Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ajutatima va rog mult mult mult

am un echostar dsb 707na
    e bun de ceva ? pot sa-i pun ceva pentru keys ? va rog spuneti-mi ce sa fac cu el multumesc

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by apri_syd View Post
    am un echostar dsb 707na
    e bun de ceva ? pot sa-i pun ceva pentru keys ? va rog spuneti-mi ce sa fac cu el multumesc
    nu stiu exact dar cred ca merge un soft de strong pe el
    dar o sa mai intreb si eu
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by apri_syd View Post
    am un echostar dsb 707na
    Pe echostar 707 nu se poate pune nici un patch.Patchul de la STRONG 61xx, se potriveste la Echostar 770.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

deci stiam eu ceva cu echostar 7 0 7 , dar numerele nu erau asezate in ordinea asta
    ci 7 7 0
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Exclamation 770 merge cu soft de strong 61x5

Am facut un experiment acum cativa ani cu un 770 pe care am incarcat, bootloader, aplicatie, patch, key, si lista canale.
    Functioneaza PERFECT si acum !
    Bineinteles intre timp aparusera cateva versiuni de software nou, si zeci de patch-uri, care TOATE au functionat corect !
    Din pacate suportul software pentru acest receptor este lasat balta !
    In schimb INCA receptionezi cu acest receptor aproape tot ce se poate receptiona in momentul de fata cu orice receptor, mai putin Irdeto2 bineinteles cu introducerea manuala sau pe SERIAL al cheilor valide !

Referitor la 707, sincer nu am vazut patch pentru receptor, nici nu am cautat vreo-data, insa ca ajutor poti sa cauti liste cu receptoare clone si mai mult ca sigur vei gasi un software compatibil.

In ultima faza cat am mai avut strong-ul 6155, la fel cautam software de la clone, insa am avut un soc in momentul in care am realizat ca TOATE clonele strong 61x5 AU AVUT ACELASI SOFT ! Bineinteles este vorba de softul de strong pe care i-l aveam pe receptor !

Mare atentie ! Vezi ce memorie are 707 al tau. Am vazut liste de clone GRESITE ! In sensul ca am vazut receptoarele strong 4125 si 4155 puse in aceasi categorie cu 2Mb flash amandoua ! Cea ce este fals pentru ca am cunoscut foarte bine familia de receptoare iar 4125 avea 1Mb iar 4155 era compatibil cu 4355 2Mb Ram !

Deci mare atentie pentru ca in asemenea cazuri, desi softul, meniurile pot parea IDENTICE pe doua receptoare ele pot fi incompatibile intre ele ! Chiar atat de incompatibile incat sa te salveze doar un JTAG !

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)