Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Lightbulb Canale satelit in toronto

Salutare la toata lumea

Nu am mai fost pe site cam de vreo 3 -4 ani De pe vremea cand Humax-ul era inca rege!
    Proaspat mutati in Toronto din Europa ...cam ce instalatii se folosesc in Canada, ce packages se pot receptiona?Ca si grad de dificultate/pret ? Cat de des se schimba key-le ?
    Ce recomandati ?

Mersi mult
    Cristi

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

Bine ai venit la pinguini acasa

pe aici merita cam asa 82w (aici sunt hd-uri , folosesc ptr ele ss2-ul)
    91w
    110w
    119w

pe 97W sunt 3 pachete romanesti +tvri ..
    aici sa te lamuresti despre ce e vorba http://www.romsatnet.com/
    romanii nu stiu daca merg sa nu ca nici nu am mai setat lnb-ul in receiver.
    daca vrei romanii poti folosi: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=54913
    si mai e site-ul lui olteanu.

ca receiver eu am un viewsat ultra. sunt multumit de el si apar destul de repede fisiere noi la el.
    mai am si un dm500 clona ( mama lui) luat de pe e-bay. ( acum sellerul ma acuza ca eu l-am schimbat ca el nu vinde colone ...)

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by krik View Post
    Salutare la toata lumea

Nu am mai fost pe site cam de vreo 3 -4 ani De pe vremea cand Humax-ul era inca rege!
    Proaspat mutati in Toronto din Europa ...cam ce instalatii se folosesc in Canada, ce packages se pot receptiona?Ca si grad de dificultate/pret ? Cat de des se schimba key-le ?
    Ce recomandati ?

Mersi mult
    Cristi
    Ce folosesc eu:
    1. CNX Trio; merg toate wide open (B*V - 82, 91W, D*N 110 - 119W), inclusiv romanii pe 97W. Excelent suport, la ultimul ECM fixul a aparut in mai putin de o ora. Pret: $ 230.
    2. Ariza Extreme clonat in Homesat - nu merg romanii, dar este un receptor extrem de ieftin (am unul capaptat gratis de la un frustrat; Ariza Xtreme nu mai are suport de vreun an). Pret: sub $ 30.
    3. Coolsat 5000 - the most expansive piece of crap in the world. Suport de tot jegu'; altfel un receptor bun. Pret: nu merita.
    4. Good old Fortec clonat in Pansat 2700; merg toate dar este un receptor dificil de stapanit. Clonare complicata, trebuie scanat dupa fiecare update. Dar un receptor stabil cu un suport mult mai bun decat al lui Coolsat. Pret: $ 50.
    Sfat: cumpara-ti un Satopia; este singurul receptor cu full EMU la ora actuala, desi cica si CNX zice ca au un full EMU pe un PC, de aceea scot binurile asa de iute. Pret: $ 150.
    Nu stiu nimic despre receptoarele HD; inca n-am ajuns sa imi bag deshtele prin astea.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Am uitat sa mentionez: cheile se schimba destul de rar si oricum fiecare receptor care se respecta are autoroll. Probabil ca cele mai mari probleme cu cheile vor fi la GC, dar ei n-au schimbat nimic din ianuarie si nu ma deranjeaza sa bag 64 de caractere hexa din telecomanda. Un site bun pentru chei este tvkeyz.com; ei au si o sectiune de files dar sunt intarziati fata de alte locatii.
    Atentie la clone! Ia de la un dealer autorizat din zona si nu de pe ebay sau craigslist! In GTO sunt gramada.

Succes!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)