Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry Antena 1 -un program platit de toti abonatii DTH + Cablu

Antena 1 a solicitat ca aceasta să fie scoasa din lista programelor libere la retransmisie !
    Rezulta ca absolut toti abonatii Cablu +DTH vor trebui sa plateasca o taxa indirect catre Antena 1.
    Daca asta este strategia antenei 1 de a recupa banii investiti in fotbal sa le fie rusine...

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by size View Post
    Antena 1 a solicitat ca aceasta să fie scoasa din lista programelor libere la retransmisie !
    Rezulta ca absolut toti abonatii Cablu +DTH vor trebui sa plateasca o taxa indirect catre Antena 1.
    Daca asta este strategia antenei 1 de a recupa banii investiti in fotbal sa le fie rusine...
    e optiunea lor de a cere sau nu bani operatorilor de cablu.
    acum poate fi "riscul" lor insa nu cred ca operatorii de cablu vor scoate din grilele lor acest post de televiziune. si trebuie sa recupereze si antena sau RCS banii investiti...din publicitate mira-m-as sa recupereze.
    daca liga e in ppv sau paytv nu e bine iar daca se cer alti bani pentru acoperirea cheltuielilor iar nu e bine.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

si in orasele unde au statii locale si transmit programele terestru, acoperind aproape un intreg judet, de unde au posibilitatea sa obtina un venit de la fiecare posesor de receptor tv? eu nu-i inteleg ce logica au.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    si in orasele unde au statii locale si transmit programele terestru, acoperind aproape un intreg judet, de unde au posibilitatea sa obtina un venit de la fiecare posesor de receptor tv? eu nu-i inteleg ce logica au.
    logica securistica sau "bata-n balta"
    acum au facut "calculelele". au "calculit", au "calculot" si... surpriza... nu iese. asa ca... ce ne facem? ii fortam pe cablisti. prosti or fi sa plateasca. ce m-as bucura sa nu se mai uite nimeni la antene. doamne, ce strategie...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

No...sa-si f*ta voiculescu postu'. E cam acelasi cacat care vor/vroiau sa-l faca nemtii cu rtl/pro7/etc, doar ca astea-s incomparabil superioare jenibilitati a1. Cum dreq sa platesc pentru asa ceva?Cum pot ei sa aiba pretentia sa se plateasca in plus pentru asa o grila? Pentru liga1 ? ...traiasca sharingu si moscurile in cazu' asta.
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Stai linistit! Si pana acum Antena 1 a fost si este platit de catre cablisti in zonele unde nu se receptioneaza terestru , si iti spun eu din experienta nu este un program ieftin.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    Stai linistit! Si pana acum Antena 1 a fost si este platit de catre cablisti in zonele unde nu se receptioneaza terestru , si iti spun eu din experienta nu este un program ieftin.
    de cablistii care nu sunt in acc.s-ar putea sa boicoteze iarasi cablistii pe antena 1.adika sa se faca noapte pe cablu si satelit cum s-a mai facut o data
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boy2good View Post
    de cablistii care nu sunt in acc.s-ar putea sa boicoteze iarasi cablistii pe antena 1.adika sa se faca noapte pe cablu si satelit cum s-a mai facut o data
    Nu mai spun ca ANTENA 2 si EUFORIA acum un an in urma incerca marea cu degetul de a le baga in EXTRABAZA la toti furnizorii de CATV

Posts Thanks / Likes

cablistii platesc chiria pe decodoarele powerwu date de intact. am discutat cu cineva de la upc deva despre aceasta problema, antena 1 ia bani de la cablisti pe antena 2 si euforia, antena 1 si antena 3 sunt distribuite gratuit societatilor catv, dar se plateste chirie pe decodor.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cablistii platesc chiria pe decodoarele powerwu date de intact. am discutat cu cineva de la upc deva despre aceasta problema, antena 1 ia bani de la cablisti pe antena 2 si euforia, antena 1 si antena 3 sunt distribuite gratuit societatilor catv, dar se plateste chirie pe decodor.
    va spun eu cum stau lucrurile...
    se cere o chirie pe decodor power vu de 150-200 euro +tva/luna...o suma sa zicem modica
    in ianuarie am fost anuntati ca incepind cu data de ..... (in functie de fiecare firma, cind ii expira acordul de retransmisie, oricum in cursul acestui an) vom plati o suma de 0,4 euro+tva/abonat/luna pentru toate cele 4 canale...obligatoriu la pachet...
    in martie scandal la cna...cablistii reclama cererea antena1, la cablistii profesionisti membri ACC se pare ca au cerut doar 0,3 euro/abonat...cu ceva reduceri de volum pentru marii consumatori...
    asa sta treaba...Dumnezeu cu mila mai departe...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    va spun eu cum stau lucrurile...
    se cere o chirie pe decodor power vu de 150-200 euro +tva/luna...o suma sa zicem modica
    in ianuarie am fost anuntati ca incepind cu data de ..... (in functie de fiecare firma, cind ii expira acordul de retransmisie, oricum in cursul acestui an) vom plati o suma de 0,4 euro+tva/abonat/luna pentru toate cele 4 canale...obligatoriu la pachet...
    in martie scandal la cna...cablistii reclama cererea antena1, la cablistii profesionisti membri ACC se pare ca au cerut doar 0,3 euro/abonat...cu ceva reduceri de volum pentru marii consumatori...
    asa sta treaba...Dumnezeu cu mila mai departe...
    Mda cam asa stau lucrurile , sa vedem cum firmele care au inca abonamente de cacao cum se mai pot sustine si cum se pot mentine pe piata ca deja incep sa se ridice preturile abonamentelor (vezi : DOLCE , BOOM si in curand altii chiar daca nu recunosc asta)

Posts Thanks / Likes

s-ar putea ca digi sa nu aiba parte de cosmarul asta, din cauza ca fiind amestecati cu intact in afacerea cu liga 1, mai pot semna si alte intelegeri pe parcurs. focus raman in continuare la 15 lei pachetul basic, se pare ca nici pe ei nu-i afecteaza acest lucru deocamdata.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

s-ar putea ca digi sa nu aiba parte de cosmarul asta, din cauza ca fiind amestecati cu intact in afacerea cu liga 1, mai pot semna si alte intelegeri pe parcurs. focus raman in continuare la 15 lei pachetul basic, se pare ca nici pe ei nu-i afecteaza acest lucru deocamdata.
    Nu pentru ca UPC si FOCUS din cate stiu eu si stiu bine sunt in plina dezvoltare , renovare si reabilitare chiar stau foarte bine statistic

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din cate stiu RCS si UPC sunt in consiliul director la ACC si daca asociatia hotareste scoaterea mufei pentru antene nu stiu daca o sa-i convina lui Voiculescu.Oricum o sa fie un mic razboi al nervilor din care pana la urma trebuie sa castige abonatii
    nɐɹ ǝɔɐɟ ǝs ıɯ ɐɔ sop ǝd ıʇǝıɹɔs ıɐɯ nu 'ǝɹq

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dudusaltan View Post
    Din cate stiu RCS si UPC sunt in consiliul director la ACC si daca asociatia hotareste scoaterea mufei pentru antene nu stiu daca o sa-i convina lui Voiculescu.Oricum o sa fie un mic razboi al nervilor din care pana la urma trebuie sa castige abonatii
    Exact cum au castigat si anul trecut in iarna cand se vroia crestrea taxei pt antene

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)