Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default De ce sa ii ajutam pe cei cu clone ?

Ceva nu e in regula aici , cineva a cerut ajutorul si a declarat ca are clona , omul cauta doar un editor de skin . Threadul a fost inchis doar ca avea clona . ASA INSEAMNA SA AJUTAM ?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Clonele sunt interzise pe acest forum... in afara de a mea. Dar sa nu uitam ca si a mea e o clona... Aici se umbla numai cu lucruri originale
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Iar la postul cu flash-ul ....ce sa mai zic. Si originalul si clona au exact acelasi tip de flash. N-am intrebat strict doar pentru flash-ul meu de acasa. Era o intrebare ...generala.
    In fine ...am inteles ca pe viitor trebuie sa lipseasca din intrebarile mele cuvintele DM500 si clone. Sau sa spun ca ma intereseaza pentru clona mea.
    Practic nu am jignit pe nimeni cu nimic , nu am mintit ca am clona (si nici nu o sa mint).

Fiecare moderator face cum crede mai bine (cine sunt eu sa judec ?).
    Last edited by softy2k; 19th May 2008 at 18:54.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Clonele sunt interzise pe acest forum... in afara de a mea. Dar sa nu uitam ca si a mea e o clona... Aici se umbla numai cu lucruri originale

Mai in gluma mai in serios. Poate nu am vazut eu (daca e asa imi cer scuze) dar daca ai clona esti un paria , nu ai voie sa intrebi nimic pe acest forum ?
    Trebuie neaparat sa precizezi la fiecare intrebare ca ai clona ?
    Decât asa ...mai bine sa se faca un thread stict pentru clone si gata ...toata lumea va fi multumita.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Clonele raman clone chiar daca ne dam noi peste cap. A mea a plecat pe un drum luuuung... fara intoarcere. O alta ii va lua locu daca da Dumnezeu. Ca bani pe un original nu o sa am sa dau niciodata. Si iti zic eu... da pe pm unde sa gasesti raspunsuri pentru clone.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Si iti zic eu... da pe pm unde sa gasesti raspunsuri pentru clone.
    Atunci ce rost are sa mai intru pe forum ? Intreb direct pe yahoo sau pe email si gata.

S-a facut regulamentul ala de care se spunea ?
    Am incalcat ceva din regulament ?

GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

@skycleaner Vezi?! Daca luai de la inceput originalul era mai bine . nu alergai de doua ori sa il faci rost si sa il configurezi .
    Sustineti originalul ! Cumparati clone! : )
    Cand am posta eu impotriva clonelor mi-au sters postul acum se pare ca sa schimbat veatza : )

#N#
    #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
    Bineînţeles că asta e o minciună.
    Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by softy2k View Post
    Câte scrieri suporta flash-ul intern dintr-un Dream ?

Din câte stiu si HDD-urile solid state , inclusiv stick-urile USB suporta multe scrieri ..dar nu infinite.
    Fara suparare acolo, parerea mea ca nu era de inchis threadul pt. motivul ca are clona, omul a intrebat cate scrieri suporta un Dream!? Si nu a intrebat cate suparta al lui "Dream". Nu consider ca a gresit..

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nanok® View Post
    Sustineti originalul ! Cumparati clone! : )
    #N#
    Perfect de acord cu tine. Principalul motiv pentru care am cumparat o clona (acum o luna) este ca nu mai gasesti originale .Cum sa dai bani de original pentru o clona ? Sa sustin o firma (de vânzari) care sa ma pacaleasca pe fata ? Se stie foarte bine ce au facut multe firme. Asta nu vor unii sa inteleaga.

Si o sa-mi cumpar original , dar nu din seria DM500.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu era vorba de ce a intrebat , titlul era despre skin editor , am vrut sa postez un raspuns despre subiectul din thread si chiar e o chestie importanta skinul si felul cum arata si mai ales ce afiseaza .
    De exemplu la imaginea sattv se pot baga skinuri de gp , dar nu stiu cum sa rezolv sa apara si informatia de la cine iau card si in ce distanta , bag var/tuxbox/config enigma fisierul plugins ptr ptest.so din plugins dar blocheaza img .
    Cred ca trebuie specificat in regulamentul forumului faptul ca sant interzise clonele si discutiile despre acestea.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maximuss View Post
    Cred ca trebuie specificat in regulamentul forumului faptul ca sant interzise clonele si discutiile despre acestea.
    Daca se va specifica in regulament treaba asta ...nici o problema.Voi fi un simplu cititor.Asta pâna când imi voi lua originalul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Acum am observat ca la threadul http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=67756 s-au sters oarece intrebari si raspunsuri. Parca as face un monolog.
    Last edited by softy2k; 19th May 2008 at 19:38.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ultra-max.rar - 0.06MB
    Uite aici un skin ptr Sifteam , am vz ca asta te interesa , e facut de mine fara skin editor .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maximuss View Post
    ultra-max.rar - 0.06MB
    Uite aici un skin ptr Sifteam , am vz ca asta te interesa , e facut de mine fara skin editor .
    Multumesc , o sa-l testez când ajung acasa.

Oki Doki Teacher

Posts Thanks / Likes

Un flash tipic suporta CEL PUTIN 10.000 de "full erase cycles". Nu cred ca exista cineva care a rescris flashul de atatea ori de cand s-a infiintat DM, fie el clona sau nu.

Multe din clone de pe piata sunt probabil rebuturi de la Dream MUltimedia (piese loturi defecte) si picate la controlalele de calitate teste de temperatura vibratii etc. de aia pica repede.

@KB: Te rog sa fii mai tolerant. Ce conteza daca ajuti un om cu clona sau nu? E tot un roman de-al nostru, e doar o chestiune de omenie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)