Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 408
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Post Lista neagra / Atentie la tepari [Cititi aici inainte de a cumpara ceva]

In acest thread se vor posta ambulantii care vand produse neconforme , defecte si contrafacute .

5 ani nu au fost probleme pe RDI-Shop dar mai nou apar diversi agarici care incearca sa va vanda diverse produse contrafacute .

Lista mea incepe cu dannielghi si mariusxv .

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    5 ani nu au fost probleme pe RDI-Shop dar mai nou apar diversi agarici care incearca sa va vanda diverse produse contrafacute .
    ba au fost citeva ( cel putin doua ) cazuri de tzeapa clasica :vinzatorul a luat banii si la cumparator trimis << fraiere ! , ai luat tzeapa >> .

Inchide thredul si lasa doar moderatorilor posibilitatea de a inscrie in lista altfel se transforma totul in bilci .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mersi
    Last edited by edisitaru; 1st April 2008 at 22:37.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Lista neagra nu cred ca e conceputa bine .
    In lista sa intre :

- Cei ce posteaza anunturi si trimit produse defecte sau poate cutia goala, sau cum era tipul ala ce cerea banii in avans fara sa mai trimita produsul ;
    - Cei ce te fac sa trimiti coletul si nu il mai ridica .

Daca trimite clona sau fake asta e altceva , poate ca si pretul spune totul.
    Ar fi bine sa fim corecti toti si sa nu bagam aici adversitatea unora impotriva chinezariilor , se poate intelege un anumit interes din asta .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am Dreamul de la @danielghi si e OK ... am desfacut Dreamul si m-am luat si dupa pozele de pe siteul Dream Multimedia cu original si fake... al meu nu-i fake.
    Last edited by [email protected]; 11th April 2008 at 18:50.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Am scris dincolo ca eu imi asum raspunderea pentru ce vind...
    Daca careva ,am vindut peste 20 buc., a luat teapa de la mine cu clone sa o spuna aici...
    m-am angajat sa-l despagubesc sau sa ii schimb DM...pina acum nu am avut reclamatii de la cei carora le-am vindut...in afara de unul pe care l-am refuzat cu o linie si acum bate cimpii...
    Rapidist pur singe...

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

blana, sa nu te superi ca iti spun, dar sunt de parere ca danielghi, atata timp cat a recunoscut ca nu e dream original si specifica tuturor ca sunt clone, mi se pare ca face o afacere cinstita. mai mult, da garantii pe ele, si cand se defecteaza le schimba. e drept ca o clona nu are niciodata parametrii de functionare care ii are originalul, dar atata timp cat omul specifica faptul ca vinde clone, nu are nici o vina si nu poate fi considerat tepar. daca consideri ca gresesc in problema asta, te rog sa-mi spui fara nici o problema. voi lua si eu de la el o clona dreambox 500 sa-l las la deva. 7020-ul si humax vaci 5300 le-am adus la alba iulia iar acolo nu mai am receptor. ba am un strong 6155 si un echolite 790. dar astea nu le pot considera receptoare ci jucarii.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

A recunoscut dupa lungi tatonari si cu jumate de gura cand l-am strans cu usa . Pana atunci sustinea sus si tare ca sunt "Dreamboxuri" , Supa aia a lasat-o mai moale : "ca si Dreamboxuri" si apoi si mai moale : "clone" . O persoana care ascunde ce vinde nu poate fi catalogata decat tepar .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Question

Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    unul drintre tepari este ""yo7cjf"" vafanculo peto di merda!
    Salut , corect ar fi sa aduci si argumente (detalii ).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sal pentru toti care citesc

In special pentru Gobi 2000,corect e sa spui exact ce am discutat,nu am zis
    niciodata ca la pretul pe care tu la-i propus intra si receptorul,ai zis ca ai nevoie
    numai de placa de alimentare,am zis ca o scot si sa faci o propunere,ai facut-o,nu ai zis ca in suma aia vrei tot receptorul.nici eu nu am zis ca la suma aia iti dau receptorul.Corect era sa sa imi fi spus ca nu iti convine ce este in colet mai ales,ca inainte de ridicare coletu a fost desfacut cu aceptul meu si am vorbit la tel si cu persoana care la ridicat ca nu vroia sa il ridice ca nu stia nimic ca soseste coletu. Corect era sa imi dai macar un PM sau un telefon si sa imi zici ce propui pentru rezolvare,si dupa aia sa postezi si sa pui etichete cu TEPARI si sa ma injuri ( in italiiana)
    Corect e sa nu infloresti aiurea( coletu e exact cit e sursa e intro cutie cit un pachet
    de tigari un pic mai mare,coletu a fost desfacut inainte de al ridica si nu am stabilit
    ca iti dau receptorul complect la banii aia)corect era inainte de a posta aici sa imi
    fi dat un PM un tel si sa fi facut o propunere spre rezolvare si daca eu asi fi fost
    necooperant atunci sa postat cu tepari etc etc. dar fara sa ma injuri cum o faci in
    italiana ceva mai sus.
    Nu o mai lungesc pe aici,am PM,am si tel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru Gobi 2000
    Uitate in schimbul de PM cu mine si vezi ca spun destul de clar.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru Gobi
    Ti-spus si mai sus sa citesti cu atentie schimbu de PM cu mine undeva spun ca scot
    alimentatoru ....
    Vad ca iti place sa postezi tot pe aici,corect ar fi fost sa imi fi dat macar un PM sau un tel inainte de a posta si a 2-a oara,daca prima data nu ai putut, vad ca nu intelegi din ce ti-am scris mai sus in fine,tu nu ai fost clar in ce ai cerut si ce ai vrut,
    nu fac pe nevinovatu,cum spui tu, dar nu imi convine ca cineva sa ma injure si sa
    imi spuna ca am zis ce nu am zis,ca am facut ce nu am facut(pachetu era mare in
    realitate un pic mai lat decit un pachet de tigari) etc. si asta fara sa imi
    fi dat macar un PM inainte de a posta pe aici,eu nu am timp si nici chef de balacareala cu tine pe aici si sa o tot lungim asa.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@patrascanum mi-a vandut un d-box2 cu tunerul defect.Si acum il mai am.Cine are un d-box 2 defect, sa ma contacteze, poate facem unul din doua.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by julius6 View Post
    @patrascanum mi-a vandut un d-box2 cu tunerul defect.Si acum il mai am.Cine are un d-box 2 defect, sa ma contacteze, poate facem unul din doua.
    gogi are un dbox nokia cu tuner bun......

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by julius6 View Post
    da,am eu unul defect...si iti dezlipesc tunerul.
    350 kg de scule!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)