu ca in contract sint clauze care trebuie respectate daca vreau sa nu platesc "pagube",adica...Nu intru in amanunte.
    Ce credeti,cine din operatorii de pachete poate asigura in viitor ceea ce promit si fac acum,adica servicii de calitate si la preturi acceptabile?

satelescu

ps-De la Ulise citire stiu ca nu trebuie sa ne incredem in "cadoul" grecilor de la Romtelecom,iar ce ne ofera romanii e{aproape}totdeauna compromisa de vesnica scuza a "situatiei",adica "N-avem ce face,iertati-ne!",in cel mai bun caz.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)