Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default a inceput razboiul intre DTH/HAT si mine !!!!

Astazi am primit o citatie pentru a ne judeca , firma pe care o conduc eu si HAT/DTH , nu stiu cine este juristul lor dar este foarte slab pregatit profesional , au aruncat manusa dar din asta vor iesi tare ciufuliti , pt ca eu am sa imi cer nu numai drepturile banesti care mi se cuvin , si poate ei nu stiu ca au sa imi dea bani , voi cere in plus si banii pierduti daca as fi rulat in afacerea mea banii pe care ei au sa imi dea . Ei habar nu au cu cine se pun ,o sa va tin la curent deja pregatim actele si o sa fie o palma grea data acestor hoti !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    Astazi am primit o citatie pentru a ne judeca , firma pe care o conduc eu si HAT/DTH , nu stiu cine este juristul lor dar este foarte slab pregatit profesional , au aruncat manusa dar din asta vor iesi tare ciufuliti , pt ca eu am sa imi cer nu numai drepturile banesti care mi se cuvin , si poate ei nu stiu ca au sa imi dea bani , voi cere in plus si banii pierduti daca as fi rulat in afacerea mea banii pe care ei au sa imi dea . Ei habar nu au cu cine se pun ,o sa va tin la curent deja pregatim actele si o sa fie o palma grea data acestor hoti !
    Succes in lupta, tine-te tare
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

tu ai datorii si la HAT si la DTH? sau numai la HAT datorii si la DTH de incasat?
    citeva amanunte asa...ce poti spune, ca sa intelegem obiectul actiunii...

eu ma mir de ce nu s-a inchis circuitul de compensare in 3...instalator-hat-dth

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    tu ai datorii si la HAT si la DTH? sau numai la HAT datorii si la DTH de incasat?
    citeva amanunte asa...ce poti spune, ca sa intelegem obiectul actiunii...

eu ma mir de ce nu s-a inchis circuitul de compensare in 3...instalator-hat-dth
    Ei au incercat sa spele bani prin instalatori , exact cum fac si acum. Eu sunt dator la HAT cu banii pe care DTH trebuiau sa imi plateasca pe materiale de instalare . Si HAT ma da in judecata , eu dau DTH si HAT in judecata , si sa te tii vere! Nu mai spun ca am sa chem in instanta si pe unii dintre fostii lor angajati , care cand au vazut ca este groasa la curul lor au dat bir cu fugitii , si culmea si HAT si DTH au sa imi dea bani

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    domnule, in sfarsit faci ceea ce trebuie. lucru pe care i l-am recomandat si spaniolului de mult timp. poate el nu are forta financiara pe care o au firmele tale si nu-si permite de unul singur un proces cu cei de la boom, insa daca va asociati mai multi care ati luat teapa, sigur veti reusi. iti urez multa bafta si iti tin pumnii. sa ne tii la curent cu noutatile. succes. totusi n-ai putut sa rezolvi problema cu HAT pe cale amiabila? faceti afaceri de mult timp, magazinele tale de telefoane mobile iau de la ei marfa multa. pacat ca din cauza unora ca cei din boom va stricati afacerile.

Posts Thanks / Likes

nirolf, sa-ti explic cum e situatia asta destul de ciudata prin care boom iti dadea echipamentele sa le instalezi. ei nu faceau ca ceilalti operatori dth, adica sa-ti dea in magazie 100 de receptoare, 100 de carduri, 100 de antene, cablu coaxial, alte materiale etc (dau un exemplu la intamplare) iar tu sa le instalezi la abonat. nu. tu trebuia, conform celor scrise in contractul semnat cu boom si bagat pe gatul instalatorului, sa cumperi aceste echipamente de la firma HAT (aceiasi actionari de la boom, care mai importa in Romania si telefoanele Samsung), si apoi sa le instalezi abonatului, in custodie. manevra se desfasura in felul urmator: faceai comanda la boom de kitt-uri, ei iti livrau marfa, tu trebuia sa o achiti la HAT cu bani pe care cei de la boom trebuiau sa ti-i depuna in cont in termenul stabilit in contract ca esti obligat sa faci plata echipamentelor catre HAT. adica un fel de hai sa bagam mana pe sub picioare, sa ne scarpinam pe spate. oare de ce nu plateau cei de la boom direct firmei HAT echipamentele? de ce treceau acesti bani prin conturile instalatorilor? gurile rele ar spune ca e vorba de ceva spalare de bani prin conturile instalatorilor. asa sa fie oare?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    domnule, in sfarsit faci ceea ce trebuie. lucru pe care i l-am recomandat si spaniolului de mult timp. poate el nu are forta financiara pe care o au firmele tale si nu-si permite de unul singur un proces cu cei de la boom, insa daca va asociati mai multi care ati luat teapa, sigur veti reusi. iti urez multa bafta si iti tin pumnii. sa ne tii la curent cu noutatile. succes. totusi n-ai putut sa rezolvi problema cu HAT pe cale amiabila? faceti afaceri de mult timp, magazinele tale de telefoane mobile iau de la ei marfa multa. pacat ca din cauza unora ca cei din boom va stricati afacerile.
    Nu am putut sa rezolvam pt ca juristul lor cred ca a facut scoala cu femeia de serviciu si nu il duce capul . Dar o sa invete cand o sa dea piept cu mine .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sunt curios ce o sa zica avocatul. Cred ca o sa spuna asa: "Onorata instanta firma pe care o reprezint in acest dosar are de recuperat de la parat suma de 18000 de ron, dar in acelasi timp tot paratul are de luat de la noi 35000 de ron , eu zic ca dumneavoastra sa faceti calculele si sa vedem cine castiga si cine are de dat si cui bani , ca la capul nostru rotund si cu mintea in colturi nu suntem in stare sa ne achitam de datorii

