Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15

Thread: caut dth ...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default caut dth ...

ofer recompensa pt cine imi poate face lipeala pt a prinde un contract ca instalator digi tv si dolce...

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ti-ai ales si tu momentul in care sa colaborezi cu aceste 2 DTH-uri mirifice(ambele se afla intr-o restructurare puternica si ambele duc lipsa de materiale).

PS: Ai pm cu nr. meu de telefon - insa nu te pot ajuta decat cu ceva sfaturi si atat!
    Last edited by kodrix; 17th April 2008 at 19:25.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    ofer recompensa pt cine imi poate face lipeala pt a prinde un contract ca instalator digi tv si dolce...
    NU poti si Digi si dolce , si cu sufletu-n rai...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi sau dolce...

Quote Originally Posted by raymond View Post
    NU poti si Digi si dolce , si cu sufletu-n rai...
    sincer digi as vrea,dar vad k cei care au avut digi vor dolce din anumite motive...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default multumesc...

Quote Originally Posted by kodrix View Post
    Ti-ai ales si tu momentul in care sa colaborezi cu aceste 2 DTH-uri mirifice(ambele se afla intr-o restructurare puternica si ambele duc lipsa de materiale).

PS: Ai pm cu nr. meu de telefon - insa nu te pot ajuta decat cu ceva sfaturi si atat!
    te contactez miine...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu-i nevoie de spaga pentru a deveni montator Digi TV.Trebuie doar o recomandare buna la persoana ce se ocupa cu selectarea firmelor de instalari.

Sincer...e cam tarziu...nu prea mai e rentabil sa faci montaje in ziua de azi.Piata s-a stabilizat iar cererea nu mai e cea de acum 3 ani.
    Imi aduc aminte ca in 2005 vindeam cate 600-1000 de receivere pe zi pentru Digi TV , acum aceste cifre sunt valabile pentru o luna de zile.

Din punctul meu de vedere daca nu vinzi/instalezi 1500-2500 de receivere pe luna mai bine te apuci de altceva.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

[quote=Fanta;512101]Nu-i nevoie de spaga pentru a deveni montator Digi TV.Trebuie doar o recomandare buna la persoana ce se ocupa cu selectarea firmelor de instalari.

Sincer...e cam tarziu...nu prea mai e rentabil sa faci montaje in ziua de azi.Piata s-a stabilizat iar cererea nu mai e cea de acum 3 ani.
    Imi aduc aminte ca in 2005 vindeam cate 600-1000 de receivere pe zi pentru Digi TV , acum aceste cifre sunt valabile pentru o luna de zile.

Din punctul meu de vedere daca nu vinzi/instalezi 1500-2500 de receivere pe luna mai bine te apuci de altceva.Multumesc de sfat,mai am si altceva,dar crede ma imi place aceasta munca.cam 500-1000 pe luna ar mai fi de pus,mai ales duble.Sunt orasele unde destul de multi vor ab de 12 lei.
    Probabil ai dreptate ca nu este nevoie de spaga pt a deveni montator dar o recomandare din partea cui?Cunosti pe cineva care mi poate da o asemenea recomandare ...
    ma refeream la o recompensa mai curind decit la spaga...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi blue

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Nu-i nevoie de spaga pentru a deveni montator Digi TV.Trebuie doar o recomandare buna la persoana ce se ocupa cu selectarea firmelor de instalari.

Din punctul meu de vedere daca nu vinzi/instalezi 1500-2500 de receivere pe luna mai bine te apuci de altceva.

Fanta
    Multumesc de sfat,mai am si altceva,dar crede ma imi place aceasta munca.cam 500-1000 pe luna ar mai fi de pus,mai ales duble.Sunt orasele unde destul de multi vor ab de 12 lei.
    Probabil ai dreptate ca nu este nevoie de spaga pt a deveni montator dar o recomandare din partea cui?Cunosti pe cineva care mi poate da o asemenea recomandare ...
    ma refeream la o recompensa mai curind decit la spaga...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

ma ajuta si pe mine cineva cu un Digi in cluj
    acuma sa nu fiu pretentios ma multumesc si cu unul simplu dar daca se poate dublu ar fi perfect.

PS: de instalat ma ocup eu , am nevoie doar de kit.
    niku_1988 ID de mess si as fi tare recunoscator

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Fanta

Foarte corect ceea ce spune Fanta cu o mica precizare: daca lucrezi doar tu (fara sa ai angajati) renteaza sa ai si 100 - 150 de instalari/luna bine platite.

P.S.: @bebelsat - uitandu-ma la cifrele scrise de tine pe board am impresia ca nu prea ai idee cu ce se manaca sectorul de instalari la oricare din DTH-uri. Cu toate acestea invitatia mea ramane in continuare valabila.
    Last edited by kodrix; 18th April 2008 at 00:42.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi blue

Quote Originally Posted by kodrix View Post
    Foarte corect ceea ce spune Fanta cu o mica precizare: daca lucrezi doar tu (fara sa ai angajati) renteaza sa ai si 100 - 150 de instalari/luna bine platite.

P.S.: @bebelsat - uitandu-ma la cifrele scrise de tine pe board am impresia ca nu prea ai idee cu ce se manaca sectorul de instalari la oricare din DTH-uri. Cu toate acestea invitatia mea ramane in continuare valabila.
    pai, sa fac niste mici precizari:nu lucrez doar eu ci am un angajat strict pe montari,am mai avut 2 dar neprinzind dolce-out,scule,2 auto,2 puncte de vinzare,montez max din 2005,digi de prin 2006,dar nu ca instalator autorizat de ei,boom de aprox juma de an-n am vazut nici un ban-dar la antenele montate le fac foto in continuoare.Sincer,eu cu fta si sharingul la max m am scos.Nu sunt ,,meserias''ca voi dar chestiile astea le am facut cu placere.stiu,2005,2006,2007 mergea treaba si la intern dar si la export,dar ce sa i faci mie mi placea sa ma joc si sa invat ,,cu toroidala''...
    Te sun miine,n am vrut sa deranjez seara...

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default digi

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    pai, sa fac niste mici precizari:nu lucrez doar eu ci am un angajat strict pe montari,am mai avut 2 dar neprinzind dolce-out,scule,2 auto,2 puncte de vinzare,montez max din 2005,digi de prin 2006,dar nu ca instalator autorizat de ei,boom de aprox juma de an-n am vazut nici un ban-dar la antenele montate le fac foto in continuoare.Sincer,eu cu fta si sharingul la max m am scos.Nu sunt ,,meserias''ca voi dar chestiile astea le am facut cu placere.stiu,2005,2006,2007 mergea treaba si la intern dar si la export,dar ce sa i faci mie mi placea sa ma joc si sa invat ,,cu toroidala''...
    Te sun miine,n am vrut sa deranjez seara...
    roaga l pe fanta,are ceva relatii...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default caut dth...

caut relatie serioasa la rcs-rds=digitv

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fanta spune-mi te rog daca Mirosat mai vinde echipamente digi tv.daca da te rog sa-mi spui unde sa ma adresez pt un contract de colaborator

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default mirosat

Quote Originally Posted by marco1969 View Post
    Fanta spune-mi te rog daca Mirosat mai vinde echipamente digi tv.daca da te rog sa-mi spui unde sa ma adresez pt un contract de colaborator
    Asteapta ca vei primi sigur un raspuns...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)