Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: digi tv sh...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down digi tv sh...

In Vrancea la casieriile rcs&rds se vind receptoare digi tv din recuperari.e valabil doar aici sau e o chestie generala...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Chiar azi am fost eu azi la caserie in Focsani si nici macar sh nu erau....mi-au zis ca receptoare se pot obtine numai cu precontract la Bucuresti si dureaza in jur de 3-4 saptamani.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi sh

Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Chiar azi am fost eu azi la caserie in Focsani si nici macar sh nu erau....mi-au zis ca receptoare se pot obtine numai cu precontract la Bucuresti si dureaza in jur de 3-4 saptamani.
    daca vrei sh te pot indruma.receptor second si ,,lighean''nou...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu mersi, ma rugase altcineva sa ma interesez, eu deja sunt posesor vechi !

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Digi Tv

Quote Originally Posted by stailus View Post
    se discuta in topicul asta problema adica promotia http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=66620

Nu stiu cum naiba in Valcea se vand cele SH iar in Focsani iti trebe precontract la Bucuresti. Oferta e explicata si pe siteul www.digitv.ro in sectiunea promotii, doar ca acolo nu se specifica clar ca, receptoarele sunt SH din recuperari, curatate si reconditionate (deci sunt OK am luat eu cu telecomanda noua, baterii tot ce trebe) si cine plateste sau nu taxa de activare in valoare de 50 ron. de exmplu taxa de 50 ron eu o platesc pentru ca stau la 7 km de Sibiu, daca as fi locuit in Sibiu nu as fi platit.
    .KIT DIGI FORMAT DIN RECEPTOR SH-curatat de praf-antena si lnb nou =200ron-instalarea si o face omul.acum mai nou daca ai un receptor ti se da si cartela separat

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

sa nu gresim ceva: decodoarele Sh nu se vand ci se dau in custodie...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi sh.

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    sa nu gresim ceva: decodoarele Sh nu se vand ci se dau in custodie...
    nu stiu voi sunteti mai rai k politia.am sa fac foto cu chitanta rcs prin care au incasat 200ron si o alta foto cu rec sh.la clienti noi se dau...
    p.s.ultimi doi cam traiti pe o alta planeta...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi sh

man nu stiu cine iti da tie informatiile dar eu cred ca sunt eronate. Probabil ca se dau astea pentru noi abonatii sau nu stiu, pentru ca, clar oferta e asa:..

- esti abonat digi de mai mult de 1 an, ti se da un al doilea receptor pe acelasi abonament, dar nu ti se da nici o antena
    - tot ce trebuie sa fac e sa mergi cu BI/CI la caseria RDS/RCS si cu vechea cartela si ar trebui sa iti dea fara probleme, daca au

Probabil ca unde ai fost tu caseritele sau ma rog stiu alte reguli. Eu zic asa daca vrei suna la Digi si intreaba sau uitate pe www.digitv.ro
    mai verifica...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi sh

Apoi vad ca nu am cu cine vorbii. Deci eu personal am luat in custodie un rec SH pe gratis si doua cartele (cartela veche am dat-o inapoi si am primit una noua N3) acum am 2 receivere si un singur abonament (desigur ca am abonament de mai mult de 1 an). Daca tie ti-au cerut bani pentru promotia aia inseamna ca ori aia de acolo de la tine habar nu au de oferta, ori vor sa scoata si ei ceva bani de pe spatele fraierilor, ori nu au receivere SH pentru treaba asta. Daca nu crezi e treaba ta. Ca o curiozitate pentru 200 lei iti mai face un alt abonament sau pe acelasi abonament iti da un rec SH o antena etc etc....

Deci eu nu am ce verifica intr-un alt topic mai sunt useri care au luat in aceleasi conditii ca si mine. Daca tie iti cere bani nu ai decat sa dai daca vrei sa beneficiezi de oferta aia.

Ca sa vezi si tu oferta uitate pe link-ul asta http://www.digitv.ro/promotii.html acolo gasesti urmatorul text :

Alocare al doilea receptor simplu la contract existent

Oferta:
    - se va plati un singur abonament;
    - pachetul ales trebuie sa fie minim pachet de baza;
    - echipamentul suplimentar va fi oferit in custodie
    - contractul se va prelungi pe inca un an de la data alocarii celui de-al doilea echipament pentru contractul dumneavoastra

Conditii:
    - pentru a putea beneficia de aceasta oferta Titularul trebuie sa se prezinte intr-un punct de prezenta Digi TV avand cartela alocata contractului initial si un act de identitate (BI/CI, pasaport etc)
    - perioada minima: minim un an de zile de la semnarea contractului initial;
    - achitarea la zi a facturilor emise;
    - oferta se aplica indiferent de modalitatea de contractare a echipamentului de pe contract;(custodie,chirie,cumparat)
    - in cazul in care pe contract exista alocat pachetul popular, in conditiile noii oferte pachetul minim va fi pachetul de Baza;
    - in functie de localitatea de instalare este posibil ca pe urmatoarea factura sa se emita o taxa de activare de 50 RON. Pentru mai multe informatii in aceasta privinta puteti contacta serviciul nostru de relatii cu clientii sau puteti solicita aceste detalii intr-un punct de prezenta Digi TV.

Mai mult nu imi mai bat capu cu oamenii care nu stiu sa isi caute informatii singuri
    NU stiu,ori nu vrei sa pricepi,ori ai alte interese de tot repeti aceasta ,,oferta''.Vorbesc de una,iar dumitale de cu totul altceva.2 CHESTII PARALELE-eu spun de abonati noi,tu de cei vechi care vor al 2 lea receptor.
    Aceste Kituri cu receptoare sh s au vindut cu 200ron,CLIENTILOR NOI.O fi valabila si oferta ta,dar pt AL DOILEA RECEPTOR.Asa ca

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi tv.

in care din posturile tale de mai sus mentionezi ca e vorba de abonat nou la acest dth ...? asa ca
    ==mai sus am mentionat k se da kit complet din lnb ,lighean noi si receptor sh la 200ron.Banuiesc k pt abonatii VECHI nu se da si un nou lnb si ,,lighean''ci doar receptor pe acelasi abonament.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Esti pe un forum de sateliti , ce sunt cuvintele astea : lighean , etc ....

Trist ....

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post

Trist ....
    poate ca in loc sa foloseasca paraboloidul la receptie satelit,il foloseste sa se spele

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default trist,foarte trist...

Quote Originally Posted by ********* View Post

Trist ....
    Ce e trist?k am folosit ,,lighean''?pai asa spun majoritatea posesorilor de sisteme receptie satelit.In fine ,nu importa,caracteristic stilului dumitale de a da cu tifla mai mereu.Ma mir cum de nu mi s a suspendat contul...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default despre antene...

[quote=badboylszj;526727]poate ca in loc sa foloseasca paraboloidul la receptie satelit,il foloseste sa se spele [/quote-de obicei folosesc dusul,poate pe la tine se mai foloseste spalatul in ,,lighean''...
    P.S.nu stiu de ce unii nu si vad de ciorba lor...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)