Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: eon si ss2

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default eon si ss2

Buna,
    am si eu o intrebare: Stie cineva cum mai merge downloadul programat prin EON si ce programe sunt mai bune pt asha ceva. Cele pe care le stiu eu nu le-am prea gasit niciunde pe net respectiv eonzfilemanager si eonzlistener. Unde le-as putea gasi?
    Am reusit ceva donload la 10mb/s cu ceva program eonz downloder dar informatia vine criptata si nu merge chiar cum ar trebui.
    Asteptcu nerabdare informatii despre tema asta.
    Va multumesc anticipat!

Member Mentor

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

Programele ti le dau eu, problema e: iti trebuie fza-uri sau efa-uri, esti inscris pe vreun grup de oen sau asa ceva?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu este neaparat necesar sa fii inscris pe vreun grup eon...dar este util. Daca vrei sa te inscrii pe un astfel de grup iti indic romania_eon de pe yahoo.Aici gasesti toate programele utile pt a putea face download de pe eon.Pt download trebuie sa folosesti Fazzt si EonFileFetchManager programe ce le gasesti pe romania_eon si how to-uri. Pt procurarea de anunturi trebuie sa folosesti Skynet-ul configurat anume pt primirea de anunturi.Le mai poti lua si de pe grup dar acolo nu sunt postate tot timpul.Daca vrei iti mai dau un site de unde poti procura anunturi si anume: http://members.lycos.co.uk/satpass/upload/index.php aici se posteaza zilnic de regula toate anunturile venite cu skynet-ul.Sper sa te descurci.Daca nu imi poti scrie pe [email protected] si iti voi da mai multe explicatii. Bafta!

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Multumesc mult de informatii. O sa incerc toate variantele. Sper sa reusesc.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Am revenit dupa cateva incercari. Am avut deja ceva probleme. Am ceva program care face fisiere *.fza dar se pare ca la parola pune "unknown".
    Stiti voi cumva de unde pot face rost de niste fisiere efa sau fza bune, sau cu ce program le pot crea? Merge downloadul cu 10-11 mb/s, singura problema este ca fisierele sunt criptate cu fish(cauza este cea de mai sus).
    O alta problema ar fi ca nu am gasit grupul romania_eon pe yahoo.

Va multumesc pt sfaturile voastre de pana acum si va mai cer un ultim efort.

PSoar pe eutelsat w3 mai exista eon?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)