Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Modificare Matrix Revolution

Salut tuturora ,as dori daca este cineva capabil sa imi spun si mie cum pot modifica un Matrix Revolution cam intrun altru cam modul,.Nu doresc explicati de la Duolabs ca nu ma mai risc sa distrug un alt cam module dupa ce am distrus 5 din cauza la Xilinx.

Remember Digitalus!! Expert

Posts Thanks / Likes

... Abia acum am vazut ca esti in Italia ...
    Sincer nu stiu cum ai putut sa le "strici" .... caci asa cum le-ai stricat asa le si repari

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Modificare Matrix Revolution

Quote Originally Posted by ANTONIYO
    Salut tuturora ,as dori daca este cineva capabil sa imi spun si mie cum pot modifica un Matrix Revolution cam intrun altru cam modul,.Nu doresc explicati de la Duolabs ca nu ma mai risc sa distrug un alt cam module dupa ce am distrus 5 din cauza la Xilinx.
    unde stai in italia.
    daca vrei ajutor am eu cas2

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Chiar nu inteleg de ce vrei sa-l modifici in alt modul (nici nu se poate), cu MRev vezi cam tot ce se mai poate vedea! Daca tu te-ai bagat la xilinx, asta a fost, fara suparare, o mare greseala. Dar acum se gaseste Xilinx si pentru Mrev. si poti sa le repari. Ai CAS2? (se pare ca ai, daca ai umblat la xilinx...)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am tot ce imi trebuie CAS2 add-on,fun 6 ,iar camul asta care ziceam ca lam distrus ai pot introduce bin key-ul si receptorul mil recunoaste dar nu vad absolut nimic cu el ddintre toate canalele codate care sint in bin key.Iar asta cu xilinx asta este eram curios cum il pot modifica in reborn si de aceia am umlat pe la xilinxdar am incercat sa il repar tot cu xilinx si nu merge.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In Reborn nu poti sa-l modifici. Dar daca ti-l recunoaste receiverul, inseamna ca e bun. Ai incercat MRev. 2.24 de aici: http://www.********.com/uploadshow.php?id=14
    Ce receiver ai? Ce varianta ai pus pe el? Spune tot, ca la preot!
    Cauta pe net urmatorul xilinx: MRevXilinx_MLC2a (eu il am, dar nu mai stiu de unde, nici nu l-am incercat, dar acolo de unde l-am download-at spuneau toti ca merge, si era un forum serios, Gozo sau Satdudez)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Kroky

Miam cumparat acuma unul nou HUMAX CI-8110PX cu hard disc de 80Gb iar inaintea lui asta aveam un TELESISTEM .iar cam modul am matrix revolution cu XILINX 4 si fun 6 care nu mil citeste absolut deloc caci de aceia am schimbat receptorul am crezut caci cu asta nou imi merge ca prima data cam modulul fara fun smart card ,iar ca versiune de Key bin acuma am 224 si vad doar pachetele franceze, iar din canalele romanesti codate doar minimax depe amos

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Drept sa-ti spun, nu am inteles nimic din ce-ai scris. Tu ce vrei sa vezi in afara de TP* (si alte cateva canale minore)? S*y Italia nu se mai vede de mult! Iar fun6 nu are ce cauta in MRev, merge si fara card!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default sal

Dupa cate stiu eu cand folosesti unsmart card se introduce in modulul Ex: Matrix ,virgin si tu cand introduci smart cardul in modul el descarca softul care tu il ai pe cartele direct in cam module ,iar pe mine ce mar mai interesa asa mult la fun 6 asta ca poti vedea chiar si pachetul NOVA,PREMIER,etc si mai poti deschide si alte canale care sint in mediaguard sau chiar videoguard,nu toate unele .Si o alta intrebare o am la tine crezi ca ci cu mrv poti viziona si pachetul DIGITURK care este in Cryptwork.?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu fun6 nu poti vedea Nova, Premiere sau Sky (de fapt nu le poti vedea cu nimic decat cu card oficial sau card sharing, dar asta e alta poveste...). Daca ai scris Matrixul cu ultimul soft (MRel1.230 sau Mrev2.24), atunci nu mai ai nevoie de card ca sa vezi ce se mai poate vedea: TP*, ORF, Swiss, Polsat, Olandezi (de fapt numai NED2 si RTL4) si inca cateva. Deci fun-ul este total in plus la un Matrix.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

are ceva daca introduc in matrix revolutio binul de la matrix asta 1080 sau cat naiba este ca sant zapacit de tot acuma

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu are nimic, dar daca ai Mrev, mai bine ii pui MRev2.24, il gasesti sus pe upload (sectiunea Matrix Files).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default sal

da dar cu asta mrv 224 nu mai vad pe urma din pachetul francez pe hotbird si polsat si mai fae necazuri chiar si pe altele ,acuma dupa cate am observat depinde de unde il descarci BIN KEY-ul ,caci vad ca difera mult uite am avut mrv223 si vedeam cabo de pe astra nemaipomenit acuma este mort .A ce mai vreau sa aflu de la tine poate ai cunostinte cu modulul CRYPTWORK ce cartela este buna crezi ca merge numai cu originalulca mar interesa pachetul DIGITURK si poate se poate inlocui cu alt smart card ca dupa cate am vazut de pe siteul lor nu au distribuitori in ITALIA,si ma gandeam poate merge vreun smart card pos ,titanum,gold,silver ,fun...etc.?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

TV Cabo pe Astra? Mai gandeste-te! Iar cu MRev2.24 merge T*S la fix.
    Nu stiu daca merge Cryptow. in MRev...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

da este cu pachetul asta Tequila ,Digital+,tv cabo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)