Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default am si eu 3 receptoare vechituri..........!!!!!!!!

am si eu un skymaster DX22 FTA se poate face ceva cu el, in sentul ca exista ceva patch pentru el? multumesc de ajutor

mai am si un Medion Digital 6000 care arata destul de nou dar nu am gasit nimic despre el nici macar un program sa ii fac update ....

si un Zehnder DX400C care arata destul de bine si imi cere o cheie de resetare la input... lam primit din germania de la un prieten mar interesa daca eszista pentru astea ceva patchuri

MULTUMESC MULT

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

Dupa cate vad ,din ceia ce ai scris tu aici ,pentru toate 3 variante le ai urmatoarele: 1 .Zehner il poti aruca ca este un receptor FTA adica poti vedea doar cele necodate si nu prea se mai poarta la moda 2.medion asemenea iar ultimul ,nu am gasit nici eu ca te ajutam cu cea mai mare placere .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Re: am si eu 3 receptoare vechituri..........!!!!!!!!

Quote Originally Posted by sonic81
    am si eu un skymaster DX22 FTA se poate face ceva cu el, in sentul ca exista ceva patch pentru el? multumesc de ajutor

mai am si un Medion Digital 6000 care arata destul de nou dar nu am gasit nimic despre el nici macar un program sa ii fac update ....

si un Zehnder DX400C care arata destul de bine si imi cere o cheie de resetare la input... lam primit din germania de la un prieten mar interesa daca eszista pentru astea ceva patchuri

MULTUMESC MULT
    Pentru Medion am auzit ca merg patch-urile de la Strong 6xxx.
    Ma interesez si revin cu raspunsuri sigure.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

da am verificat eu si merg patchu-rile pe medion am un medion cu hdd
    Exista mai multe lucruri in Cer si pe Pamant decat vom sti vreodata!
    Antena 2,2 al dintr-o bucata, lnb flansa invacom quad, 2 motoare azimut si elevatie,receptor echostar AD3000IP.
    http://www.radiovis.de/

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

se pare ca chipsetu lu skymaster se cam potriveste cu samsung dg33 si chiar cu strong 4125 (are sti551
    o sa mai sap ca sa fiu sigur ca punand patch de strong sa nu-ti crape....

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.satellite-heaven.de/Receiver/skardin.htm

o sa constati ca skardin dx 22 arata de fapt ca receiverul tau.....?
    daca da, incearca linistit sa-l incarci cu soft de pe satelit (astra 19 est frecventa 12604 H 22000, 5/6 )- > link-ul urmator http://www.parabola.cz/prehledy.php?show=tab_ota

PS: poate te ajuta si programele de pe http://de.geocities.com/big_nobby1/downloads.htm

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default sal

Eu dupa cate am aflat cu MEDION asta este simplu ,am aflat ca este o mica diferenta doar marca caci restul este indentic cu alta marca numai imi aduc aminte cum se cheama acuma dar am sa ma uit dinou pe net si am sa iti comunic ,si chiar cred ca se poate face ceva si te usurezi sii tu ,siscapi de probleme .Asa ca lasama sa ma uit dinou si te anunt.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: salut

Quote Originally Posted by ANTONIYO
    Dupa cate vad ,din ceia ce ai scris tu aici ,pentru toate 3 variante le ai urmatoarele: 1 .Zehner il poti aruca ca este un receptor FTA adica poti vedea doar cele necodate si nu prea se mai poarta la moda 2.medion asemenea iar ultimul ,nu am gasit nici eu ca te ajutam cu cea mai mare placere .
    ANTONIYO din cite vad ai intrat de curind si incepi sa dai cu bita in balta pe unde apuci, in topicul acesta ba il sfatuiesti sa le arunce, iar acum ii dai toate informatiile necesare , linistestete putin, ia o gura de aer si cum iti spunea cineva prin alt topic, mai citeste putin, inainte sa ne dam rotunzi avem totusi nevoie de citeva cunostinte in domeniu
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default FTA

Dama dar cine este interesat de posturile fta in ziua de astazi si la dreambox sti bine cred ca daca nu ai abonamentul nici pe mine nu ma vezi,vezi doar cei liber

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Iar chestia ca sint nou pe aici asta sa o crezi ,cred ca am vreo 8 luni doar ca miam schimbat profilul .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Poate acuma teai linistit ,eu nu am stat la discuti aici pe acest forum ca tine din 2003 casa devin expert din ideile altora ,de chatat se poate chata inalta parte aici doar se da o parere sau chiar un mic ajutor,Caci ceva sigur nu exista cele sigure sant erori si dupa erori alta intrebari.Te salut cu respect.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

LOL
    cei intradevar pasionati sint interesati si de posturile FTA, iar la dreambox daca nu am abonamentul vad mai multe decit cu el iar pe tine sincer nu-mi doresc sa te vad, nici daca ai fi blonda supla si ai avea 18 anisori

daca esti vechi pe aici sa stii ca este cu atit mai grav sa razpunzi in topicuri la modul acesta, oricum linistestete si incearca sa ajuti oamenii daca tot intervii.
    ia exemplu de la mine, eu iti aduc un ajutor moral in acest moment, caz in care ma consider util
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Genul acesta de discutii isi are locul la offtopic . Să revenim la subiectul din titlu , asadar ..

P.S. Sonicule te astept la Cluj

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)