Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10

Thread: Cumpar

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Cumpar

Cumpar carcasa dream 500 caci al meu l-am taiat cu flexul ca sa-i pot pune un cooler deasupra procesorului taierea fiind necesara sa aiba aer de turatie mai rapida. Am dreamul cumparat de la elstar de vre-o 5 luni si mai am peste 1 an jumatate garantie dar daca l-am taiat pierd garantia,asa ca ar fi bun sa am o carcasa originala.S-ar putea sa mearga si carcasa de clona,dar nu stiu daca are tabla aceiasi grosime si cand il pun pe cantar cei de la elstar sa descopere improvizatii.Ce am pus in el cooler si radiatoare le dezlipesc dar cu carcasa taiata cu flexul nu-i a buna,de aceea care aveti ofer pret serios.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

da pe spate nu avea si un sigiliu de garantie ce faci cu ala daca l-ai rupt?

adios amigo

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    da pe spate nu avea si un sigiliu de garantie ce faci cu ala daca l-ai rupt?

adios amigo
    Sigiliul este l-am deslipit usor dar deocamdata merge bine dreamul dar e bine sa ma pregatesc din timp caci niciodata nu se stie.In prima faza cand l-am taiat am zis ca nu-mi trebuie garantie dar 780 ron nu se iau din drum,mai bine sa nu se strice.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

atunci poate sa te ajute careva cu o conserva moarta

ps: urata modificare i-ai facut, cu piulite de 8...sa le fii pus invers in cutie si nu afara, sa fii vopsit carcasa cu un spray...si ca sa arate si mai fain iti faceai un logo gelu_dh si dream...sa-i placa ochiului ca daca il vezi asa zici ca a facut primu razboi.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    atunci poate sa te ajute careva cu o conserva moarta

ps: urata modificare i-ai facut, cu piulite de 8...sa le fii pus invers in cutie si nu afara, sa fii vopsit carcasa cu un spray...si ca sa arate si mai fain iti faceai un logo gelu_dh si dream...sa-i placa ochiului ca daca il vezi asa zici ca a facut primu razboi.
    Da ai dreptate se v-a modifica,mersi ai ochi super.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Da ai dreptate se v-a modifica,mersi ai ochi super.
    nu ti-am spus-o cu rautate

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Default au

Ma doare capu`

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cumpar carcasa dream 500 caci al meu l-am taiat cu flexul ca sa-i pot pune un cooler deasupra procesorului taierea fiind necesara sa aiba aer de turatie mai rapida. Am dreamul cumparat de la elstar de vre-o 5 luni si mai am peste 1 an jumatate garantie dar daca l-am taiat pierd garantia,asa ca ar fi bun sa am o carcasa originala.S-ar putea sa mearga si carcasa de clona,dar nu stiu daca are tabla aceiasi grosime si cand il pun pe cantar cei de la elstar sa descopere improvizatii.Ce am pus in el cooler si radiatoare le dezlipesc dar cu carcasa taiata cu flexul nu-i a buna,de aceea care aveti ofer pret serios.

data viitoare foloseste banda adeziva dubla se lipeste minunat daca cureti carcasa inainte de a lipi iti va tine o vesnicie si nu o sa mai ai probleme cu garantia.......

normal ar fi fost sa fi intrebat aici pe forum despre cum se putea raci conserva .......pt a fi evitat aceasta meserie de sudor......

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Să moară Ţac şi Pac, e cel mai tare modding din câte am văzut!
    Poate se face şi un sticky "Dreambox Modding"!
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta e modificarea interioara cu cele 2 radiatoare unul pe procesor,iar alt radiator pe cooler,apoi am taiat carcasa cu flexul ca sa traga aerul coolerul mai repede astfel ca carcasa e rece complet,iar dreamul nu mai are nevoie de reboot decat foarte des,zburda nu alta.

Ramane valabil anuntul cine are o carcasa de dream o cumpar ca sa-l am intact in caz ca se strica,ceea ce nu cred caci nu are cum sa se strice are racire,motor nu folosesc la el deci sper sa tina mult,oricum am de gand sa-mi iau HD.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)