Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default UPC renunta la Romania ?

Nu-i chiar o veste noua dar se pare ca UPC e tentat sa renunte la piata din Romania.
    Deocamdata se anunta doi cumparatori : Orange si RCS&RDS.

O asemenea tranzactie e clar ca va face valuri pe piata romaneasca de media si nu numai.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu stiam ca e cumparat deja de Orange.

"Orange, divizia de telefonie mobila a France Telecom, este in faza finala a unui acord de preluare a operatorului de Internet, telefonie fixa si televiziune prin cablu UPC Romania, divizie locala a grupului Liberty Global, conform surselor apropiate tranzactiei, citate de publicatia online DealWatch, serviciu de stiri specializat pe fuziuni si achizitii si preluate de BizCity.ro. Contactati de HotNews.ro, oficialii UPC Romania nu au dorit sa comenteze, iar cei ai Orange Romania au declarat ca informatia este falsa.

"Vanzarea UPC Romania a fost deja aprobata intre Orange si Liberty Global", a precizat sursa citata."

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Deocamdata se anunta doi cumparatori : Orange si RCS&RDS.Fanta
    Daca sunt cumparati de DIGi , ii ia cu TP cu tot?
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Atatia ani UPC a practicat politica de tip cartel iar acum cand au concurenta,in loc sa faca fata acesteia cu oferte mai bune/la fel de bune ei ce fac:se vand/isi iau talpasita.Duca-se invartindu-se.Sa vedem cum vor evolua lucrurile dupa preluarea UPC de catre Orange.
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by optimus View Post
    Atatia ani UPC a practicat politica de tip cartel iar acum cand au concurenta,in loc sa faca fata acesteia cu oferte mai bune/la fel de bune ei ce fac:se vand/isi iau talpasita.Duca-se invartindu-se.Sa vedem cum vor evolua lucrurile dupa preluarea UPC de catre Orange.
    Foarte pertinenta observatia.Am cotizat la ei de mi-a venit rau si nu pot sa spun c-am fost foarte excitat de calitatea serviciilor.Preturi in schimb,ca la razboi!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu in ce masura Consiliul Concurentei ar aproba o eventuala preluare de RDS-RCS...

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Probabil voi vedeti din punctul de vedere de abonat, dar incercati sa vedeti acesta ca si o afacere.Cumperi un business, il "pompezi" pana ajungi la marja de profit contata, dupa care vinzi afacerea, iar cu banii te duci in alte parti. Este un mecanism stil american, eu cel putin cred ca are de-a face si cu recesiunea din state, parerea mea este ca actionarii or fi vrut sa retraga ceva cash di afacere, dar este o pura speculatie.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    Nu stiu in ce masura Consiliul Concurentei ar aproba o eventuala preluare de RDS-RCS...
    subscriu si eu acestei idei. daca ar fi preluati de rcs ceilalti operatori sunt morti, rcs monopolizand in acest fel piata din romania. sa nu se inteleaga ca as fi impotriva, insa nu cred ca ar fi consiliul concuretei de acord cu tranzactia.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Stirea cu rds-ul este sa ne aducem aminte cat de puternici sunt?
    Gabitzu
    Vu+ Duo2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabitzu View Post
    Stirea cu rds-ul este sa ne aducem aminte cat de puternici sunt?

nu... dar cred ca asa s-ar explica faptul ca ii doare in p... si numai dau echipamente

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

bine ca pleaca, au distrus reteaua Astral dupa ce-au preluat-o. de cand au venit in Romania calitatea serviciilor in retelele cumparate de ei a scazut simtitor, in timp ce preturile au crescut. sa nu mai vorbim de faptul ca au dat afara aproape toti angajatii de la tehnic, cand sunai pentru o problema auzeai mereu acelasi lucru: sa asteptam 48 de ore ca nu au echipe pe teren, e doar una pe tot orasul si nu face fatza la atatea interventii.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

In Alba scade pretul abonament TV baza cu aprox 10 lei pt clientii mai vechi de 1 an. Cel putin asa se lauda!

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

sa fie sanatosi, in alba iulia am renuntat la ei de mult. sa ceri 330 000 lei pe niste rahaturi de programe (nu cred ca au 40 in pachetul de baza), e jecmaneala. in plus de asta stii ce imagine de toata prastia au majoritatea programelor si limitarea la internet cand accesezi torrent-uri sau emule. ei nu recunosc nici sa-i stropesti cu ceara fierbinte ca limiteaza traficul pe anumite porturi. dar daca iei net de la alt provider (rds sau clicknet), vei vedea diferenta cand te bagi pe torrent.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by v_alien44 View Post
    In Alba scade pretul abonament TV baza cu aprox 10 lei pt clientii mai vechi de 1 an. Cel putin asa se lauda!
    pai daca pleca si vinde la RDS cam asa rezulta , direct o reducere a abonamentului de baza la 21,4 lei
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)