Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Locul 1 pentru cea mai buna echipa in Romania !

1 Steaua Bucuresti 28 19 5 4 37-15 (22) 62 (+20)
    2 CFR Cluj 28 18 6 4 45-22 (23) 60 (+1
    3 Rapid Bucuresti 28 15 7 6 43-23 (20) 52 (+10)
    4 Unirea Urziceni 28 13 11 4 33-20 (13) 50 (+5)
    5 Dinamo Bucuresti 28 14 7 7 42-27 (15) 49 (+7)
    6 Poli Timisoara 28 14 7 7 48-36 (12) 49 (+10)
    7 FC Vaslui 28 10 11 7 38-26 (12) 41 (-1)
    8 Gloria Bistrita 28 9 9 10 29-35 (-6) 36 (-6)
    9 Otelul Galati 28 11 3 14 37-45 (- 36 (-6)
    10 Universitatea Craiova 28 10 5 13 30-37 (-7) 35 (-7)
    11 Pandurii Tg Jiu 28 9 6 13 31-36 (-5) 33 (-9)
    12 Politehnica Iasi 28 8 6 14 29-38 (-9) 30 (-12)
    13 Dacia Mioveni 28 7 8 13 23-34 (-11) 29 (-13)
    14 Farul Constanta 28 6 10 12 16-28 (-12) 28 (-14)
    15 Gloria Buzau 28 7 7 14 26-45 (-19) 28 (-14)
    16 Ceahlaul Piatra Neamt 28 7 5 16 23-37 (-14) 26 (-16)
    17 U Cluj 28 4 11 13 30-43 (-13) 23 (-19)
    18 UTA Arad 28 5 8 15 23-36 (-13) 23 (-19)

http://www.liga1.ro/

Forzza Rapid ! Nu dorim ca cei umiliti de Anorthosis sa ne faca de ras in CL.

Ce super echipa are Steaua ! Un super investitor !

Mi-e mila de clujeni....ati sperat 28 de etape......va vedeati in CL....s-a facut lumina si visul s-a terminat.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ciobanul ar vinde-o/cumpara-o si pe măsa numai sa nu termine cei din afara Tiganiei , pe locul 1 .

Asteptam sa ne amuzam la alegeri cand va lua 1.5% ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

O sa faca un kkt in CHAMPIONS LEAGUE.Cu asa echipa la Steaua,ca de obicei,nu trece de grupe!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

...............................................

no comment.
    stelistii stiu de ce.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Forzza Rapid ! Nu dorim ca cei umiliti de Anorthosis sa ne faca de ras in CL.

Fanta
    La cum a jucat in acest retur CFR-ul, ai perfecta dreptate, nu merita mai mult de Intertoto.

Good To Be Bad Teacher
    Posts Thanks / Likes

CFR nu joaca nimic, nu is in stare sa cumpere arbitri, nici adversari.
    Steaua parca joaca ceva mai bine, macar dau goluri din faze fixe, insa la partea a doua cu arbitrii si adversarii, tre sa recunoastem ca Becali e superinvestitor, nu ca astia de la noi din Cluj.
    All bound for Mu Mu Land

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Eu, ca suporter stelist, prefer sa imi pastrez coloana vertebrala si sa nu ma bucur la o eventuala victorie a Stelei.
    Toata lumea vede ca Steaua a platit tot returul...
    Cum naiba, cu aceiasi jucatori, in tur au avut rezultate execrabile, apoi, in retur, s-a intamplat magia ?

Iar unde nu s-a putut pe teren, s-a putut la masa verde.

Eu cred ca la mijloc este influenta majora a caselor de pariuri, care au insistat ca titlul sa se joace pana in ultima etapa.

Decat sa se faca de ras in CL, unde n-a batut pe nimeni, Steaua ar face bine sa stea acolo unde poate, Uefa sau Intertoto.

Si nici restul echipelor nu sunt mai breze, CFR, Rapid, Dinamo n-au facut nimic in CL de peste 10 ani...

Cele 2 locuri se datoreaza Stelei de pe vremea lui Titi Dumitriu...
    Sper la anul sa nu le mai avem...

Good To Be Bad Teacher
    Posts Thanks / Likes

In orice caz e de preferat sa nu ajunga CFR in Champions League(nici macar de pe locul 2).
    Daca cumva termina pe 2 , desi nu mai cred nici asta, ar merge in UEFA pierzind barajul.

Daca ar termina Rapidul pe 2 ar avea sanse reale fata de CFR sa ajunga in grupe.
    Succes Steaua in CL, desi ma indoiesc ca va avea vre-o echipa romaneasca asa ceva.
    All bound for Mu Mu Land

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Clujul a reusit sa stea atata vreme pe primul loc datorita faptului ca in tur au beneficiat de ajutorul arbitrilor si de apatia atat in teren cat si in afara lui a celorlati concurenti.Acum ca nu mai beneficiaza de ajutor si nici nu mai joaca absolut nimic arata exact ca o divizionara b.Sa nu uitam nici de prostia si incompetenta conducatorilor la care nu am constatat decat atacuri si declaratii tampite.Mie mi se pare butoiasul asta de Muresan un tembel desavarsit care alaturi de Iancu puscarie ,ciobanul becalian si borcica au afundat fotbalul romanesc intr-o cloaca desavarsita.Cu sprijinul direct al prezidentului Sandu a vesnic smecherului Mitica si a slugutei Lupescu.Bravos natiune ai campionatul si oamenii pe care ii meriti.Nu vom ajunge niciodata la nivelul fotbalului mare cu un asemenea gen de campionat.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Cele 2 locuri se datoreaza Stelei de pe vremea lui Titi Dumitriu...
    Sper la anul sa nu le mai avem...
    Esti paralel de regulile UEFA Coeficientul fiecarei tari/echipe se calculeaza pe baza rezultatelor obtinute in ultimii 5 ani.
    In acest clasament Steaua Bucuresti ocupa locul 27 in Europa !

