Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: No Reservations

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default No Reservations

No Reservations , ultima premiera oferita de Digi Film.Acest film are premiera la DigiFilm in acelasi timp cu Sky Box Office (Sky UK).

http://www.imdb.com/title/tt0481141/

Fanta

http://www.digifilm.ro/
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Geaba ca se vede ca dracu calitate VHS in comparatie cu Sky Box Office care e HD.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BABANOVAC1980 View Post
    Geaba ca se vede ca dracu calitate VHS in comparatie cu Sky Box Office care e HD.

Poti sa compari SD cu HD ?
    Sky Box Office are numai 2 canale in HD !
    Varianta in SD oferita de DigiFilm se vede perfect.
    Ai vazut tu filmul la Digi in calitate VHS ? Cauta cel mai apropiat depanator de tv-uri
    Pariez ca n-ai vazut in viata un film la Sky Box Office HD. (doar daca n-ai fost in UK)

N-are rost sa scriu mai multe.

Fanta
    Last edited by Fanta; 19th April 2008 at 12:53.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca avea Digi HDTV , precis se gasea unul care sa spuna ca se vede mai bine pe BlueRay Disc ....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Daca avea Digi HDTV .....

Banned

Posts Thanks / Likes

Se gaseau destui sa zica ca nu-i bun ....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu sefu nu am vazut ca nu ai cum in RO sa vezi Sky Office
    Ideea e ca ne tot spui ca Digi tv alearga umar la umar cu Premiere, Sky, C+... facand comparatie la filmele de la Sky si Digi Tv.

Banned

Posts Thanks / Likes

La capitolul filme alearga . Altii alearga in aceeasi liga cu indienii si cu Afganistanul de mâine .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Oare nu ar fi mai buna varianta pay tv decit ppv.Gindesc doar prin prisma mea.As da bucuros citiva euroi pe luna pe un pachet extra de filme dar in ppv nu cred c-am sa scot vreodata banii din buzunar pt ca deja am filmele acasa pe dvd sau hard.Doar intreb,nu dau cu paru.
    P.S. Daca nu HD,macar un 16/9 ar fi de bun simt.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru transmiterea unui film in sistem PPV Digi TV plateste intre 4000 si 20.000 de euro.
    Bani pe care sigur nu-i va recupera , dar Digi TV nu urmareste castigul imediat ca alti falimentari.

Va dati seama cat ar costa azi un film ca No Reservations daca ar fi transmis in sistem paytv.

Ganditi-va ca HBO , pentru care platiti 4 euro pe luna vi-l ofera abia peste un an de zile.

As discuta detaliat pe aceasta tema , despre preturi exacte , numar de vizionari/eveniment , despre strategii de viitor legate de astfel de canale , dar fara sa jignesc pe cineva , apare unul care n-a vazut in viata lui un receiver de sky uk , zice ca Digi ofera calitate VHS si brusc imi piere cheful de a mai discuta pe board astfel de subiecte.
    Dupa intalnirea de la Viena , reorganizez boardul , fac sectiuni private si pe cei "cu probleme" ii trimit sa discute pe haznale sau pe boardurile moderate de sivilcultori.

(nu fac trimitere la BABANOVAC1980,care de obicei este un user cu bun simt, ci in general la montatorii marunti, stiti voi care)

Fanta

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

ca sa stie toata lumea, Digi Tv foloseste magnetoscoape Beta Digital. aparatura folosita in toate studiourile profesionale de televiziune (TVR, Pro Tv, etc).

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Odata cu programele proprii de sport cei de la Digi vor oferi si programe proprii de filme in regim Pay TV, pe langa actualele PPV, cei de la HBO Romania vor avea un soc, deoarece filmele care se vor difuza in regim PPV pe DigiFilm vor fi oferite in maxim 3-4 luni in regim Pay TV pe canalele proprii de filme ale Digi TV, atunci va fi inceputul sfarsitului pentru HBO Romania... Cei de la RCS mai au ceva probleme contractuale cu furnizorii de content, dar se vor rezolva si aceste mici diferende...

O sa vedeti voi...

Toate cele bune !

P.S.: Imi asum cele scrise in acest post !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pe digifilm 1&2 se vede bine ,de ce sa nu fim corecti!
    Astept canalele proprii de film de la RCS&RDS in regim pay tv(dar nu c-o grila gen ca la altii, care au canale proprii ),asa cum spune @SERPIKO si sa plece HBO cu pack cu tot pt ca au un content din ce in ce mai slab,excluzand putin,Cinemax-sa spunem !
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Odata cu programele proprii de sport cei de la Digi vor oferi si programe proprii de filme in regim Pay TV, pe langa actualele PPV, cei de la HBO Romania vor avea un soc, deoarece filmele care se vor difuza in regim PPV pe DigiFilm vor fi oferite in maxim 3-4 luni in regim Pay TV pe canalele proprii de filme ale Digi TV, atunci va fi inceputul sfarsitului pentru HBO Romania... Cei de la RCS mai au ceva probleme contractuale cu furnizorii de content, dar se vor rezolva si aceste mici diferende...

O sa vedeti voi...

Toate cele bune !

P.S.: Imi asum cele scrise in acest post !
    sa speram ca le va face bine putina concurenta ca altfel.....
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)