Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default DM500S sau DM500+?

Care e diferenta dintre cele 2 , (de la Elstar ORADEA) in afara de pret, primul la 520 al doilea la 870. Ambele sunt originale. Cine are DM500S si poate sa-mi dea niste sfaturi? Vreau sa-mi iau prima varianta. Merita?

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DM500S sau DM500+?

Quote Originally Posted by pom View Post
    Care e diferenta dintre cele 2 , (de la Elstar ORADEA) in afara de pret, primul la 520 al doilea la 870. Ambele sunt originale. Cine are DM500S si poate sa-mi dea niste sfaturi? Vreau sa-mi iau prima varianta. Merita?
    Eu ma indoiesc ca primul model(DM 500S) de la Elstar sa fie original. Si spun asta privind fotografia pusa de ei pe pagina unde prezinta detaliile tehnice, in plus productia acestui model a fost sistata anul trecut, asa ca ... dar este simpla mea parere. Totusi incearca sa faci o comanda telefonica si conditioneaza cumpararea produsului de instalarea imaginii Gemini 4.31 pe el , vezi ce raspuns primesti. A doua varianta difera de prima prin capacitatea memoriei, dar poti vedea diferentele
    aici pentru DM 500 + __ http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...952df9f85d474b __
    iar pt DM 500S aici __ http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...952df9f85d474b __

Care este cel mai indicat ? Tu si posibilitatile financiare influenteaza decizia, dar nu uita ca a inceput sa apara HD-ul.
    In rest ...sa auzim numai de bine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by axton View Post
    Eu ma indoiesc ca primul model(DM 500S) de la Elstar sa fie original. Si spun asta privind fotografia pusa de ei pe pagina unde prezinta detaliile tehnice, in plus productia acestui model a fost sistata anul trecut, asa ca ... dar este simpla mea parere. Totusi incearca sa faci o comanda telefonica si conditioneaza cumpararea produsului de instalarea imaginii Gemini 4.31 pe el , vezi ce raspuns primesti. A doua varianta difera de prima prin capacitatea memoriei, dar poti vedea diferentele
    aici pentru DM 500 + __ http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...952df9f85d474b __
    iar pt DM 500S aici __ http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...952df9f85d474b __

Care este cel mai indicat ? Tu si posibilitatile financiare influenteaza decizia, dar nu uita ca a inceput sa apara HD-ul.
    In rest ...sa auzim numai de bine !
    Multumesc de sfaturi !
    Stiu ca urmeaza HD
    dar aparatele cu linux sunt de la 1300 in sus

Banned

Posts Thanks / Likes

500plus , pentru ca 500 nu se mai fabrica .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    500plus , pentru ca 500 nu se mai fabrica .
    Deci 500S e FAKE, vb de oferta de la ELSTAR Oradea

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Care e diferenta dintre cele 2 , ....
    flash si ram mai mult la 500+ ce s-ar traduce in stabilitate mai mare .
    daca n=ai ginduri cu linuxul din boaxe sau cu abtibilduri , asteapta DM800 .

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking DM500S sau DM500+?

Deci 500S e FAKE, vb de oferta de la ELSTAR Oradea
    DA, eu asa cred...sau mai poti spune ca acolo gasesti o CLONA 500S originala. DM 500S nu se mai fabrica de aprox 1 an, deci trage singur concluzia. Dar asa cum am mai spus,incearca sa conditionezi cumpararea produsului de instalarea imaginii Gemini 4.31 si vezi ce raspuns primesti. Un sfat...pentru a-ti face o parere, incearca sa arunci o privire pe pagina oficiala Dream Multimedia si vei gasi acolo "magazinele oficiale" care distribuie produsele lor.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

eu zic sa cumperi un dm500 sh si eventual cand mai faci un pic de bani it cumperi ceva hd. In rest dm500+ are memoria mai multa si modem analogic integrat

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    eu zic sa cumperi un dm500 sh si eventual cand mai faci un pic de bani it cumperi ceva hd. In rest dm500+ are memoria mai multa si modem analogic integrat
    cam la etapele astea ma gandeam si eu. Citit atata despre Fake si Clone sunt in deruta ma gandeam la DM500s, iar pe pagina celor de la Elstar nu scrie nimic despre cat de original este aparatul. Am mai luat de la ei Echo 791 si am fost multumit. Cat de mult conteaza petru linie g**x nu stiu, dar sper sa merite banii :}

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca a cumparat cineva de la ELSTAR varianta la 520 RON DREAMBOX DM500s, si eventual ma poate "incuraja" ,as aprecia sfaturile. Cine e in situatie si a cumparat modelul respectiv este mai in tema...sper

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Decat sa dai banii aia pe o clona, mai degraba dai mai putin tot pe o clona.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

cumpara din ungaria Cubecaffe = IpBox 250 , este o clasa peste DreamBox DM600 si la pret este sun DM500 .
    daca vrei sa cumperi din ,ro cumpara IpBox 200 .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    cumpara din ungaria Cubecaffe = IpBox 250 , este o clasa peste DreamBox DM600 si la pret este sun DM500 .
    daca vrei sa cumperi din ,ro cumpara IpBox 200 .
    adresa de net ?
    vorbesti de abipbox 200 de la elstar?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

http://sat.hu/shop/product_info.php?products_id=228
    da , la elstar sau una din cele doua firme din cluj .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

DM 500 nu mai este la Elstar de cel puţin 2 săptămâni, iar un domn de acolo mi-a spus că sunt şanse minime să mai aducă.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)