Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default mania programelor tv

cred ca a venit timpul sa avem si noi programe bune in adevaratul sens
    -viasat sa intre pe piata cu canale bune ,nu cu esecul de tv1000
    -disney sa sparga piata in randul programelor pentru copii
    -hbo sa nu-si mai bata joc da romani daca vor abonati sa dea si filme bune cum da la altii
    -dupa parerea mea este timpul ca fiecare dth sa aiba propriile programe nu 2-3 si restul care le stim

ne-au luat-o si albanezii nu se compara dth-ul lor cu ce avem noi nici pe de parte

ne cramponam sa vedem 2-3 canale de nisa-slabe- , dar e timpul sa avem macar un pic din premier sau altii din vest cu programe pentru romania ,proprii ,indiferent ca va costa dar incepem sa aratam ca dth
    facute pachete dupa cerinte vrei putin platesti putin ,vrei mult si bun plateste pe masura

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

probabil ca la cei ca tine s-au gandit cei de la WIND DTH ...

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

dar si pretul abonamentului trebuie sa fie altu'

ceea ce a incerca boom a fost cu adevarat un mare fas
    se astepta ceva de calitate , cu PPV si a iesit ceva hibrid dar unde nu sunt filme de calitate si tot ce s-a asteptat de la ei
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

parerea mea e ca rcs prin digitv incet incet va deveni un adevarat dth asa cum asteptam multi. problema e ca romanul trebuie educat in acest sens.....inca se merge pe mentalitatea mult dar ieftin sau chiar gratis. cine cu cateva luni in urma isi imagina ca un dth va lua liga? si iata ca s-a realizat. tot ce trebuie....e schimbarea gandirii romanului....eu unu cred ca digi in timp va realiza acest lucru.
    sa nu fiu luat ca un pupincurist al celor de la rcs sau a altora de pe acest forum....nu am nici un interes si nici un castig. incerc sa fiu obiectiv in gandire.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Acum 1 an jumate am avut o discutie amicala cu un amic care are mai multe combinatii cu niste fonduri de investitii si-mi povestea despre un fond care s-a gandit daca ar lansa un DTH la noi in Romania ca au vazut ca se poarta si eu i-am explicat ca daca vor cu adevarat asa ceva mai intai trebuie sa puna mana pe drepturile pentru Liga 1 si sa aiba canale proprii premium de calitate si acolo s-a incheiat discutia...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by roby m View Post
    cred ca a venit timpul sa avem si noi programe bune in adevaratul sens
    -viasat sa intre pe piata cu canale bune ,nu cu esecul de tv1000
    -disney sa sparga piata in randul programelor pentru copii
    -hbo sa nu-si mai bata joc da romani daca vor abonati sa dea si filme bune cum da la altii
    -dupa parerea mea este timpul ca fiecare dth sa aiba propriile programe nu 2-3 si restul care le stim

ne-au luat-o si albanezii nu se compara dth-ul lor cu ce avem noi nici pe de parte

ne cramponam sa vedem 2-3 canale de nisa-slabe- , dar e timpul sa avem macar un pic din premier sau altii din vest cu programe pentru romania ,proprii ,indiferent ca va costa dar incepem sa aratam ca dth
    facute pachete dupa cerinte vrei putin platesti putin ,vrei mult si bun plateste pe masura
    Tu cat ai da pe luna asa pentru programele de care ai amintit mai sus? In afara de alea 20 RON tarif baza? Pentru cultura mea generala...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Depinde ce intelege fiecare prin programe de calitate si continut premium. Filme? Ce filme ati vrea sa dea cand filmele noi care apar in marea lor majoritate sunt semi-stifturi? Exemple: maretul film de oscar (scris intentionat cu litera mica ca asa a ajuns) de anul asta sau Superhero, ultima comedie aparuta, si care este mult sub cele din seria Naked Gun sau Hot Shots, desi ar vrea sa fie la fel. Si la Hollywood inspiratia e cam lipsa. Si ca unul care urmareste programele prin satelit din 1993 si TV1000 de pe vremea cand era in D2-MAC pentru nordici, pot sa va spun ca nici acolo nu e cine stie ce de capul lui. Era si e OK fata de restul programelor dar filmele sunt un pic mai noi decat cele de la noi. HBO l-am urmarit in SUA, la mama lui si nu m-a dat pe spate. Ba chiar acolo au o proportie mare de productie proprie sau Showtime care e in genul Movie24. Sport? In afara de fotbal, cata lume se uita la altceva, alte sporturi? 10-20% probabil, maxim 30. Programe pentru copii? Puteti vedea Disney pe Hotbird. Vi se pare o calitate extraordinara? Nu priviti programul prin ochii vostri ci prin cei ai copiilor. Pentru copiii de azi Disney este un program fasait, cu desene si filme de pe vremea babacilor. Un Cartoon cu Cow and Chicken si alte tampenii la fel sau un Jetix cu Power Rangers sau japonezisme e mult mai interesant. Chiar si Boomerang de la 7-8 ani nu mai prezinta interes. Si atunci ce pui in programele alea premium? Si inca ceva. Desi pare incredibil, am fost de curand in Anglia si desi aveam la televizor cam 60 de programe de la Sky UK, din care 6 de sport si vreo 4 de filme, nu prea gaseam in majoritatea timpului nimic interesant de vazut. Si ajungeam iar pe Discovery...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Tu cat ai da pe luna asa pentru programele de care ai amintit mai sus? In afara de alea 20 RON tarif baza? Pentru cultura mea generala...
    daca se fac pachete de programe bune cum platesc acum la amaratii de la boom cine vrea sa vada si altceva, se pot face abonamente pentru toate buzunarele acum eu platesc de ex. 100 ron boom si 20 digi ,eu zic ca vor avea abonati si pentru pachete extra mai scumpe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)