Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    snowboarder Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Taxi: Logan in loc la Mercedes

Ieri in Lindau am Bodensee

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

aratä ca o p..ä LILA
    adevärul este inventia unui mincinos

Dreambox member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Bine ca va-ti nascut toti in Ferrari...asta e pentru segmentul low-cost e o masina buna.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clader View Post
    Bine ca va-ti nascut toti in Ferrari...asta e pentru segmentul low-cost e o masina buna.
    Nu s-a nascut nimeni in Ferrari da loganul nu e masina ci o clona ieftina.Vezi discursul lui KB cu clonele la DB.

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

Care-i mirarea? N-aţi văzut ˝The Bourne Ultimatum˝? Poliţaii din Maroc fugeau după Bourne cu o Dacia Logan O fi rămas fără Peugeot-uri..
    http://cafeina.ro/dacia-logan-in-bourne-ultimatum

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevăru' e că în Logan intră lejer 6-7 infractori marocani pe bancheta din spate.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

man, pentru mine logan e masina de mers la instalari antene, asa ceva le-am luat colaboratorilor. incap multe echipamente in ea. pentru familie am un renault megane, e din toate punctele superior loganului.

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu ma pot abtine sa fac o remarca despre unii care s-au stabilit "afara" (si mai si exagereaza cu a ne sublinia asta), oameni care brusc au devenit altii si uita originile. Oare cati din ei au avut tatic cu dacie la bloc, care sufla in jiglere si o spala cu galeata duminnica? Multi. Fireste, depinde si de varsta si aceeia care nu au apucat sa vada asta nu stiu despre ce vorbesc.Brusc, tot ce e in romania e de cacat(chiar daca asa e) brusc dacia logan e de rebut, etc(nu am logan) Sa compari o masina ca e fabricata in romania sau ca e rebut renault, etc imi suna a teribilism si refulare post decembrista. Renault fabrica la greu si in turcia si tot romanii se feresc sa cumpere lucruri "made in turkey" ca e proaste. Sunt bune de la C&A din Viena sau etc dar tot in turcia sau china sunt facute. Sunt convins ca sunt sute de mii de emigranti romani pe afara care o duc de zeci de ori mai prost decat multi de aici, chiar daca sunt "simpli" angajati in romania. Totul tine de cat te duce capul. Atat. Si daca pe unii atat ii duce capul sa faca "fite" despre o masina sau alta.......asta e. Pentru mine masina e un mijloc de deplasare. Atat. O spal de doua ori pe an. E un obiect de care ma folosesc. Ca si masina de spalat. Ma intreb cati romani de afara au cumparat logan din sutele de mii de bucati vandute? Foarte putini sau nici macar unul. De ce? Ca e fabricata in romania si e de cacat. Dar sutele de mii de nemti, italieni, austrieci, etc de ce au cumparat? E prosti sau sarantoci dom`le. Suntem noi romanii de afara destepti si nu luam. Ca nu e oferta. Am cunoscut oameni in italia care erau muritori de foame dar aveau VW passat. Ca da bine domnu cand vine la moldova in vizita.

PS. Nu ma adresez nimanui personal, e o constatare si chiar poate fi tratat ca un pamflet
    --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nokia View Post
    Nu ma pot abtine sa fac o remarca despre unii care s-au stabilit "afara" (si mai si exagereaza cu a ne sublinia asta), oameni care brusc au devenit altii si uita originile. Oare cati din ei au avut tatic cu dacie la bloc, care sufla in jiglere si o spala cu galeata duminnica? Multi. Fireste, depinde si de varsta si aceeia care nu au apucat sa vada asta nu stiu despre ce vorbesc.Brusc, tot ce e in romania e de cacat(chiar daca asa e) brusc dacia logan e de rebut, etc(nu am logan) Sa compari o masina ca e fabricata in romania sau ca e rebut renault, etc imi suna a teribilism si refulare post decembrista. Renault fabrica la greu si in turcia si tot romanii se feresc sa cumpere lucruri "made in turkey" ca e proaste. Sunt bune de la C&A din Viena sau etc dar tot in turcia sau china sunt facute. Sunt convins ca sunt sute de mii de emigranti romani pe afara care o duc de zeci de ori mai prost decat multi de aici, chiar daca sunt "simpli" angajati in romania. Totul tine de cat te duce capul. Atat. Si daca pe unii atat ii duce capul sa faca "fite" despre o masina sau alta.......asta e. Pentru mine masina e un mijloc de deplasare. Atat. O spal de doua ori pe an. E un obiect de care ma folosesc. Ca si masina de spalat. Ma intreb cati romani de afara au cumparat logan din sutele de mii de bucati vandute? Foarte putini sau nici macar unul. De ce? Ca e fabricata in romania si e de cacat. Dar sutele de mii de nemti, italieni, austrieci, etc de ce au cumparat? E prosti sau sarantoci dom`le. Suntem noi romanii de afara destepti si nu luam. Ca nu e oferta. Am cunoscut oameni in italia care erau muritori de foame dar aveau VW passat. Ca da bine domnu cand vine la moldova in vizita.