27Steaua BucurestiRom5.430011.815026.555010.74004.858059.398

Anorthosis Famagusta echipa ce s-a distrat cu amaratii din Cluj ocupa locul 193.

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...trank2008.html

lasati-o mai usor cu arbitrii...in tur din 17 meciuri , 9 le-ai castigat pe MARI greseli de arbitraj.

FOTBALUL adevarat se joaca DOAR in Bucuresti....echipele din provincie sunt echipe de esalon inferior.
    In ultimii 28 de ani provincia a castigat un singur campionat.(Craiova in 1991).

E prea mare diferenta intre Steaua si restul echipelor de pluton ce au marea onoare sa fie participante in aceasi competitie cu prima echipa campioana europeana din est.Fi-ti mandrii clujenilor ca Steaua a jucat un meci in Gruia...asta e o performanta pentru echipa voastra....in rest daca va arat poza a 7 jucatori din echipa CFR-ului pariez ca nu stiti cum se numesc , numarul de pe tricou sau nationalitatea.
    Chiar asa...in Cluj doar Universitatea conteaza...CFR-ul e un fel de Aversa in Bucuresti.

CFR Cluj - Anorthosis Famagusta 1-3 ! mercenarii au facut de ras fotbalul romanesc
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Lasa ca nu e singura echipa romaneasca care s-a facut de ras...

Cum se numeau echipele alea ?
    17 Nentori, Fram Reykjavik, pescarii anonimi, bucatarii fotbalisti, etc.
    Toti au avut o ciuca a batailor... ghici cine ?

E lucru cert, echipele din Bucuresti au avantaje enorme din partea tuturor.
    Si auzi pe ce motiv, sa fie campioana Steaua, ca cica CFR ne face de rusine...

Pai de ce nu o puneti campioana pe UTA, ca aia i-au batut pe olandezi... nu s-a facut de rusine.

Cand o fi Steaua buna, sa bata si ea ceva in Europa, atunci sa merite si campionatul.
    Pana atunci, ea nu bate in Romania, decat cu ajutor masiv...

Rusine ca asta n-am mai vazut...

Pe aici,de la inceputuri. Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default @gabrield

Sigur esti suporter stelist?
    Eu unul nu prea cred.
    Nu asa se comporta un suporter ADEVARAT.

Cu scuzele de rigoare...
    barbone

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

lasati-o mai usor cu arbitrii...in tur din 17 meciuri , 9 le-ai castigat pe MARI greseli de arbitraj.
    - Steaua - CFR - 2 penaltiuri neacordate
    - Steaua - Urziceni - penalti neacordat, gol cu Dica calarindu-l pe Stelea
    - Rapid - FC Bricheta - ...
    - Vaslui - Steaua - Dorinel face semn unui jucator sa nu traga la poarta ( sa nu pateasca la fel ca bunica)
    - Steaua - Mioveni - table

Si mai e timp...
    Hai sa fim seriosi, CFR-ul daca ar fi cumparat arbitrii in tur, de ce n-ar fi facut-o si acum in retur?

Oricum, orice echipa va merge in CL va fi ciuca batailor...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Craiova in 1991 a facut eventul chiar ...Si daca nu avea "norocul" lu' Netoiu, vedea-l-as la parnaie si lu alde Staicu si Mititelu mai baga spaima si acuma in echipele "mari".

Fanta, vezi, cam aici incepi tu sa exagerezi. Sa caut topicurile in care ziceai ca "superechipa" este zob si ca ca "superinvestitorul" este un cioban? Eu stiu proverbul conform caruia "doar prostii nu-si schimba opiniile", dar daca te dai intotdeauna dupa cum bate vantul nu-ti garanteaza decat un renume de om neserios. Si e pacat. (parerea mea)

In ultimii 28 de ani provincia a castigat un singur campionat.(Craiova in 1991).
    Hai sa incepem sa socotim doar anii de dupa revolutie...pt ca restul anilor...ne mai aducem si noi aminte cum era si cum se castiga. Isi mai aduce cineva aminte de ce Gica Popescu era foarte iubit in Craiova? Cumva ca sarise gardul de la unitate, cand il luasera in armata ca sa il bage la Steaua? Sau isi mai aduce aminte cineva de meciul prelungit cu un sfert de ora, ca nu reuseau sa bata?

Nu asa se comporta un suporter ADEVARAT.
    Da, e adevarat. Un suporter adevarat trebuie sa fie multumit cand echipa lui este pe primul loc, no matter what. Nu conteaza ca Jiji a pupat in fund pe Dinamo, nu conteaza cand o echipa este zob si castiga cu arbitrii, nu conteaza absolut nimic. Doar ca echipa cu care tii tu sa fie pe primul loc, sa nu faca misto de tine pustii de la blocul vecin, cum ca tii cu echipa pierzatoare. Dupa ce treci de 12 ani incepi sa mai vezi si toata imaginea de ansamblu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dedicatie:

Un suporter al Stelei se duce la fan-shopul de la stadion:
    - Buna ziua! As dori un tricou cu Steaua va rog...
    - De care doriti? De jucator, de portar sau de arbitru?

PS: Si eu sunt de acord cu faptul ca in retur CFR-ul nu a jucat nimic si cu stilul asta n-are ce cauta in LC. Asta nu inseamna ca la acest moment exista o alta echipa in Romania care este mai buna ca ei. (pe teren)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)