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    da,melitia ieconomica ce zice ?
    melitia economica isi ia partea si tace. ca asa-i in romanica. de asta n-are incredere romanul de rand nici in justitie, nici in militie, ca sunt niste nemernici. aici e instaurata legea junglei, nu respecta nimeni legile. daca ai bani cumperi pe oricine si nu se atinge de tine nimeni. suntem ca tarile bananiere din africa si america latina.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In ultima perioada nu am mai postat aici nimic de BOOM si nemernicii de acolo , pt ca am zis ca toti suntem oameni dar mi-am dat seama ca zicala aia romaneasca " PE CINE NU LASI SA MOARA , NU TE LASA SA TRAIESTI !" este perfect valabila si ii reprezinta

Posts Thanks / Likes

acum pe cine dracu mai trag evreii la raspundere si eventual sa-si recupereze banii pierduti in procese cu fostii colaboratori, ca majoritatea celor care au adus relatiile dintre firmele de instalari si boom in halul asta s-au tirat la sov dth. nu dau nume, dar multi de aici care au lucrat cu boom cam stiu despre cine e vorba.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cel putin 7 useri RDI sunt dati in judecata de HAT Romania.

Am vb ieri pe drum cu doi dintre "invinuiti" iar unul dintre ei a angajat deja un avocat.Avocat ce i-a spus ca HAT are acoperire in aceasta actiune de proces civil datorita contractului semnat dintre plati.

Dupa ce ca Boom nu plateste instalatorii acum mai vrea sa faca si bani de pe urma lor.

Oare mai e ceva de comentat ?

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Cel putin 7 useri RDI sunt dati in judecata de HAT Romania.

Am vb ieri pe drum cu doi dintre "invinuiti" iar unul dintre ei a angajat deja un avocat.Avocat ce i-a spus ca HAT are acoperire in aceasta actiune de proces civil datorita contractului semnat dintre plati.

Dupa ce ca Boom nu plateste instalatorii acum mai vrea sa faca si bani de pe urma lor.

Oare mai e ceva de comentat ?

Fanta
    Nu te supara dar faptul ca luai materialele de la o firma si te platea alta trebuia sa dea de gindit de la inceput.O firma normala NU face asa ceva.Goana dupa instalari a facut instalatorii sa accepte ORICE conditie ar fi fost scrisa pe respectivul contract.Acum culeg roadele a ceea ce au semnat.E aproape imposibil sa contesti ceea ce ai semnat de buna voie.Sansele sa cistige sint sub 5%.Nici eu nu-i am la suflet pe cei de la boom dar asta e realitatea.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta e , cine a instalat pentru Boom , e bun acum de plata . Cu evreii nu te joci , te executa imediat . La figurat evident

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi View Post
    Nu te supara dar faptul ca luai materialele de la o firma si te platea alta trebuia sa dea de gindit de la inceput.O firma normala NU face asa ceva.Goana dupa instalari a facut instalatorii sa accepte ORICE conditie ar fi fost scrisa pe respectivul contract.Acum culeg roadele a ceea ce au semnat.E aproape imposibil sa contesti ceea ce ai semnat de buna voie.Sansele sa cistige sint sub 5%.Nici eu nu-i am la suflet pe cei de la boom dar asta e realitatea.
    Eu nu am acceptat orice conditie , am contractul semnat de la inceput pana sa intre in pe satelit BOOM-ul , are la hibe in el cu gramada , intradevar cel de acum este facut in asa fel incat instalatorul nu are nici o sansa !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)