Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Ce imagine tine minte subtitrarile la fel ca si Gemini

Clonele au picat...Gemini este trecutul pentru clone...

Despre viitor: alta imagine dar care

Sitie cineva vreo imagine care sa nu uite subtitrarea cand schimbi de pe un canal pe altul, la fel ca Gemini 4.31 ?
    Adica setezi O DATA subtitrarea pe romaneste si dupa o tine minte can revii pe acel canal....

Hai va rog dati-mi un raspuns.
    Astept opinia voastra
    DM 800 HD . DM 500 . O oala de 0.9 m

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu am gasit vreuna care sa nu tina minte setarile, cu exceptia GP.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@SatWien fan pli?:P) intreb daca ai incercat sa bagi pli iolite direct in flash cum se comoprta ca spatiu si ca lucru:P) io testez gp:P)

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

EDG-Nemesis 4.0 DM500.img , cel putin pana la primul reboot,subtitrarea ramane memorata.
    VU+SOLO SE V2,DM 800hd Triax TDS110 H-H Inverto bk ultra
    ..........95*e >>>>>>0<<<<<< 45*w..........

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sinangel View Post
    @SatWien fan pli?:P) intreb daca ai incercat sa bagi pli iolite direct in flash cum se comoprta ca spatiu si ca lucru:P) io testez gp:P)
    In flash am tinut intotdeauna imaginea originala DMM, oricat de veche ar fi. Este suficient loc pe USB si CF pentru a ma juca cu imaginile "after-sale"!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pli-urile au preinstalata optiunea de alegerea a limbii subtitrarii.
    Gemini-urile au posibilitatea descarcarii de pe propriul server a plugins-ului respectiv: Language preference
    EDG-urile: poti instala manual plugins-ul si dai dreturi 755 la fisierul setup_language.so
    Nabilo: nu mai stiu ca de mult n-am lucrat cu el
    Descarca de aici: language preference.rar - 0.01MB

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai oameni buni, mai incercati si alte imagini, nu va mai maritati cu una singura! Sunt imagini foarte bune facute de rusi, de turci, de italieni, de nordici. De ce trebuie sa fie neaparat una care seamana cu GP? Face-ti abstractie de preferintele altora si cautati o imagine care va satisface dorintele proprii, nu pe ale altora. Ma uitam acum si am descoperit ca am instalate 16 imagini (pe CF si USB), practic le testez macar cateva zile pe toate care apar. O singura data m-am oprit mai mult timp la una (TDW) care mi-a placut fiind foarte rapida. Dar cum e_m_u-rile mergeau prost, am revenit la PLi-ul Iolite (aparut in decembrie 2007!). Asta imi place mie si nu am incercat sa conving pe nimeni ca e cea mai buna. E cea mai buna pentru mine, dar poate e o catastrofa pentru altii asa ca, cel mai bine, testati si decideti singuri!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dintre toate imaginile PLI de aici : http://www.pli-images.org/downloads.php?cat_id=8 , e cel mai indicat sa o montez pe ultima ? Mai exact PLi® Iolite 2008 Edition - for the Dreambox DM500 ?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, aia e cea mai recenta.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cu siguranta TGP 4.4.0 va tine minte titrarile , la fel ca pana acum Evident ii va tine minte si pe cei care au mai ramas de "titrat"

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Man, m-ai spart! Mai lasă-i bre să respire!

TGP 5.0.0 cred că va "titra" chiar şi clonele de pe rafturi, din cutii.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by first_zipper View Post
    Pli-urile au preinstalata optiunea de alegerea a limbii subtitrarii.
    Da, ai perfecta dreptate! Setezi limba preferata pentru subtitrare si ti-o alege automat, daca este disponibila, chiar daca e prima data cand intri pe canalul respectiv.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default PLI Iolite 2008 Edition

Am incercat si eu aseara sa instalez imaginea asta (DVB - DM500s ..adica "clona" - a scapat de o moarte subita) si atunci cand ajunge la 87% (writing cramfs partition), sta...si sta si incepe sa creasca un nr in dreapta lui 87%, dupa vreo 4 ore era la ~14000 dupa care am adormit. Din pacate, cand m-am trezit azidimineata laptopul ramasese fara baterie iar dreamu mi-l scosese maica-mea din priza.
    1. De ce dureaza atat de mult?
    2. Ce se poate face pt ca nu pot sa ma conectez la el (eu ma legam la el printr-un router wireless) iar acum nu am cum...nu am cablu null modem doar de retea si inca unul cross-over .
    Plzzzzzzzz help. 10x.
    Last edited by doftoru; 17th April 2008 at 11:40.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by doftoru View Post
    Am incercat si eu aseara sa instalez imaginea asta (DVB - DM500s ..adica "clona" - a scapat de o moarte subita) si atunci cand ajunge la 87% (writing cramfs partition), sta...si sta si incepe sa creasca un nr in dreapta lui 87%, dupa vreo 4 ore era la ~14000 dupa care am adormit. Din pacate, cand m-am trezit azidimineata laptopul ramasese fara baterie iar dreamu mi-l scosese maica-mea din priza.
    1. De ce dureaza atat de mult?
    2. Ce se poate face pt ca nu pot sa ma conectez la el (eu ma legam la el printr-un router wireless) iar acum nu am cum...nu am cablu null modem doar de retea si inca unul cross-over .
    Plzzzzzzzz help. 10x.
    Ai o singura solutie, instalezi img. cu DreamUp prin cablu serial ( null modem ) pe care-l poti cumpara cu 5...6 ron de la orice magazin cu componente pc.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default da..dar,

se pare ca astia din craiova sunt nebuni... intreb de cablu null modem si ma intreaba ce e ala. Pana la urma ma descurc eu dar, la cablu null modem, o mufa este rs232 cea care intra in dream, iar in partea cealalta ce tre sa fie..ca la calc nu am decat cea cu 15 pini sau usb..deci?
    si la intrebarea de ce dureaza atat de mult sa instalez pli iolite 2008 stie cineva raspunsul? Satwien sau first_zipper care stiu ca aveti aceasta img instalata... any help? la 87% incepe sa creasca langa el un nr care atunci cand am ajuns la 15000(dupa vreo 3-4 ore) am adormit, si nu stiu cat mai trebuia sa astept. deci?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)