PS. Nu ma adresez nimanui personal, e o constatare si chiar poate fi tratat ca un pamflet

tare bine mai zici,Nokia...si esti si aproape de adevar,dar uiti si din cei ramasi in tara,"parvenitii",milionarii de carton care inainte de a urca intr-o masina luata de ei cu ocazia unui "tun" nu stiau pe ce banda se merge ca pieton,daramite cu o masina.....iar ptr majoritatea de afara un vis ca in cel mai scurt timp sa aiba o masina sa mearga sa le arate la dushmani ca a facut si dres.....restul,incuiati ca mine si multi altii ne lasam "rablele" prin Spania,Italia,Anglia,ajungem in 10-12 ore in tzara si inchiriem Logan-uri si alte matizuri sau Solentza ca sunt cele mai indicate ca sa dam/nu dam bine la dushmani,nu-i asa?

Muuuuulti fitzoshi mai sunt afara,
    Dar si-n tzara sunt "la greu"!

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DINUS View Post
    "parvenitii",milionarii de carton care inainte de a urca intr-o masina luata de ei cu ocazia unui "tun" nu stiau pe ce banda se merge ca pieton,daramite cu o masina.....iar ptr majoritatea de afara un vis ca in cel mai scurt timp sa aiba o masina sa mearga sa le arate la dushmani ca a facut si dres.....restul,incuiati ca mine si multi altii ne lasam "rablele" prin Spania,Italia,Anglia,ajungem in 10-12 ore in tzara si inchiriem Logan-uri si alte matizuri sau Solentza ca sunt cele mai indicate ca sa dam/nu dam bine la dushmani,nu-i asa?
    E plina romania de asa ceva si nu ducem lipsa. Poate sunt si pe "afara" da nu ii vedem noi. Nu asta ma deranjeaza. Asta e, traim cu ei pe aici, ii toleram, o sa se cearna de la sine. Accentul era pus pe cei care pleaca de aici din te miri ce sat si in scurt timp devin "mari si tari" ca sunt in italia, germania sau etc si au un passat SH. Uita brusc sa vorbeasca romaneste si cand ii auzi baga tare cu accent local. Ma amuza la maxim. Ii auzi mai ales pe aia din italia care datorita asemanarii limbii, inventeaza cuvinte: am auzit la tv pe una mandra care spunea: siguramente....... Te doare capu`
    Fireste, sunt si destui care au bunul simt sa stie de unde au plecat, sa accepte situatia asa cum e, sa fie multumiti si fericiti cu traiul de "acolo" Bravo lor si succese maxime. Si nu simt nevoia sa epateze si sa ne atraga atentia cu supraevaluarea lor ca ei sunt mari si tari: gigispania, adifranta, cornelaustria, floringermania. Si brusc isi baga p....a inel de logan romanesc. Nu sunt patriot, ma cac in ea de tara(traiesc bine si nu-mi pasa) dar ma uit la neamul asta istoric de tradatori si ma intreb? de ce nici o companie franceza de aici nu cumpara nimic in afara de renault, peugeot, etc? si nici macar pahare de plastic, creioane altele decat "made in france" De ai dracu` probabil.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Tot masina de cacat ramine.Ieftin si bun inca nu s-a inventat inca.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu fac ceva pe Ferrari , asta se stie , si intre un Testarossa si un Renault 12 , clar merg langa Renault sa ii fac o poza .

[img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/Paris/DSCF2116.jpg[/img]
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/Paris/DSCF2117.jpg[/img]
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/Paris/DSCF2118.jpg[/img]
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/Paris/DSCF2119.jpg[/img]
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/Paris/DSCF2120.jpg[/img]
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/Paris/DSCF2121.jpg[/img]

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi View Post
    Tot masina de cacat ramine.Ieftin si bun inca nu s-a inventat inca.
    Asa este. Mai ales ca daca vi cu logan de afara (si nu passat SH) este evident ca esti ca masina.

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Ma gandesc si imi dau seama cu groaza cati oameni de cacat pot fi in germania, italia si alte tari UE. Groaznic.
    Multimea de fraieri loganisti:
    http://www.dacia-club.de/forum/
    http://www.1ro.de/dacia/forum/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)