Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default asta chiar ca este BOMBA

la ora 17.47 pe gsp apare titlul:

http://www.gsp.ro/stire/lovitura-de-...-tv-62772.html

Lovitură de teatru īn chestiunea drepturilor TV! Liga şi cīştigătorii licitaţiei de 85 de milioane de euro nu au semnat īncă īnţelegerea.

"După 6 ore de negocieri pe care le-am purtat azi cu Valentin Alexandru, a apărut Dragomir, nervos pentru ca venea de la DNA, şi a spus că nu primeşte nici un contract", susţin reprezentanţii Antenei 1.

Īn schimb, Dragomir a chemat televiziunile la Ligă spunīnd că "Antena nu vrea să semneze contractul".

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Combinatii a la Mitica ..... Ori s-a imbatat Mitica ori l-au frecat tare la DNA si era nervos ... M-are ce face , si il va semna , degeaba bate Vantu in geam ....

Si se mai mira cineva ca miticii nu sunt bine-vazuti nicaieri ....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default s-a facut din nou intuneric

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Combinatii a la Mitica ..... Ori s-a imbatat Mitica ori l-au frecat tare la DNA si era nervos ... M-are ce face , si il va semna , degeaba bate Vantu in geam ....

Si se mai mira cineva ca miticii nu sunt bine-vazuti nicaieri ....
    "AVOCATII LIGII NU VOR FI DE ACORD CU CE VREA ANTENA"

DRAGOMIR: "ANTENA 1 SI RCS VOR SA INCALCAM LEGEA, NU SEMNAM NIMIC"

Seful de la Liga, Dumitru Dragomir a spus ca Antena 1 impreuna cu RCS, castigatorii drepturilor de televizare, vor sa incalce legea. "Nu semnez niciun contract, reprezentantii RCS&Antena 1 vor sa incalcam prevederile din caietul de sarcini si implicit, legea. Avocatii Ligii nu vor fi de acord cu asta”, a spus Dragomir pentru ProSport.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

tot din prosport...
    Dumitru Dragomir a declarat că Antena 1 īmpreună cu RCS, cāştigătorii drepturilor de televizare ale Ligii 1, vor să īncalce legea cerānd LPF unele "facilităţi" interzise prin caietul de sarcini. Astăzi, reprezentanţii consorţiului Antena 1 si RCS au purtat negocieri intense cu reprezentanţii LPF fară să ajungă la o īnţelegere.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Butoane si oase...aste e fotbalul romanesc si conducatorii lui!

Banned

Posts Thanks / Likes

Da , pierde Mitica comisionul de la Vantu si acum face pe dracu-n-patru sa le puna in bete alora ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

ar fi culmea sa constatam ca in Romania nici macar o licitatie cu strigare nu poate fi corecta...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pai stati ca nu inteleg: daca este licitatie cu strigare, s-au spus conditiile de la bun inceput si pe alea s-a licitat. Ce anume mai "negociaza"? Ce facilitati?
    "După 6 ore de negocieri pe care le-am purtat azi cu Valentin Alexandru, a apărut Dragomir, nervos pentru ca venea de la DNA, şi a spus că nu primeşte nici un contract", susţin reprezentanţii Antenei 1.
    6 ore de negocieri pentru ce?
    Daca era totul alb ca laptele, veneau 2 neni, semnau si gata.

Bla bla bla... Mentor
    La malul mării... Negre(Ro) si/sau a Nordului (N)
    Posts Thanks / Likes

Question

Quote Originally Posted by Rover View Post
    Pai stati ca nu inteleg: daca este licitatie cu strigare, s-au spus conditiile de la bun inceput si pe alea s-a licitat. Ce anume mai "negociaza"? Ce facilitati?
    6 ore de negocieri pentru ce?
    Daca era totul alb ca laptele, veneau 2 neni, semnau si gata.
    Probabil orele de difuzare ale partidelor, zilele... Am citit undeva parca despre posibilitatea ca nea Mitica sa vrea ca toate partidele din aceeasi zi sa se dispute la aceeasi ora... De aici si ... +
    Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yogipiti75 View Post
    Probabil orele de difuzare ale partidelor, zilele... Am citit undeva parca despre posibilitatea ca nea Mitica sa vrea ca toate partidele din aceeasi zi sa se dispute la aceeasi ora... De aici si ... +
    Era vorba doar de ultima etapa

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

mda...este simplu...castigatorii au incercats a schimbe niste prevederi din contract, liga nu a vrut iar in final Antena1-Rcs a semnat in varianta initiala...lucru confirmat de un executor judecatoresc...miine dimineata totul este in ordine, Liga va semna si ea...

Cristi Creţu a dezvăluit pentru Prosport povestea drepturilor de televizare pentru Liga I, care par a lua o īntorsătură neaşteptată, după ce, azi, Dumitru Dragomir a spus că Antena 1 ar dori să aducă modificări īn contract, īn neconformitate cu legislaţia īn domeniu:

„La două zile după licitaţie noi am trimis un contract cu nişte modificări, care sunt confidenţiale. Astăzi la 11 ne-am īntālnit la Ligă şi am plecat de la următoarele premize: dacă ne īnţelegem semnăm contractul īn varianta dată, dacă nu ne īnţelegem semnăm aşa cum vrea Liga urmānd ca pe parcurs sa mai negociem īn privinţa neīnţelegerilor. La orele 16 am semnat contractul īn conformitate cu cerinţele Ligii. Totuşi, Valentin Alexandru, vicepreşedintele Ligii a refuzat să legitimeze īnţelegerea, motivānd că numai Dumitru Dragomir, preşedintele LPF poate face asta şi trebuie aşteptat, pentru că īn momentul acela nu era prezent īn sediul instituţiei. La orele 18 din păcate am fost poftiţi afară, pentru că se īncheiase programul." a spus Creţu, şeful departamentului sport la Antena 1.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

la telesport, in direct, becali a dezvaluit ce vroia Antena 1...acele clauze confidentiale...
    -inainte de meci, capitanii de echipa filmeaza publicitate la Arcul de Triumf
    -Simona Patruleasa da lovitura de incepere zice ca nu-i mistocareala
    -sa programeze Antena 1 orele de desfasurare ale meciurilor

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Confirm...am auzit si eu cu urechile mele.
    In chestii d-astea Becali nu prea face misto...!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa dai 85 mil si sa fii scos afara pe motiv ca s-a incheiat programul doar la noi se poate intampla. Lui Mitica nu i-a cazut bine deloc cine a castigat licitatia, si binenteles incearca sa faca orice pt a o anula.

Ce mai, traim in Romania...

Banned

Posts Thanks / Likes

Din cate se pare Antena 1/RCS au semnat , iar liga lui peste nu a semnat . Antena1/RCS pot da in judecata pe bani buni liga pentru chestia asta , ei au semnat in termenul legal . Mitica , nu te vad bine .....

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Sa dai 85 mil si sa fii scos afara pe motiv ca s-a incheiat programul doar la noi se poate intampla. Lui Mitica nu i-a cazut bine deloc cine a castigat licitatia, si binenteles incearca sa faca orice pt a o anula.

Ce mai, traim in Romania...
    In ce tara mai exista personaje ca Mitica de la Liga ? Poate mai e unul ca el in Gabon si altul in Guiana Ecuatoriala ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)